baner kawalecJuż 20 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu! Zapraszamy o 18.00, MDK, ul. Fr. Nullo 29..

Usłyszycie światowe przeboje z repertuaru największych światowych rockmanów. Jackowi Kawalcowi towarzyszą: Julia Chmielnik (wokal i piano) oraz Bartłomiej Papierz (gitara).
ponadto świetny, pełen humoru show.

Zapraszamy!

PLAKAT gms spotkanie z tancemTym razem w cyklu zajęć twórczych dla dzieci "Gdzie mieszka sztuka" czeka Was spotkanie z tańcem. Serdecznie zapraszamy 18 kwietnia o 17.00 do Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Olkusz, ul. Fr. Nullo 29. 

Wiosna to radość, radość to ruch, a najlepsza forma ruchu to taniec! Tańczcie z nami!

baner www dzien ziemi 2018 do publikacjiRoman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zapraszają na Galę EKO-PLAST 2018. 

W programie rozdanie nagród laureatom konkursu plastycznego EKO-PLAST 2018 oraz koncert Ogniska Muzycznego Dodi-Art. 

Zapraszamy 22 kwietnia o 17.00 do Sali Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu. Świętuj z nami Dzień Ziemi!

plakat rozpoczęcie sezonu 2018Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zapraszają w dniach 20-22 kwietnia na inaugurację sezonu turystycznego. 

W piątek 20 kwietnia zapraszamy na konferencję o 15.15 do MOK - Centrum Kultury - Olkusz, ul. Szpitalna 32.

W sobotę 21 kwietnia czekamy na Was w Rabsztynie od 10.00 do 18.00 (Zamek i Chata Kocjana) oraz w Muzeach MOK w Olkuszu przy ul. Szpitalnej 32.

W niedzielę 22 kwietnia od 10.00 do 18.00 znowu zapraszają Was Zamek Rabsztyn i Chata Kocjana.

Szczegóły programu TUTAJ

mayday banerMayday 18 lat później. John Smith w stanie czystym, oporny na naukę przez doświadczenia. Taksówkarz bigamista i jego perypetie z dwiema żonami oraz niesfornym potomstwem.

Zapraszamy do pośmiania się 15 kwietnia o 19.00 w MDK w Olkuszu ul. Fr. Nullo 29.

Baner Ewy Rosiak Buszko poprZapraszamy na wernisaż wystawy Paper Gami Ewy Rosiek-Buszko. Artystka zajmuje się tkaniną i ceramiką unikatową, papierem ręcznie czerpanym, pasjonuje się fotografią. Tym razem będą mogli Państwo podziwiać autorski papier ręcznie czerpany tworzony przez Ewę Rosiek-Buszko, ceramikę jej autorstwa oraz grafiki z elementami tkaniny. Zobaczcie sami tę magię - zapraszamy do MOK - Centrum Kultury w Olkuszu, ul. Szpitalna 32 13 kwietnia o 18.00. 

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 16  kwietnia do 11 maja. 

Niespodzianka! 24 kwietnia o 18.00 w MOK - Centrum Kultury artystka wygłosi wykład! 

 • "KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO" NA ROWERZE
  Aura zaczyna sprzyjać rowerowym wycieczkom. Coraz chętniej sięgamy po nasze jednoślady. Warto przypomnieć o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się na drogach.
  Rowerzyści tak jak i piesi należą do niechronionych uczestników ruchu drogowego. Oznacza to, że nie są osłonięci karoserią, ich...
 • O bezpiecznym korzystaniu z internetu
  Zagrożenia internetowe oraz cyberprzemoc to temat przewodni dzisiejszego spotkania z rodzicami i nauczycielami Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu.
  Dzisiaj 10 kwietnia 2018 roku, przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu spotkała się z rodzicami i nauczycielami uczniów Szkoły Podstawowej...
 • 10 kwietnia przed tablicą olkuskich lotników przy Szkole Podstawowej Nr 9 w Olkuszu odbyły się obchody upamiętniające ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej. Dla olkuszan jest to szczególna okazja do złożenia swojego hołdu ofiarom lotu z 10 kwietnia 2010 r., w tym – pełniącemu funkcję dowódcy załogi – majorowi Arkadiuszowi Protasiukowi.

  Po zimowej przerwie, w sobotę 21 kwietnia, zamek Rabsztyn otwiera swoje podwoje. W programie Inauguracji Sezonu Turystycznego 2018, na którą zapraszają Roman Piaśnik Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz oraz Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu przewidziano sporo atrakcji.

