Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Policjanci ujawnili „podróbki” markowej odzieży

Funkcjonariusze zajmujący się zwalczeniem przestępczości gospodarczej po raz kolejny przejęli podrabianą odzież i wyroby galanterii. Wszystkie rzeczy były bezprawnie oznaczone znakami renomowanych marek

W dniu 10 października 2018 roku Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy w Olkuszu , pracując nad nielegalnym procederem handlu rzeczami z podrobionymi znakami towarowymi, w jednym z olkuskich sklepów odzieżowych, prowadzonym przez 37-letniego mieszkańca Krakowa, ujawnili i zabezpieczyli kurtki, bluzy, koszulki, buty, torebki, paski okulary i zegarek, które były sprzedawane za dużo niższą cenę niż oryginalne produkty. Wartość części tych podrobionych przedmiotów wstępnie oszacowano na 132 tysiące i 200 złotych. Towar został zabezpieczony, a właściciel sklepu wkrótce usłyszy zarzuty. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.