Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Trzy osoby zostały ranne w wypadku drogowym, do którego doszło w sobotę (16.10. br.) na drodze wojewódzkiej nr 794 w Dłużcu. Kierowca renault zderzył się czołowo z fordem.

W sobotę około godziny 11.40 w Dłużcu doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych: renault, fiata i forda.  Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący renault, jadąc od strony Wolbromia w kierunku Dłużca, podczas wyprzedzania fiata, wjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z fordem. Ranni w tym zdarzeniu zostali:  kierowca renault oraz kierowca forda i jego pasażerka, którzy zostali przetransportowani do szpitala.  Kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Na miejscu wypadku pracował technik kryminalistyki. Obecnie trwają ustalenia  co do przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.  
Policjanci apelują do kierowców o większą ostrożność i rozwagę, jazdę z prędkością dostosowaną do panujących na drodze warunków oraz własnych umiejętności. Pamiętajmy, aby na drodze nie podejmować  ryzykownych manewrów, które mogą doprowadzić do wypadków i kolizji. Jesienna aura i opady deszczu oraz panująca rano mgła, to trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu o czym wielu kierowców zapomina.