Z promilami jednośladem

O tym, że jazda na rowerze w stanie nietrzeźwości jest niebezpieczna, zarówno dla kierującego jednośladem, jak i innych uczestników ruchu drogowego, wiadomo nie od dzisiaj. Niestety zapomniał o tym fakcie, 44- letni mężczyzna, który miał w swoim organizmie ponad 3,2 promila alkoholu. Jego jazda zakończyła się utratą równowagi i rozbitym łukiem brwiowym.

Jak ryzykowna jest jazda na rowerze w stanie nietrzeźwości, przekonał się wczoraj (5.09.19r.) 44- letni mieszkaniec Olkusza. Mężczyzna jechał ulicą Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. W pewnym momencie utracił równowagę i przewrócił się, uderzając głową o chodnik. Gdy na miejsce przyjechali policjanci, 44-latek siedział na chodniku z rozciętym łukiem brwiowym. Mundurowi udzielili mu pomocy i wezwali karetkę pogotowia. Zanim jednak miłośnik jednośladu trafił do szpitala, został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik nie pozostawiał żadnych złudzeń co do przyczyny utraty równowagi - kierowca miał pond 3, 2 promile alkoholu.

Mężczyzna popełnił wykroczenie, za które grozi mu mandat.

Olkuska policja przypomina, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze. Pijany rowerzysta zagraża nie tylko sobie, ale i pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. Warto przypomnieć, że należy on do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego i w zderzeniu z pojazdem może ponieść poważne konsekwencje zdrowotne. Wypadki z rowerzystami niejednokrotnie kończą się śmiercią.

Eliminowanie pijanych kierowców z dróg jest jednym z priorytetów Policji. Bardzo ważne w walce z nietrzeźwymi kierowcami jest współdziałanie społeczeństwa z policją. Przede wszystkim to dbanie o bezpieczeństwo własne i innych użytkowników.

Dlatego reagujmy, jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy. O takim fakcie powinno się powiadomić najbliższą jednostkę policji lub zadzwonić pod nr alarmowy 112.

Pamiętaj! policjanci sprawdzą każdy taki sygnał!


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.