Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Olkusz

AKCJA „PRĘDKOŚĆ” NA DROGACH POWIATU

75 kontroli drogowych, blisko 46 kierujących jadących z nadmierną prędkością oraz 2 zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. To bilans ostatnich działań policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego na drogach powiatu olkuskiego.

Policjanci olkuskiej drogówki zawsze włączają się do ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Prędkość”. W związku z tym 20 maja br. prowadzili pomiary prędkości jazdy kierujących w różnych miejscach na terenie powiatu. W czasie działań przeprowadzili blisko 75 kontroli drogowych.

Jak się okazało nie wszyscy kierujący przestrzegali obowiązujących ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze ujawnili 46 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość. Z czego dwóm kierowcom zatrzymali uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Skierowali dwa wnioski do sądu oraz pouczyli 27 osób nie stosujących się do przepisów ruchu drogowego.

Pamiętajmy, że nie przestrzegając prędkości jazdy nie tylko popełniamy wykroczenie, ale też stwarzamy realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.