Policjanci na festynie rodzinnym w Szkole Podstawowej nr 4 w Olkuszu

W czwartek (6.06.19r. ) olkuska policja wzięła udział w festynie rodzinnym, który zorganizowano na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu. To tutaj rok temu komenda rozpoczęła inaugurację obchodów 100-lecia Policji Państwowej. By dzieci i rodzice mogli spędzić miło popołudnie, organizatorzy imprezy zapewniliim wiele atrakcji.

Na festyn rodzinny przybyli przedstawiciele władz samorządowych oraz zaproszeni goście, których witali organizatorzy rodzinnego pikniku: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu, Pan Mirosław Jurczyk i Komendant Powiatowej Policji w Olkuszu, podinspektor Jarosław Klich.

Na policyjnym stoisku można było zobaczyć sprzęt i wyposażenie, które policjanci wykorzystują w codziennej służbie, a także usłyszeć wiele cennych porad nt. bezpieczeństwa. Policjantka zajmująca się prewencją kryminalną przygotowała materiały edukacyjne dla dzieci i dorosłych. Najmłodszym wyjaśniła zasady właściwego spędzania czasu wolnego w ramach programu profilaktycznego „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Policjantka zwróciła szczególną uwagę na to, aby dzieci nie korzystały z dzikich kąpielisk, stosowały się do poleceń ratowników oraz do regulaminu. Mowa była również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Każdy uczestnik otrzymał z rąk policjantki odblask. Przy policyjnym stanowisku obecny był technik kryminalistyki z walizką. Najmłodsi mogli samodzielnie wykonać odbitki własnych linii papilarnych, jak również zapoznać się ze specyfiką służby i tajnikami pracy technika kryminalistyki.

Na festynie rodzinnym nie zabrakło wozu strażackiego, pojazdu straży miejskiej, policyjnego radiowozu i motocykla, gdzie ustawiały się kolejki rodziców z dziećmi.

Duże zainteresowanie wśród najmłodszych wzbudziła policyjna maskotka „Inspektor Wawelek ”. Dla dzieci organizatorzy przygotowali były dmuchańce. Dorośli mogli posilić się przy stoisku z grillowanymi przysmakami.

Imprezę uświetnił mecz piłki nożnej rozegrany pomiędzy nauczycielami a policjantami. Wynik meczu 6:4 dla policjantów. Obie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary.