Olkusz. Nielegalny alkohol, papierosy, tytoń i marihuana

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ujawnili i zabezpieczyli 1,5 kg tytoniu, 800 sztuk papierosów, 14 litrów alkoholu bez skarbowych znaków akcyz i ponad 23 gramy marihuany. O przewożenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, alkoholu i posiadanie marihuany podejrzewany jest 72-letni olkuszanin.

Policjanci Referatu dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu w toku wykonywanych czynności służbowych zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Kiedy policjanci skontrolowali pojazd, to okazało się, że kierowca w swoim samochodzie przewozi tytoń, papierosy i alkohol, które nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy. W związku z tym, iż istniało podejrzenie, że nielegalne wyroby mogą znajdować się również w miejscu zamieszkania mężczyzny, policjanci przeszukali jego pomieszczenia mieszkalne, gdzie ujawnili susz roślinny koloru zielonego. Przeprowadzone testerem badanie wykazało, że tomarihuana. Łącznie policjanci zabezpieczyli 1,5 tytoniu, 800 sztuk papierosów, 14 litrów alkoholu bez skarbowych znaków akcyz, jak również ponad 23 gramy marihuany.

Zabezpieczone wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń w przypadku, gdyby towar trafił na rynek, Skarb Państwa zostałby narażony na uszczuplenie podatku akcyzowego na około 3 000 złotych.

72-latek usłyszał już zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z art. 62 ust. 1 i przyznał się do jego popełnienia. Niebawem mężczyzna odpowie również za swój czyn z ustawy karno-skarbowej.