Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

BEZPIECZNA WIELKANOC W POWIECIE OLKUSKIM

W piątek 30 marca 2018 roku do 2 kwietnia 2018 roku na drogach powiatu olkuskiego policjanci prowadzić będą wzmożone działania pn. ,,Wielkanoc”. Funkcjonariusze w tych dniach zapewnieniom bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom drogi, będą kontrolować stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz prędkość.

Apelujemy do wszystkich osób o rozwagę i rozsądek podczas świąt.

Czas przed świętami to nie tylko podróż do rodziny celem spędzenia wspólnie świąt, ale także szereg przygotowań, chociażby zakupy w dużych skupiskach osób, gdzie o kradzież lub zagubienie nie jest trudno. Dlatego zabezpieczymy odpowiednio swoje rzeczy. Pamiętajmy aby, nie przechowywać całej gotówki w jednym miejscu. Podzielmy pieniądze na mniejsze kwoty i schowajmy do kilku kieszonek wewnętrznych np. w torebce lub odzieży wierzchniej, tak samo zróbmy z dokumentami. Ważne jest aby torebkę nosić tak, żeby mieć ją zawsze na oku. Natomiast gdy pozostawiamy samochód na parkingu zabierzmy ze sobą lub schowajmy w miejsce nie widoczne dokumenty, torebki, saszetki czy urządzenia elektroniczne.

Za nim wyruszymy w drogę na święta pamiętajmy o tym, aby sprawdzić stan techniczny naszego pojazdu. Czy pojazd posiada światła, trójkąt ostrzegawczy, apteczkę, ważne badania techniczne i ubezpieczenie OC. Warto jest wyjechać wcześniej aby bez pośpiechu i dodatkowych stresów dojechać do bliskich.

Podczas świąt ważne jest również bezpieczeństwo naszych mieszkań i domów. Sprawdźmy czy zamknęliśmy drzwi, okna oraz czy wyłączyliśmy sprzęty elektryczne. Poinformujmy także sąsiadów o naszym wyjeździe, poprośmy, ich aby zwrócili uwagę na obce osoby, które pojawiają się na naszych posesjach.

Policjanci apelują do wszystkich, którzy w lany poniedziałek zamierzają spełniać wielkanocną tradycję i polewać innych wodą - o zachowanie umiaru i rozsądku. W tym dniu policjanci będą zdecydowanie reagować na tego typu wybryki chuligańskie.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.