Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Akcja „Prędkość” przeciwko piratom drogowym

Już od wczesnych godzin porannych policjanci ruchu drogowego z olkuskiej komendy prowadzą wzmożone działania pod kryptonimem „Prędkość”. Głównym celem tej akcji jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz eliminowanie takich zachowań kierujących, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo na drodze. Nadmierna prędkość jest bowiem jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji drogowych.

Policjanci sprawdzają prędkość z jaką poruszają się kierujący, wykorzystują ręczne mierniki prędkości oraz radiowóz wyposażony w wideorejestrator. Weryfikują stan trzeźwości kierujących i kontrolują wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty. Na pobłażanie w tym dniu nie mogą liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystają z pasów bezpieczeństwa.

Prawo o Ruchu Drogowym nakłada obowiązek stosowania się do ograniczeń prędkości pomimo tego znaczna część kierujących zapomina o powyższych obowiązkach i łamie przepisy obowiązujące w ruchu drogowym zagrażając tym samym własnemu bezpieczeństwu oraz bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego.

Kierowco zwolnij – noga z gazu!