Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

Drugi dzień tegorocznych Małopolskich Dni Osób z Niepełnosprawnościami, zorganizowanych w Powiecie Olkuskim 13 czerwca 2019 r.,  rozpoczął się Marszem Godności. Barwny korowód wyruszył spod Starostwa Powiatowego i skierował się w stronę olkuskiego rynku. Przy akompaniamencie idącej na czele orkiestry dętej ZGH Bolesław, ubarwiony setkami  balonów pochód przybył na płytę rynku, gdzie na uczestników imprezy czekały liczne atrakcje.

Rozstrzygnięto konkurs na ulotkę promującą Małopolskie Dni Osób z Niepełnosprawnościami. Starosta Olkuski wręczył wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym pamiątkowe dyplomy i upominki.  Imprezę  tanecznie urozmaicił występ młodzieży z olkuskiej szkoły tańca Vena.

Jak przystało na dobrą zabawę było coś dla ciała i coś dla ducha… Fotobudka, wata cukrowa i popcorn, puszczanie mydlanych baniek, stoiska rękodzieła ośrodków i warsztatów terapii zajęciowej. Zabawy ruchowe w rytm muzyki – jednym słowem: Dla każdego coś fajnego! Dzisiaj kończący obchody piknik integracyjny, zorganizowany przy Domu Kultury w Wolbromiu. Mamy nadzieję, że pogoda i humory dopiszą i będziemy się dobrze bawić.