Czym są alkomaty jednorazowe

Na rynku dostępnych jest wiele alkomatów, które zaspokoją różne gusta i budżety. Droższe alkomaty umożliwiają monitorowanie spożycia alkoholu w czasie i są wyposażone w takie funkcje, jak śledzenie tętna. Tańsze alkomaty mogą wykryć poziom alkoholu we krwi z natychmiastowymi wynikami. Mogą być jednak znacznie mniej dokładne. Najczęściej zakupimy je w sklepach, aptekach oraz stacjach benzynowych, gdzie nie do końca są odpowiednio przechowywane. Czy nie lepiej w takim razie zakupić profesjonalny alkomat z pewnego źródła?

Alkomat elektroniczny

To już zupełnie inna półka alkomatów. Są bardzo czułe, profesjonalne oraz mają szereg dodatkowych opcji, które ułatwiają użytkowanie. Bardzo ważne jest to, że w razie naszych wątpliwości co do poprawnego badania trzeźwości, można oddać alkomat do serwisu, który przeprowadzi kalibrację. Powinniśmy ją robić minimum raz w roku lub co określoną ilość testów.

Alkomaty to urządzenia wykrywające obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Działają poprzez wykrywanie poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu i dostarczają szacunkową zawartość alkoholu we krwi (BAC). Alkomaty mogą wahać się w cenie od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych. Alkomaty wielokrotnego użytku to proste rozwiązanie do wykrywania zawartości alkoholu we krwi, czyli BAC. Narzędzia te mierzą zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i zapewniają dokładny odczyt bez potrzeby stosowania jakichkolwiek chemikaliów. Dodatkowo korzystając z neomaniak.pl możemy wybierać nie tylko pod kątem ceny, ale również dostępnych dodatkowych funkcji, rozmiarów i modeli.

Alkotest jednorazowy

Testy jednorazowego użytku mogą być bardzo pomocne z wielu powodów. Są tanie i ogólnie dostępne i mogą pomóc zdiagnozować nasz stan trzeźwości. Niestety ich zalety na tym się kończą. Testy jednorazowego użytku nie dostarczają wystarczających informacji, aby w pełni zdiagnozować problem lub zaoferować dokładne prognozy dla osób dotkniętych problemem. Biorąc pod uwagę ostatnie postępy technologiczne, nie dziwi fakt, że na rynku pojawiają się obecnie jednorazowe alkomaty. Jednak pomimo ich przystępności i dostępności, ich wyniki są niewiarygodne i łatwo je sfałszować. Dlatego należy ich używać tylko wtedy, gdy nie mamy dostępu do alkomatu lub gdy z różnych powodów mamy wątpliwości co do jego działania.

Alkotest podaje nam wynik za pomocą zmieniającego się koloru paska. Jeżeli nie ma zmiany kolory to znak, że nie mamy alkoholu w wydychanym powietrzu, różowy kolor - 0,2 promila,, czerwony kolor 0,5 promila i więcej. Niestety alkotesty choć nie tak zaawansowane technologicznie jak alkomaty, również powinny być przechowywane w odpowiedni sposób, o czym zapomina się już na etapie magazynowania ich w sklepach. Niestety nie jesteśmy w stanie sprawdzić wiarygodności testu, chyba że skorzystamy z kilku alkotestów z różnych partii.