  Więcej o: UTRUDNIENIA NA LINII „BP”

  Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna ” w Olkuszu informuje, iż w związku z prowadzoną przebudową drogi powiatowej Troks – Braciejówka – Jangrot – Trzyciąż w dniach 11,12,13 kwietnia 2018 r. oraz w dniu 16 kwietnia 2018 r. w godzinach od 8:00 do 20:00 linia BP nie będzie dojeżdżać do miejscowości Troks i Braciejówka oraz nie

 • Policjanci z Wolbromia udaremnili dalsza jazdę nieletniemu
  Zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym jadącym drogą wojewódzką 783,otrzymali policjanci z Wolbromia. Okazało się, że mężczyzna posadził za kierownicę swojego nastoletniego syna a sam pijany, siedział na miejscu pasażera.
  Wczoraj tj. 8 kwietnia 2018 roku około godziny 15.00 funkcjonariusze z...
 • Samorząd Województwa Małopolskiego rozpoczyna realizację III edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

  DSC 00187 kwietnia Salę Widowiskową Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu wypełnili miłośnicy Melpomeny. Ta jedyna w roku noc, Olkuska Noc Teatru, to niezapomniane święto upamiętniające Międzynarodowy Dzień Teatru przygotowywane od 2010 roku przez Miejski Ośrodek Kultury i Grupę Teatralną Glutaminian Sodu. Cieszy się ogromnym powodzeniem – bilety rozeszły się błyskawicznie.

 • KGP „LASER TO NIE ZABAWKA” – RUSZA OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA SPOŁECZNA URZĘDU LOTNICTWA CYWILNEGO PRZECIW OŚLEPIANIU PILOTÓW LASEREM
  Mikołaj Wild, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury oraz Piotr Samson, Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, zainaugurowali ogólnopolską kampanię społeczną „Laser to nie zabawka”. Jej celem jest podniesienie świadomości wśród społeczeństwa na temat niebezpieczeństwa jakie niesie za sobą...
 • 7 kwietnia Salę Widowiskową Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu wypełnili miłośnicy Melpomeny. Ta jedyna w roku noc, Olkuska Noc Teatru, to niezapomniane święto upamiętniające Międzynarodowy Dzień Teatru przygotowywane od 2010 roku przez Miejski Ośrodek Kultury i Grupę Teatralną Glutaminian Sodu. Cieszy się ogromnym powodzeniem – bilety rozeszły się błyskawicznie.

  DSC 0010 Kopia 1

  Miejski Dom Kultury został stosownie udekorowany w konwencji black and white i uroczysty nastrój ogarniał wszystkich już od progu.

  IMG 0965

  Dyrektor MOK Beata Soboń oraz ukochane przez olkuszan „Gluty” serdecznie powitały przybyłych.

  DSC 0005 Kopia

  Roman Piaśnik, Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz, uhonorowany pamiątkowym dyplomem za niezastąpione wsparcie tego corocznego święta, ogłosił: - uważam Olkuską Noc Teatru za otwartą! - I czar sztuki zaczął działać.

  DSC 0013

  Jako pierwsi wystąpili gospodarze ze sztuką „Nondum” autorstwa Lidii Amejko. Nondum oznacza po łacinie „jeszcze nie”; bohaterowi sztuki, choć od wieków rozpaczliwie stara się umrzeć, wciąż jeszcze się to nie udało. Nieszczęsny Nondum, złożony „w połowie z ciała, w połowie ze słów”, pragnie ciszy i boi się ciszy. Brzmi znajomo?... Finał jest szczęśliwy. Wszyscy są martwi. Ten wspaniale zagrany dramat, pełen groteski i humoru, w fantastycznej scenografii, publiczność nagrodziła żywiołowymi oklaskami.

  DSC 0018DSC 0023

  DSC 0027DSC 0028

  DSC 0030DSC 0032

  DSC 0034DSC 0037

  IMG 1003DSC 0039

  W trakcie przerwy wszyscy dzielili się wrażeniami i poczęstunkiem przygotowanym przez Zespół Szkół Nr 4. Pomiędzy gośćmi przemykały czarno-białe duchy teatru budząc sympatię i rozbawienie.

  DSC 0042DSC 0052

  DSC 0054DSC 0055

  W drugiej części Grupa Teatralna Zatrzymać Obrotówkę z Krakowa, działająca przy scenie Staromiejskiego Domu Kultury Młodzieży, sztuką „Sorok dniej” zainspirowaną książką Zbigniewa Pawlaka i Jerzego Wlazło „Pęknięte miasto. Biesłan” całkowicie zmieniła nastrój. Tragedia, która wydarzyła się we wrześniu 2004 roku w Biesłanie, ciężki do przerwania łańcuch ofiara – kat – ofiara... Dużo trudnych pytań i żadnych łatwych odpowiedzi.

