6 klimatycznych susharni na Śląsku i w Małopolsce

Kuchnia japońska staje się coraz popularniejsza, a ludzie zaczynają doceniać walory smakowe sushi. Najważniejsze jest, by ryż był dobrej jakości, a ryba świeża. To fundament pysznych ryżowych rolek. Gdzie zjeść dobre sushi na południu Polski? Przedstawiamy listę najbardziej klimatycznych susharni.

Lista najbardziej klimatycznych susharni

Miejsc, gdzie można zjeść dobre sushi na południu Polski, jest dość sporo. Postanowiliśmy skupić się na miejscach z sercem i duszą. Przestawiamy wam gastronomiczne perełki Śląska i Małopolski. Takich miejsc z sushi nie znajdziecie nigdzie indziej.

Sakana Sushi and Sticks w Katowicach

Sakana Sushi and Sticks jest jedną z popularniejszych restauracji z kuchnią japońską w Katowicach. Jeśli tradycyjne japońskie wnętrza was nudzą, możecie zjeść sushi w industrialnym wnętrzu restauracji Sakana Sushi & Sticks. Restauracja nie jest duża, ale jest niezwykle klimatyczna, lokal utrzymany jest w kolorach czerni i złota, wygląda naprawdę luksusowo. Można usiąść przy stoliku lub barze, gdzie ryżowe rolki podawane są na pływających łódeczkach.

Susharnia w Katowicach

Susharnia z ulicy sprawia wrażenie taniego lokalu, te założenia są błędne. Mimo że Katowicki lokal nie zachęca, by wejść do restauracji, to w środku urzeka nas wystrojem. Lokal jest niezwykle elegancki, dominuje tutaj marmur i jasne drewno. Pomieszczenie oświetlają papierowe lampiony. Susharnia jest idealnym przykładem, by nigdy nie oceniać książki po okładce…

Japan Sun Sushi & Grill Rybnik

Japan Sun to jedna z lepszych miejscówek z sushi w Rybniku, znajduje się przy rynku. Lokal utrzymany jest w kolorach czerni, bieli i czerwieni wystrój jest nowoczesny i elegancki. Dominujące barwy w restauracji na myśl przywodzą flagę Kyokujitsu-ki, czyli sztandar wschodzącego słońca. Ta flaga jest jednym z najważniejszych symboli narodowych dla Japończyków.

To i owo Sushi Olkusz

Olkusz też ma japońskie restauracje, którymi może się pochwalić. Susharnia To i owo to dobra propozycja dla osób, które cenią sobie design lokalu. Restauracja jest nowoczesna, ściany są pomalowane na czarno, a pomieszczenie rozjaśniają kolorowe sofy i patchworkowe krzesła. Z pewnością jest to jedno z lepszych sushi w Olkuszu.

Edo sushi Bar

Edo Sushi Bar to idealna propozycja dla osób, które cenią sobie japoński wystrój. Lokal utrzymany jest w jasnych beżach, ściany ozdobione są malunkami bambusa. W restauracji można zjeść ryżowe rolki przy stoliku lub w osobnym pokoiku, który oddzielony jest od lokalu tradycyjnymi japońskimi papierowymi drzwiami. Restauracja podchodzi wręcz konserwatywnie do japońskich tradycji, znajdziecie tutaj sushi tylko według japońskich receptur.

Zen Sushi Kraków

Zen Sushi to prawdziwa mieszanka japońskiej tradycji z nowoczesnością. Część lokalu inspirowana jest tradycyjnymi japońskimi wnętrzami. Restauracja posiada dwa pokoje tatami, gdzie można usiąść na poduszkach przy stoliku i spożywać sushi w prawdziwym japońskim stylu, te pokoje mieszczą jednak tylko 6 osób, warto o tym pamiętać przy planowaniu spotkania ze znajomymi. Bar jest jednak utrzymany w nowoczesnej stylistyce, jest okrągły, a wokół niego pływają łódeczki ozdobione świeżymi kwiatami.