Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Aktywność fizyczna w  młodym wieku jest bardzo ważna. Pomaga w koordynacji ruchu, właściwym rozwoju fizycznym oraz pozytywnie wpływa na samopoczucie.

Mlodzi ludzie jednakże często rezygnują z aktywności fizycznej na rzecz nauki, rozrywki lub po prostu nie przekonuje ich taka forma spędzania czasu. 

Jeśli jednak uda nam się przekonać nastolatka do aktywności warto będzie zastanowić się nad takimi kwestiami jak: Co konkretnie chce robić? Ważnym aspektem jest również odpowiednie przygotowanie w postaci odzieży, obuwia i akcesoriów, w które możemy zaopatrzyć się na przykład w takim miejscu jak hurtownia new balance.

Młodzi ludzie a aktywność fizyczna. Czyli jak przekonać nastolatka, jak wybrać konkretne zajęcie i co dalej?

Kluczowe argumenty by przekonać młodą osobę do aktywności fizycznej

Pamiętajmy że aktywność fizyczna poprawia naszą kondycję, którą w młodym wieku i tak ma się świetną, choć wszyscy dobrze wiemy jak dużo żywności z miejsc typu fast food je młodzież. 

Nie zapominajmy również o atrakcyjnym, zdrowym wyglądzie, na którym z pewnością zależy nie tylko młodym ludziom. 

Aktywność fizyczna może również być naszą pasją, kto wie co przyniesie los? 

Podczas wykonywania takiej aktywności nasz mózg produkuje endorfiny, które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Podczas uprawiania sportu możemy także wyżyć się fizycznie, dodatkowo spalając kilka kalorii. 

Jak wybrać konkretną dziedzinę, która będzie idealna?

Młodzi ludzie szybko się nudzą, więc siłownia - szczególnie dla damskiej części, która niekoniecznie chce zbudować bardzo umięśnioną sylwetkę, nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Interesującymi formami aktywności mogą być zajęcia z jogi, które pozwolą nam się rozciągnąć i zrelaksować ciało. Ciekawą formą jest również basen, gdzie podczas pływania zmuszamy wszystkie mięśnie ciała do ruchu. Z bardziej ekstremalnych zajęć intrygująca może się stać np. krav maga. Nie dość że będziemy ćwiczyć to jeszcze skupimy się na nauce tego jak w razie ewentualnego zagrożenia, samodzielnie się obronić przed napastnikiem. Polecamy również bardziej wymagające sporty takie jak: judo, sumo, boks czy z bardziej kobiecych dziedzin - pole dance, aerial hoop dance lub belly dance. 

Pamiętajmy, że w większości szkół, które oferują tego typu zajęcia jest możliwość wykupienia pojedynczej godziny gdzie możemy się przekonać czy faktycznie jesteśmy zainteresowani konkretnymi zajęciami. Bo nie ma sensu kupować pełnego karnetu, jeśli dana forma aktywności fizycznej nie będzie dla nas.

Jeśli już zdecydujemy, która forma zajęć związanych z aktywnością fizyczną jest najlepsza nadchodzi pora na zaopatrzenie się w niezbędne produkty do wykonywania tej aktywności.

Odzież, obuwie oraz akcesoria sportowe to niezbędnik podczas uprawiania sportu. Wygodne ubrania, współgrające z naszym ciałem, obuwie, które sprawi że po wysiłku nie będziemy tak odczuwać zmęczenia ciała czy zwykła torba na siłownie to przedmioty w które najlepiej zaopatrzyć już na samym początku naszej przygody z aktywnością fizyczną.

Gdzie zatem najlepiej zrobić zakupy? Najlepszym miejscem zdecydowanie hurtownia sportowa. Hurtownie sportowe posiadają ogromny wybór asortymentu, więc wszystko mamy pod ręką. Zazwyczaj są tam również bardzo atrakcyjne ceny. Z przykładowych miejsc warto rozejrzeć się np. w hurtowni nike, hurtowni odzieży sportowej, hurtowni 4F czy hurtowni new balance. 

Hurtownie te działają również online, gdzie obowiązuje natychmiastowy hurt, co pozwala nam zaoszczędzić na czasie.