Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Pijany kierowca wjechał w radiowóz

28-letni kierowca seata wjechał w policyjny radiowóz. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. Miał ponad … 3,4 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci codziennie narażają swoje życie i zdrowie, po to by nieść pomoc. Zagrożenie niosą także kierujący. Przekonali się o tym policjanci, w których 26 sierpnia 2018 roku wjechał pijany kierowca.

Zdarzenie miało miejsce po godzinie 20.30. Dyżurny z komisariatu w Wolbromiu otrzymał zgłoszenie, że na ulicy Szosa Olkuska leży sarna. Na miejsce więc wysłał policyjny patrol, który potwierdził informację. Jak zwykle, w takiej sytuacji, policjanci zabezpieczyli miejsce, gdzie leżało martwe zwierzę, włączyli sygnały świetlne i oczekiwali na przyjazd weterynarza. Po kilku minutach w tył radiowozu, uderzył samochód osobowy marki Seat Leon. Kierowca seata 28-letni mieszkaniec gminy Wolbrom, był nietrzeźwy. Miał ponad 3,4 promila alkoholu w organizmie.

Na miejsce wezwano pogotowie, które przewiozło kierowcę seata oraz policjantów do olkuskiego szpitala. Na szczęście obrażenia uczestników tego zdarzenia drogowego nie były poważne i po udzielonej pomocy medycznej zostali oni zwolnieni.

Kierujący seatem stracił prawo jazdy a w krótce odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Dodatkowo z własnej kieszeni będzie musiał pokryć wyrządzoną przez siebie szkodę.