Trening EMS

Zamierzasz zacząć ćwiczyć, ale nie masz czasu na regularne wizyty na siłowni lub w klubie fitness? Wybierz nowoczesny trening personalny EMS!

Aby ćwiczenia fizyczne mogły przynieść optymalne efekty, powinny być prowadzone nie tylko systematycznie, ale również powinny być dopasowane indywidualnie do osoby trenującej i jej celów. W tym przypadku rekomenduje się trening personalny, czyli odbywający się pod okiem trenera. Gdy jednak brakuje czasu na regularne treningi, warto pomyśleć o jeszcze jednej opcji – to trening EMS, czyli specjalny typ treningu personalnego odbywającego się z elektrostymulacją mięśni.

Co warto wiedzieć na temat treningu EMS? Jak odbywają się wówczas ćwiczenia? Jakie efekty można dzięki nim uzyskać? W końcu, gdzie się na niego zapisać?

Czym dokładnie jest trening EMS?

EMS, czyli Electric Muscle Stimulation (elektrostymulacja mięśni) to specjalny rodzaj treningu personalnego, który w skrócie określany jest jak trening EMS. Tego rodzaju ćwiczenia fizyczne są popularne już od lat wśród czołowych sportowców – teraz trening EMS może wykonać praktycznie każdy, kto chciałby uzyskać jeszcze lepsze efekty ćwiczeń fizycznych.

Trening EMS wykorzystuje właściwości impulsów elektrycznych docierających do tkanki nerwowej i mięśniowej. Powoduje on aktywację mięśni różnych typów – w rezultacie zwykłe ćwiczenia mogą okazać się jeszcze bardziej efektywne.

Eksperci wskazują, że trening EMS pozwalana spalenie nawet 1200 kcal podczas jedne, 20-minutowej sesji. To odpowiednich 2-3 godzin spędzonych na siłowni!

przebieg treningu EMS

Jak przebiega trening EMS?

Trening EMS wymaga zastosowania odpowiedniego wyposażenia. W tym celu stosuje się specjalne urządzenie do elektrostymulacji mięśni ciała. Składa się ono z jednostki głównej oraz ze stroju z elektrodami, który zakładany jest przez ćwiczącą osobę.

Trener personalny dobiera odpowiedni rodzaj ćwiczeń w zależności od indywidualnych potrzeb ćwiczącego oraz od jego kondycji i sylwetki. Podłączone wówczas do określonych partii mięśniowych elektrody dodatkowo aktywują mięśnie i wspierają ich pracę.

Najczęściej trening EMS trwa tylko około 20 minut – wystarczy jedna sesja tygodniowo, aby można było uzyskać bardzo dobre efekty!

Kiedy warto wybrać trening EMS?

Ze względu na swoją skuteczność trening EMS wybierany jest obecnie coraz częściej. Kiedy warto się na niego zdecydować?

Zasadniczo trening EMS przeznaczony jest dla każdego, kto chciałby ćwiczyć jeszcze skuteczniej niż zwykle. Wśród najważniejszych korzyści, jakie można dzięki niemu uzyskać, znajdują się:

  • szybsze spalanie tkanki tłuszczowej
  • zmniejszenie cellulitu oraz ujędrnienie skóry
  • wymodelowanie sylwetki
  • redukcja bólu pleców
  • podniesienie masy mięśniowej
  • zwiększenie siły mięśni
  • poprawa kondycji
  • redukcja dolegliwości bólowych stawów

Jak widać, trening EMS doskonale sprawdza się jako skuteczna metoda na aktywność fizyczną – także u tych osób, które po prostu nie mają czasu na systematyczne odwiedzanie klubu fitness czy siłowni!

Gdzie można wziąć udział w treningu elektrostymulacji mięśni – EMS?

Teraz trening EMS wybierany jest coraz częściej. Z tego typu oferty skorzystać można w wielu miastach w Polsce, w tym również w Krakowie, gdzie oferują go wybrane siłownie, kluby fitness, salony odnowy biologicznej oraz kliniki rehabilitacyjne.

W mieście Kraków można skorzystać z treningu EMS w studiach In Time dostępnych w czterech lokalizacjach. Studio In Time wyposażone jest w nowoczesne urządzenia przeznaczone do prowadzenia treningów EMS – jego trenerzy personalni są zawsze gotowi do pomocy i odpowiedni pokierują klienta, aby mógł on uzyskać optymalne efekty!

Więcej informacji o treningu EMS w studiach In Time można uzyskać na stronie internetowej: https://www.intime20.pl/trening-ems/.

Reasumując, trening personalny EMS to bardzo dobra propozycja przeznaczona dla każdego, kto chce ćwiczyć jeszcze skuteczniej, lecz jednocześnie nie posiada czasu na to, by odwiedzać siłownię lub klub fitness kilka dni w tygodniu. Warto zapisać się na trening EMS i samodzielnie poznać jego doskonałe efekty!