Wypadki w Wolbromiu: Policja apeluje o ostrożność
Zwiększona liczba wypadków drogowych w naszej gminie! Policja i służby ratunkowe interweniowały w dwóch poważnych przypadkach, które miały miejsce w ciągu jednego dnia. Apelujemy o dodatkową ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
  1. Wypadek w Domaniewicach o godz. 13:40 – kierowca fiata z powodu nadmiernego spożycia alkoholu zjechał z drogi i uderzył w drzewo.
  2. Interwencja służb ratunkowych – mężczyzna, zakleszczony w pojeździe, potrzebował pomocy strażaków, został przewieziony do szpitala w Olkuszu.
  3. Drugie zdarzenie miało miejsce o 15:30 na drodze wojewódzkiej nr 794 – kierująca volkswagenem zderzyła się z tirem.
  4. Sytuacja na miejscu wypadku – utrudnienia w ruchu, wyznaczone objazdy przez Kąpiołki i Strzegowa.

Oba wypadki, które miały miejsce w naszej gminie, zakończyły się poważnymi obrażeniami dla uczestników i spowodowały znaczne utrudnienia w ruchu drogowym. Szczególnie niepokojące jest to, że jedna z przyczyn wypadków była spowodowana przez nietrzeźwego kierowcę. To przypomnienie, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz unikanie prowadzenia pojazdów po spożyciu alkoholu.

Policja kontynuuje dochodzenie w sprawie dokładnych przyczyn i okoliczności obu zdarzeń. Współpraca społeczności jest kluczowa w zapobieganiu tego typu zdarzeniom. Apelujemy o zgłaszanie wszelkich niepokojących obserwacji dotyczących zachowań na drodze, które mogą zagrażać bezpieczeństwu. Bezpieczeństwo na drodze jest wspólną odpowiedzialnością każdego z nas.


Na podstawie: KPP w Olkuszu