12 października w MOK-Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy „Harmonia Sacra"

Skorzystaj z pomocy PFRON i zapewnij niepełnosprawnemu mieszkańcowi godne warunki do życia!

Jesteś zarządcą w wielorodzinnym budynku mieszkalnym wspólnoty mieszkaniowej, spółdzielni mieszkaniowej, towarzystwa budownictwa społecznego, gminy?

Zbliżający się dzień Wszystkich Świętych to dobra okazja, aby odwiedzić groby zasłużonych olkuszan i dowiedzieć się więcej o ich niezwykłej historii i dokonaniach. Dlatego zapraszamy na dwa spacery historyczne po olkuskich nekropoliach organizowane w ramach cyklu „Olkuskie Spacery Historyczne 2019”.

 • 36-letni kierowca stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę
  Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym w miejscowości Sieniczno z prędkością 117 kilometrów. Zgodnie z przepisami na tym odcinku drogi można jechać najwyżej 50 kilometrów. Mężczyzna stracił uprawnienia. W takiej sytuacji nikt nie może liczyć na taryfę ulgową.
  Nieodpowiedzialni kierowcy, którzy...
 • Zainteresowani mogą już składać wnioski – propozycje kandydatów do XIX edycji Olkuskiej Nagrody Artystycznej.

  12 października rozpoczęły się jubileuszowe, XX Międzynarodowe Olkuskie Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w Bazylice Mniejszej pw. św. Andrzeja Apostoła. Patronat honorowy sprawowali: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

  Każdy chciałby mieszkać w idealnym mieszkaniu, jednocześnie samo jego zaprojektowanie i urządzanie może zająć nie tylko bardzo wiele czasu, ale także pieniędzy. Dlatego warto już wcześniej zastanowić się nad tym, w jaki sposób podchodzi się do takich rozwiązań, by można było zaprowadzić pewne zmiany, jak i również zobaczyć, że stylów w jakich można urządzić swoje wnętrza jest o wiele więcej niż początkowo się nam wydawało.

  Klasyka sprawdza się zawsze

  Pomimo tego, że dla naprawdę bardzo wielu osób znalezienie rozwiązania jeśli chodzi o urządzanie wnętrza jest banalnie proste, to jednak w momencie w którym zaczynamy zagłębiać się w daną opcję, mogą pojawić się przeróżnego rodzaju komplikacje. Od czasu do czasu moda się zmienia, a co za tym idzie zmienia się samo podejście do kwestii związanych właśnie z urządzaniem wnętrza. Niesamowicie wiele może tutaj pomóc profesjonalna firma budowlana, ponieważ to za jej pomocą można będzie zupełnie inaczej zacząć patrzeć na daną przestrzeń. Oznacza to, że jednak builder in london to profesjonaliści w każdym calu. Wiadomo, że nawet zmieniająca się moda nie jest w stanie przeszkodzić im w tym, żeby zaproponować coś niesamowicie interesującego. Czasy pokazują, że mimo wszystko wiele osób stawia na to co modne, podczas gdy są jeszcze tacy, dla których to klasyka jest spełnieniem marzeń. Dlaczego? Przede wszystkim decydując się na klasyczne rozwiązania, można będzie w niesamowicie krótkim czasie przekonać się o tym, że mimo wszystko dzięki temu kupując modne dodatki właściwie na każdym kroku można będzie niesamowicie wiele zyskać. Daje to więc niesamowicie wiele możliwości, a jednocześnie sprawia, że przekonuje się do tego właściwie każdy.

