Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Gołaczewy. Zderzenie dwóch samochodów

Wczoraj tj. 14 marca 2019 roku na drodze wojewódzkiej nr 783 w miejscowości Gołaczewy zderzyły się dwa samochody osobowe. Dwie osoby zostały ranne i trafiły na badania do szpitala w Olkuszu.

Do zdarzenia doszło około godziny 14 w Gołaczewach. Jak wstępnie ustalono, kierowca volvo skręcał do miejscowości Kliś, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z citroenem. Kierowca citroena i jego pasażerka zostali przewiezieni do szpitala w Olkuszu. Ich obrażenia nie wymagały hospitalizacji i po udzielonej pomocy medycznej osoby zostały zwolnione.

Jeszcze tego samego dnia policjanci ruchu drogowego interweniowali na ulicy Piłsudskiego w Wolbromiu, gdzie doszło do potrącenia pieszej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 50-letnia kobieta przechodziła na przejściu dla pieszych. Kierowca najprawdopodobniej nie udzielił jej pierwszeństwa i wtedy doszło do potrącenia. Kobieta z obrażeniami głowy została przewieziona do szpitala w Olkuszu. Uczestnicy ruchu drogowego byli trzeźwi. Na miejscu wykonano oględziny z udziałem technika kryminalistyki.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków i kolizji drogowych.