Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

W tym roku w wyjątkowy sposób mieszkańcy Olkusza uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Po uroczystej mszy świętej w intencji Ojczyzny odprawionej w bazylice św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu, przedstawiciele władz samorządowych, państwowych, służb mundurowych, delegacje szkół i instytucji miejskich oraz mieszkańcy Powiatu, pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego złożyli wiązanki kwiatów oraz wieńce. Punktualnie o godzinie 12 wszyscy zgromadzeni na płycie Rynku odśpiewali hymn państwowy. Całość uroczystości zwieńczyła rekonstrukcja historyczna "Wolność po 123 latach" przygotowana przez uczniów z ZS Nr 1 i IV LO w Olkuszu.
Dziękujemy mieszkańcom za tak liczne przybycie i wspólne przeżywanie Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorem uroczystości było Starostwo Powiatowe w Olkuszu, ZS nr 1 Olkuszu oraz IV LO w Olkuszu.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.