Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policją

28-letni kierowca seata uciekał przed policyjnym radiowozem. Powód? Był nietrzeźwy. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie i kierował samochodem pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Wczoraj tj. 27 listopada 2018 roku tuż przed północą, policjanci Ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli pojazd, który jechał z dużą prędkością. Widząc, jak kierowca stwarza zagrożenie w ruchu drogowym, postanowili zatrzymać pojazd, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca seata nie reagował na polecenie policjantów. Zamiast zwolnić i zatrzymać się do kontroli, gwałtownie przyspieszył, skręcił w ulicę Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu i odjechał. Funkcjonariusze niezwłocznie ruszyli za nim w pościg i po kilku minutach zatrzymali seata.

Gdy policjanci zbadali stan trzeźwości 28-latka, to okazało się, że był nietrzeźwy. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna kierował seatem pomimo sądowego, dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, które obwiązywało od dnia 3 maja 2016 roku.

Nieodpowiedzialny 28-latek będzie musiał liczyć się z poważnym konsekwencjami.

Przypominamy, że kierowca, który nie zatrzyma się do policyjnej kontroli popełnia przestępstwo i podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Podobną karę sąd może orzec za jazdę w stanie nietrzeźwości. Gdy kierowca był już uprzednio skazany za to przestępstwo przez sąd i miał orzeczony zakaz dożywotni prowadzenia pojazdów mechanicznych, grozić mu będzie do 5 lat pozbawienia wolności. Musi się również liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi, albowiem w takim przypadku sąd nakłada świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 10.000 złotych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.