  DSC 0065 1DSC 0068 1

  DSC 0079 2DSC 0080 1

  DSC 0082 1DSC 0086

  DSC 0101 1DSC 0103 1

  Teatr Tetraedr z Raciborza przedstawił spektakl „Gwoli jakiejś tajemnicy” na podstawie „Pamiętnika Stefana Czarnieckiego” Witolda Gombrowicza. Historia życia chłopca, syna antysemity i nawróconej na katolicyzm Żydówki, bezskutecznie poszukującego własnej tożsamości i społecznej akceptacji. Znakomita, dynamiczna gra aktorów i sarkastyczny humor Gombrowicza podbiły serca publiczności.

  DSC 0108 1DSC 0110 1

  DSC 0117 1DSC 0131 1

  DSC 0135DSC 0137

  DSC 0139DSC 0143

  DSC 0159DSC 0164

  Pełni wrażeń i rozgrzani emocjami wielbiciele teatru gromko oklaskiwali wręczane przez gospodarzy dyplomy pamiątkowe i podziękowania składane przez Dyrektor MOK Beatę Soboń wszystkim, którzy przyczynili się do tego magicznego wydarzenia:

  DSC 0177

  Dyrektor Maridzie Zoń dla Zespołu Szkół Nr 4 za smaczny catering;

  Pracowni Plastycznej MOK za piękne prace, w ręce Michała Mączki, Kierownika Artystycznego;

  Teatrowi Tetraedr z Raciborza za piękny spektakl;

  Grupie Teatralnej Zatrzymać Obrotówkę z Krakowa za wzruszający spektakl;

  Grupie Teatralnej Glutaminian Sodu pod kierownictwem Macieja Nabiałka i Agnieszki Grabowskiej za piękny spektakl i całokształt;

  Szczepanowi Mrówce oraz ekipie portalu Olkuszanin.pl za dokumentację fotograficzną.

  DSC 0179DSC 0180

  DSC 0182DSC 0184

  DSC 0188DSC 0196

  DSC 0191

  Wielkie podziękowania także dla niezawodnej ekipy MOK z Olkusza, która, choć najczęściej niewidoczna, dba o to, aby wszystko jak najlepiej się odbyło i profesjonalnie przebiegało. To dobre duchy każdej imprezy.

  IMG 0930

  Za rok X, jubileuszowa Olkuska Noc Teatru. Zapraszamy!

  Więcej o: Nowoczesna i ekologiczne autobusy już wkrótce w Olkuszu.

  Już wkrótce, dzięki dotacji unijnej mieszkańcy gmin: Olkusz, Klucze, Bolesław, Bukowno korzystający z komunikacji miejskiej organizowanej przez Związek, będą mogli podróżować nie tylko nowoczesnymi, ale przede wszystkim ekologicznymi autobusami. Umowa gwarantująca dofinansowanie tej inwestycji została oficjalnie przekazana 28 marca jej beneficjentowi, którym jest zrzeszający cztery gminy: Olkusz, Bukowno, Bolesław i Klucze – Związek Komunalny Gmin

 • Dzień Grzeczności za Kierownicą  Dzisiaj, tj. 5 kwietnia obchodzony jest Dzień Grzeczności za Kierownicą, który wiele lat temu został wprowadzony we Francji. Święto to przyjęło się w kilku innych krajach, w tym również w Polsce. W samej Francji zapoczątkowało ono dodatkowo Tydzień Kurtuazji na Ulicach.
  Wprowadzone święto ma...
 • Policja Apeluje Nie Wypalajmy Traw!
  Wypalanie traw to coroczny problem, z którym borykają się służby porządkowe, wystarczyło kilka ciepłych dni aby mieszkańcy powiatu olkuskiego rozpoczęli coroczny proceder. Straż pożarna interweniowała kilkukrotnie. Policjanci przypominają, że wypalanie traw niesienie olbrzymie starty w środowisku i...
 • Wraz z rozwojem firm zlokalizowanych w Olkuskiej Strefie Aktywności Gospodarczej powraca temat przebudowy skrzyżowania ulicy Wspólnej z drogą krajową nr 94. Rosnący ruch samochodowy sprawia bowiem, że w godzinach szczytu kierowcy mają trudności z bezpiecznym i płynnym włączeniem się do ruchu. O niezwłoczne podjęcie działań przez zarządcę drogi krajowej – Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad – zaapelował burmistrz Roman Piaśnik.

  Więcej o: Zmiana rozkładu jazdy linii 466

  Informujemy, iż w związku z prośbami mieszkańców Międzygórza od dnia 03.04.2018 r. autobus linii 466 kursem o godz. 4:44 (wyjazd z przystanku Bukowno Parking) będzie realizować połączenie do pętli przy ul. Sławkowskiej w Bukownie dodatkowo obsługując przystanek w miejscowości Międzygórze. Jednocześnie kurs ten zostanie przyspieszony na godz. 4:41. Za powstałe utrudnienia przepraszamy.