• Uwaga upały! Bądźmy rozsądni i bezpieczni
  Około 30 stopni pokażą termometry w najbliższych dniach. Takie warunki mogą być niebezpieczne dla ludzi, zwierząt i otoczenia. Zadbajmy więc o własne bezpieczeństwo a szczególnie bezpieczeństwo dzieci i osób starszych.
  Upalna pogoda, a co za tym idzie, suche drogi sprzyjają kierowcom, którzy...
 • Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu realizuje w 2018 r. następujące projekty „OLKUSKA BIBLIOTEKA – FABRYKA CZYTELNICZYCH INSPIRACJI” - zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Partnerstwo dla książki. We wrześniu, październiku i listopadzie zostaną zorganizowane kolejne działania tzn.: spotkania autorskie z Przemysławem Wechterowiczem i Małgorzatą Karoliną Piekarską, warsztaty (literackie z Melanią Kapelusz, twórczego pisania z Łukaszem Jaroszem, plastyczne z Anną Płachecką oraz warsztaty pt. „Zaprogramuj się na czytanie” łączące promocję czytelnictwa z programowaniem) oraz oparta na literaturze dziecięcej fabularna gra terenowa LARP. Zorganizowane zostanie również otwarte szkolenie na temat czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych przeznaczone dla rodziców, nauczycieli, bibliotekarzy oraz księgarzy i podnoszące ich umiejętności i kompetencje.

 • 26-letni pirat drogowy pędził w terenie zabudowanym z prędkością 115 km//h
  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego olkuskiej komendy zatrzymali prawo jazdy 26 – letniemu kierowcy, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 65 km/h. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, ukarano mandatem i punktami
  Do zdarzenia doszło wczoraj tj. 29 sierpnia 2018 roku po...
 • UWAGA WAŻNA INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW TROKSA, BRACIEJÓWKI, PODLESIA korzystających z linii komunikacyjnej „BP”. W związku z brakiem możliwości przejazdu drogą powiatową  TROKS – BRACIEJOWKA – JANGROT – TRZYCIĄŻ w dniu 21.08.2018 r. [wtorek] od godz. 8:00 do godz. 19:00, Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu  informuje, że linia komunikacyjna „BP” będzie realizować kursy do

  DSCF233918 sierpnia Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu przedstawił ostatni wakacyjny spektakl w kinie plenerowym na olkuskim Rynku.

  III edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego Ze starostwa

  Trwa III edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Już od 10 września Małopolanie,...

  Noc Poetów 2018 z teatrem24 sierpnia zapraszamy na olkuski Rynek. Zadbaliśmy o wspaniałe rozrywki na wieczór i noc.

  Już około 19.30 niezapomniany występ Amore czyli retro cyrk w wykonaniu grupy Locomotora.

  Ponadto występ Doroty Stachowicz-Mączki z zespołem i, oczywiście, Noc Poetów po raz pierwszy na olkuskim Rynku. Około 21.00 rozpoczną się autorskie recytacje poetów z Klubu Literackiego MOK.

  Serdecznie zapraszamy!

  bal wakacje 2018 banerKsiężniczki, czarodzieje, wróżki, przebierańcy nie z tego świata!

  Już 24 sierpnia o 17.00 Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zaprasza na bal przebierańców! Wystarczy trochę fantazji i dobry humor, o resztę zadbamy. Czekamy na was na parkingu za MDK przy ul. Fr. Nullo. Gdyby padał deszcz, na co się nie zanosi, będziemy się bawić w holu MOK.

  Baner dożynkowy 2018 na stronę MOKRoman Piaśnik – Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, Sołectwo Osiek, Sołectwo Zimnodół oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zapraszają na Dożynki Gminne Osiek-Zimnodół, które odbędą się 2 września.

  Kliknij na baner, aby przeczytać program.

  Termin wyborów samorządowych Ze starostwa

  Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę 21 października 2018r. - wynika z Rozporządzenia premiera,...

 • 29-latka rozładowała swoją złość i porysowała 10 zaparkowanych samochodów
  Policjanci zatrzymali kobietę, która kilka tygodni temu porysowała 10 zaparkowanych samochodów. Kobieta wpadła w ręce policjantów podczas legitymowania.

  Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu tj. czwartek 9 sierpnia br. Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego wylegitymowali kobietę, która...
 • DSCF230810 sierpnia Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zorganizował na zamku w Rabsztynie drugą edycję biwaku rodzinnego pod gwiazdami Noc z Duchami.

 • Pijany kierowca jest zagrożeniem na drodze. Policja apeluje o rozwagę i zdrowy rozsądek
  Każda ilość wypitego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka, a z pewnością ma wpływ na kierujących. Alkohol pogarsza ich koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędna ocenę odległości i prędkości. To sprawia, że kierowca na drodze może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo, nie...
 • Konsultacje społeczne Ze starostwa

  Wczoraj w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Olkuszu odbyły się konsultacje społeczne dotyczące uruchomienia filii...

  Płatne staże z możliwością zatrudnienia Ze starostwa

  Jeśli skończyłeś 30. roku życia, szukasz pracy, jesteś osobą niepracującą masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia....

  Jeśli skończyłeś 30. roku życia, szukasz pracy, jesteś osobą niepracującą masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył bowiem nabór do nowego projektu „Kierunek PRACA!”, stanowiącego wsparcie dla osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.

  gwiazdy srebrnego miasta umigPoznajcie z nami gwiazdy Olkusza – gwiazdy Srebrnego Miasta. To ludzie, którzy swoim talentem i pracą rozsławili nasze miasto w kraju i za granicą. Czasem tam są bardziej znani, niż u nas. To ludzie, którzy chodzili do tych samych szkół co my, spacerują tymi samymi ulicami. To nasi krewni, znajomi, przyjaciele, dzieci ziemi olkuskiej.