Doradztwo kredytowe - dlaczego warto z niego skorzystać?

Szukając kredytu czy to gotówkowego czy hipotecznego warto do tematu podejść ostrożnie i z dystansem. Ponadto trzeba wiedzieć, że na najkorzystniejszą ofertę ma wpływ wiele czynników. Najlepszą pomocą w takich sytuacjach służą biura doradztwo kredytowego. Kim jest doradca kredytowy? Na czym polega jego praca? Jak znaleźć profesjonalistę w tej branży? I czy warto korzystać z jego usług?

Kim jest doradca kredytowy oraz czym się zajmuje?

Osoba ta specjalizuje się w udzielaniu fachowej pomocy, w tym doborze, złożeniu wniosku, wszelakich formalnościach oraz uzyskaniu różnego rodzaju kredytów. Doradca kredytowy świadczy swoje usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i właścicieli firm.

Ponadto oprócz wyboru kredytu pomoże znaleźć finansowanie w banku na zakup:

  • domu,
  • działki,
  • mieszkania,
  • samochodu.

Zawód doradcy wiąże się ze swobodnym dostępem. Oznacza to, że każdy może się nim stać. Oczywiście musi mieć siły do wykonania tego zawodu, zdobyć w tym kierunku wykształcenie i odpowiednią wiedzę. Ponadto doradcy kredytowi mogą prowadzić niezależne biura, być pracownikami banku bądź reprezentantami biur specjalizujących się w doradztwie kredytowym.

Jak znaleźć najlepszego doradcę kredytowego?

Może nie być to prostym zadaniem, tym bardziej, że doradztwo kredytowe jest branżą o dużej swobodzie. Rynek doradców jest nie tylko ogromny, ale bardzo zróżnicowany. Znajdują się na nim podmioty, biura, które różnie funkcjonują. I część z nich zasługuje na zaufanie w mniejszym stopniu, ale zdecydowana duża liczba firm - w większym. Czym się kierować szukając profesjonalnego, godnego uwagi i zaufania doradcy kredytowego, który pomoże uzyskać najkorzystniejszy kredyt?

  1. Bardzo wnikliwe prześledzić opinie, jakimi podzielili się dotychczasowi klienci na temat konkretnego biura czy danego doradcy indywidualnego. Na stronach internetowych jest tego bardzo dużo.
  2. Poczytać i zapoznać się z informacjami, które znajdują się na platformom skupiających usługi doradców kredytowych w jednym miejscu.
  3. Sprawdzić, jak naliczane są koszty za usługi i z jakiego zakresu kredytów czy produktów bankowych doradca może pomóc. Tu należy dodać, że wynagrodzenie dla doradcy płaci bank, który udziela finansowania kredytobiorcy.
  4. Zobaczyć, jakie usługi świadczą dani doradcy, a także czy znajduje się wśród nich produkt, który interesuje klienta.

Czy warto zdecydować się na skorzystanie z pomocy doradcy kredytowego?

Podsumowując, dobrze jest zadać sobie pytanie - czy naprawdę warto zdecydować się na współpracę z biurem doradztwa kredytowego? Oczywiście, że tak! Choć wydaje się to kwestią skomplikowaną, zależną od kilku czynników. To mimo wszystko warto! Co wyżej zostało wykazane. Wiedząc już jak znaleźć profesjonalnego doradcę kredytowego, z pozytywnymi opinii, który działa jasno i klarowne, a dodatkowo wykazuje chęć pomocy i wsparcia dla osób,  niebędących w stanie bądź nieczujących się na siłach same zawnioskować o kredyt, warto się na niego zdać. Jest on zorientowany na rynek, gdzie ofert jest całe mnóstwo. A dzięki jego wsparciu - otrzyma się najkorzystniejszą propozycję, na dogodnych warunkach.

Więcej informacji

Ekspert finansowy Tomasz Wostal - sprawdź więcej informacji dotyczących doradztwa kredytowego.