  Szukanie sposobu na mieszkanie

  Modnie i wygodnie

  W przypadku wszystkiego tego, co jest rzeczywiście modne, na każdym kroku można będzie całkowicie zmieniać swoje zdanie. Wiadomo, że czasami ludzie nawet nie zdają sobie sprawy z tego, w jak krótkim czasie będzie można zmienić całą swoją przestrzeń. Najczęściej wystarczy zakupić jakieś dodatki, by móc zobaczyć, że specjaliści z builder in london mieli rację. Nie trzeba zmieniać układu pomieszczeń, by można było zyskać naprawdę wiele. Koniecznie należy zwracać się do fachowców o pomoc, gdyż będzie mogło od niej naprawdę wiele zależeć. Wiadomo, że czasy się zmieniają, a co za tym idzie poszczególne rozwiązania odchodzą w zapomnienie. Dlatego właśnie builder london potrafią nie tylko sporo podpowiedzieć, ale tak naprawdę są w stanie sprawić, że każde wnętrze nabierze charakteru. Nie ma jednego i idealnego rozwiązania, ponieważ za każdym razem i za każdą zmianą można będzie zyskać wiele. Należy zastanowić się nad tym, jakiego typu opcje są jeszcze przed nami, ale również z których z nich można będzie skorzystać. Dzięki temu kitchen installation london będzie kuchnią jak z marzeń. Funkcjonalność takiego miejsca ma kluczowe znaczenie dla całości. Warto wiedzieć, że posiadają klasyczne wnętrza, znacznie łatwiej będzie zaplanować wszelkiego rodzaju zmiany.

  IMGP932912 października rozpoczęły się jubileuszowe, XX Międzynarodowe Olkuskie Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w Bazylice Mniejszej pw. św. Andrzeja Apostoła. Patronat honorowy sprawowali: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz.

 • Policja ostrzega! Zmęczenie i osłabienie kierowców prowadzi do kolizji i wypadków drogowych
  Niewątpliwie stan psychofizyczny kierowcy ma wielkie znaczenie i ogromny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stres, osłabienie i senność często prowadzą do kolizji i wypadków drogowych. O tym przekonał się kierowca forda, który w minioną sobotę zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w...
 • Oszustwa na BLIKA! Zachowaj ostrożność!
  W ubiegłym tygodniu olkuska policja przyjęła kilka zgłoszeń o oszustwach metodą na BLIKa. Osoby podszywające się pod znajomych, wykorzystywali płatność Blikiem, po to, by wyłudzić pieniądze. Tym sposobem oszuści wyłudzili kilka tysięcy złotych.
  Ofiarą oszusta może być każdy, kto posiada profil w...
 • Dzień Edukacji Narodowej
  Pomocna dłoń zawsze przy Tobie Ze starostwa
  Małopolski Tele-Anioł dotarł dzisiaj do Starostwa. Spotkanie informacyjne nt. projektu otworzyła Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Marta...

  IMGP910612 października w MOK-Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy „Harmonia Sacra". Swoje prace zaprezentowali artyści galerii OK.NO. Jest to impreza tradycyjnie towarzysząca Międzynarodowym Olkuskim Dniom Muzyki Organowej i Kameralnej.

  IMGP915112 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu miał miejsce finał niezwykle interesującego projektu „Dziewczyny Trenują”.

  P1060419Warsztaty dla dzieci "Jak działają organy", zorganizowane w ramach XX Międzynarodowych Olkuskich Dni Muzyki Organowej i Kameralnej. Zajęcia prowadzili dr hab. Krzysztof Urbaniak oraz organmistrz Andrzej Sutowicz.

   

 • Wkrótce wybory do Sejmu i Senatu

  13 października 2019 roku odbędą się wybory do Parlamentu. Policjanci na terenie całego kraju prowadzić będą wzmożone działania polegające głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego m.in. w rejonach działania obwodowych komisji wyborczych.

  Celem policyjnych działań podczas...
 • " Kręci Mnie Bezpieczeństwo w Przedszkolu.."
  Zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasady właściwego zachowania w przedszkolu, w domu, czy też na placu zabaw, kontakty z nieznajomymi osobami, to tylko część tematów, które poruszyli policjanci podczas spotkań z przedszkolakami.
  Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez...
 • Informacja Nowego Szpitala w Olkuszu dotycząca przyjęcia pacjenta na oddział szpitalny Z powiatu
  Szanowni Państwo,

            Zarząd Nowego Szpitala w Olkuszu Sp. z o.o. ponownie przypomina zasady...