Najważniejsze kwestie związane z organizacją pogrzebu

Śmierć bliskiej nam osoby jest momentem bardzo ciężkim oraz bolesnym. W smutku oraz w żałobie należy zebrać w sobie na tyle sił, aby móc zorganizować ceremonię pogrzebową. Co zrobić, aby uczcić odpowiednio osobę zmarłą? Na kogo pomoc możemy liczyć?

Pomoc specjalistów

Wiemy doskonale, że samodzielna organizacja pogrzebu nie jest wcale taka łatwa. Gdy jesteśmy w żałobie, to nie sposób jest nam skupić się na organizacji całej ceremonii pogrzebowej. Wiadomo, że z jednej strony chcemy, aby wszystko zostało zapięte na ostatni guzik, ale z drugiej strony wiemy, że psychicznie nie damy rady, aby wszystkiego dopilnować.

Zakład pogrzebowy Kalla podpowie nam o co powinniśmy zadbać, o czym pamiętać, a co możemy sobie odpuścić. Musimy jednak zwrócić się o pomoc sprawdzonego zakładu pogrzebowego. Pracownicy dobrego zakładu podpowiedzą nam jak wygląda organizacja ceremonii pogrzebowych.

Transport zwłok oraz zakup trumny lub urny

Obojętnie czy organizujemy pogrzeb w religijnym obrządku, czy też ceremonię świecką istnieją pewnego rodzaju kwestie, o którym w żadnym razie nie możemy zapominać. Do nich należą przede wszystkim transport zwłok, czy też zakup trumny.

Transport zwłok jest najważniejszą kwestią, z którą uporać się musi rodzina zmarłej osoby. Oczywiste jest to, że nie można tego robić w żadnym wypadku na własną rękę. Już na tym etapie musimy znaleźć zakład pogrzebowy godny zaufania i mu zlecić to zadanie. Po zwłoki wysłany zostaje specjalny samochód, który jest dostosowany do transportu ciała. Później ciało jest przechowywane w chłodni. Tak ciało oczekuje do momentu pogrzebu. Przechowanie zwłok w chłodni jest absolutnie niezbędne, aby móc spowolnić proces rozkładania się cała. Zależnie od samego charakteru śmierci, czy też potrzeb rodziny, można zlecić także transport do zakładu medycyny sądowej, krematorium, prosektorium, kaplicy, domu pogrzebowego, na cmentarz lub do kościoła.

Drugą kwestią, na którą chcemy zwrócić uwagę jest zakup trumny bądź urny. Wybór trumien jest naprawdę bardzo szeroki. Możemy wybrać modele dosyć tanie, które są jednak bardzo proste, czy też zdecydować się na nieco droższe, ładniejsze, solidniejsze oraz o wiele bardziej ozdobne. Ograniczeniem tutaj jest jedynie cena oraz także upodobania rodziny zmarłej osoby. Najczęściej są poszukiwane trumny wykonane z przeróżnych gatunków drewna, szczególnie dębu, olchy, buku oraz topoli. Dużą popularnością cieszą się także eleganckie jesionowe trumny.

Tak samo, wybór urn jest bardzo duży. Ich wybór jest zależy od gustu rodziny zmarłego. Występuje tutaj zdecydowanie większy wybór w zakresie materiału,z  którego są tworzone poszczególne modele. W ofercie zakładów pogrzebowych znajdziemy urny kamienne z marmuru, onyksu, jak i także szkła hartowanego. Wśród modeli dostępnych możemy także znaleźć drewniane urny, które są zaprojektowane w stylu minimalistycznym, klasycznym, jak i także zdobione bogato.

Musimy powiedzieć jasno, że organizacja ceremonii pogrzebowych w dzisiejszych czasach jest na bardzo wysokim poziomie.