Masaż leczniczy czym jest i kiedy powinniśmy się na niego wybrać

Choć masaże na ogół kojarzą się z czymś przyjemnym, relaksującym i odprężającym, mogą przynieść człowiekowi o wiele więcej korzyści. Masaż leczniczy jest doskonałym narzędziem rehabilitacji, pomagający w leczeniu urazów i uśmierzaniu bólu. Najpopularniejszym masażem leczniczym jest masaż kręgosłupa. To właśnie ból pleców leczy się często przy pomocy odpowiednich technik masażu. Ważne jest, by masaż leczniczy wykonywany był przez osobę odpowiednio do tego wykwalifikowaną. Na szczęście Kraków jest miastem, w którym nie brakuje klinik rehabilitacyjnych, czy salonów masażu, gdzie mogą się tobą zająć profesjonaliści.

Masaż leczniczy – czym się różni od relaksacyjnego?

Warto przede wszystkim dowiedzieć się, na czym polega masaż leczniczy, i w jaki sposób jest inny niż relaksujący masaż, który możemy otrzymać choćby w domu od partnera.

Masaż leczniczy, szczególnie masaż leczniczy kręgosłupa ma na celu uśmierzenie bólu, zmniejszenie obrzęku i zniwelowanie objawów stanu zapalnego, czy urazu. Pobudza przepływ krwi przez tkanki i wydzielanie endorfin, które pomagają w zmniejszeniu odczuwania bólu. Oczywiście masaż leczniczy również działa relaksująco i odprężająco, jednak jego najważniejszą funkcją jest rehabilitacja organizmu. Taki masaż zmniejsza napięcie mięśni i przyspiesza ich regenerację, pomaga w urazach i w przypadku chronicznego bólu lub reumatyzmu.

W masażu leczniczym kręgosłupa wykorzystuje się liczne techniki dotyku, które, odpowiednio zastosowane oddziałują na tkanki w odpowiedni sposób. Każdy masaż zaczyna się oraz kończy głaskaniem. Ponadto masażyści wykorzystują techniki ugniatania, wałkowania, rozcierania i oklepywania. Masaż leczniczy, zależnie od przypadku może trwać kilkanaście minut, albo nawet godzinę.

Gdzie na masaż leczniczy w Krakowie?

Duże miasta oferują szeroki wybór miejsc, gdzie możliwe jest skorzystanie z usługi masażu leczniczego. Najczęściej w ofercie znajdziemy masaż leczniczy na ból pleców, czy to masaż kręgosłupa szyjnego, czy odcinka lędźwiowego. Masaż lecznicy zaleca się po urazach, wówczas może on być elementem rehabilitacji u fizjoterapeuty w klinice, czy szpitalu. Inną opcją są salony SPA, gdzie również można znaleźć w ofercie masaż leczniczy. W Moonlight SPA w Krakowie przykładowo, oferowany jest masaż leczniczy pleców z wykwalifikowanym masażystą. Można nawet zdecydować się na karnet na kilka takich masaży.

Masaż leczniczy nie wymaga szczególnego przygotowania ze strony klienta. Warto jednak pamiętać, aby ubrać się wygodnie i luźno, tak, aby łatwo można było zdjąć ubranie i odsłonić część ciała, która ma być masowana. Może się także przydać mały ręcznik, w razie, gdyby na ciele zostało zbyt dużo oliwki, czy maści. Choć często już jednorazowy masaż leczniczy może przynieść pewną ulgę, lepiej jest zaplanować serię masaży – w ten sposób efekty będą lepsze. Ważne, by między masażami było kilka dni przerwy, tak, aby organizm mógł się zregenerować.