Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Podczas marcowej wizyty w Olkuszu wicemarszałek Stanisław Sorys przekazał na ręce burmistrza Romana Piaśnika umowę dofinansowania dwóch zadań realizowanych w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji – modernizacji budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Integracyjnego Nr 1 w Olkuszu oraz Dolinki na osiedlu Młodych. Wartość całego projektu to blisko 6,3 mln złotych, z czego ponad 4,7 mln złotych uzyskało wsparcie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Dolinka przekazanie umowy

- Modernizacja szkoły i zagospodarowanie Dolinki na Osiedlu Młodych jest jednym z najważniejszych projektów, które będą zrealizowane w najbliższym czasie w naszym mieście. Dzięki otrzymanym środkom możemy spełnić marzenie tysięcy mieszkańców i zorganizować miejsce do wypoczynku oraz aktywności fizycznej. Uczniom szkoły integracyjnej zapewnimy jeszcze lepsze warunki do nauki – mówił w czasie uroczystego przekazania umowy Roman Piaśnik, włodarz Olkusza. Na Pana ręce chciałbym złożyć serdecznie podziękowanie dla całego zarządu województwa małopolskiego za wsparcie, jakie od Państwa otrzymujemy, nie tylko dla tego zadania, ale również wielu innych – podkreślał burmistrz.

W zespole szkolnym zlokalizowanym przy ul. Kochanowskiego w Olkuszu zostaną wyremontowane pomieszczenia, które stanowią bazę edukacyjną dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Oprócz wymiany okien i drzwi, wykonane zostaną też nowe posadzki. Młodzi olkuszanie szczególnie ucieszą się z generalnego remontu sali gimnastycznej i doposażenia siłowni. Modernizacji doczekają się też toalety, szatnia oraz świetlica wraz z instalacją elektryczną i sanitarną.

Rewitalizacja terenu wokół szkoły będzie polegała na budowie nowego ogrodzenia oraz placu zabaw wyposażonego m.in. w statek rybacki z kolejką, dwie huśtawki, linowy zestaw sprawnościowy, jak również grę integracyjną – labirynt. Całość zostanie zamontowana na bezpiecznym podłożu, które ograniczy urazy i otarcia w przypadku ewentualnego upadku dziecka.

Nowe oblicze Dolinki

Ścieżki rowerowe ze stojakami, pętla dla rolkarzy, place wypoczynkowe z ławkami i stołami do gry w szachy, siłownia pod chmurką, wielofunkcyjne boiska do gry w koszykówkę, siatkówkę i tenisa oraz miejsce na ognisko – takie rekreacyjne oblicze nowej Dolinki będzie cieszyło mieszkańców po zakończeniu realizacji inwestycji w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji.

Ucieszą się również zmotoryzowani olkuszanie, ponieważ w ramach zadania rewitalizacji zaplanowano budowę dużego parkingu dla ponad 50 pojazdów. Swój osobny plac zyskają również czworonożni przyjaciele olkuszan, dla których powstanie utwardzony i ogrodzony wybieg. Parkowe alejki będą oświetlone.

Termin realizacji zgodnie z umową o dofinansowanie został wyznaczony na 2020 rok.

ZSPI

Dolinka zagospodarowanie