Okres wakacyjny to zwykle najlepszy czas na przystąpienie do większych domowych remontów lub porządków. Nie inaczej jest w olkuskim Urzędzie Miasta i Gminy, gdzie w ostatnich tygodniach nastały zauważalne zmiany.

 • Bukowno. Potrącono rowerzystę
  1 osoba została poważnie ranna w zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Nowej w Bukownie. Samochód osobowy marki Audi potrącił rowerzystę. Poważnie ranny 43-letni rowerzysta został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Krakowie .
  Jak wynika ze wstępnych ustaleń...
 • Areszt dla sprawcy przemocy w rodzinie
  Policjanci z Olkusza zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który znęcał się nad swoją babcią. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.
  Trwająca od dłuższego czasu gehenna 74-letniej kobiety, wobec której wnuczek stosował przemoc psychiczną, zakończyła się. Mężczyzna...
 • Ogłoszenie
  Zaproszenie Ze starostwa
  Rada i Zarząd Powiatu w Olkuszu zapraszają 15 sierpnia 2019 r. na uroczystości 99. rocznicy BITWY WARSZAWSKIEJ oraz ŚWIĘTO WOJSKA...
  KRYSZTAŁY SOLI 2019 Z powiatu
  Wzorem lat ubiegłych ogłoszony został konkurs o Nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego dla najlepszych organizacji pożytku publicznego KRYSZTAŁY SOLI...

  OGŁOSZENIE

  o naborze przedstawicieli mieszkańców do Zespołu ds. Budżetu Obywatelskiego

 • Kierowco zachowaj ostrożność na drodze!
  Na polskich drogach każdego dnia można zaobserwować sytuacje, w których kierowcy nie udzielają pierwszeństwa przejazdu innym pojazdom. Wielu kierowców zapomina o kulturze na drodze oraz zasadach prawa włączania się do ruchu, czy pierwszeństwa przejazdu. Często przyczyną nieudzielenia pierwszeństwa...
 • Powiatowe obchody 100-lecia Policji Państwowej Z powiatu

  Tegoroczne Święto Olkuskiej Policji obchodzono w szczególnie uroczystej atmosferze, gdyż przypadły one w 100. rocznicę powstania Policji...

 • Olkuskie obchody Święta Policji w 100. rocznicę powołania Policji Państwowej
  4 sierpnia 2019, odbyły się olkuskie obchody Święta Policji, podczas których policjanci z Komendy Powiatowej Policji, zostali odznaczeni medalami i mianowani na wyższe stopnie służbowe. Tegoroczne święto Policji zorganizowane na Rynku w Olkuszu miało szczególny i wyjątkowy charakter, odbywało się...
 • Budowa ogrodów zimowych staje się niezwykle popularna, szczególnie jeśli chodzi o nowoczesne projekty architektoniczne. W nowo powstałych osiedlach domów jednorodzinnych możemy zaobserwować ciągłą tendencję do dobudowywania tego rodzaju pomieszczeń, które spełniają kilka ważnych zadań. Ogrody zimowe są traktowane jako dodatkowe pomieszczenie, dlatego decydując się na takie rozwiązanie możemy z łatwością powiększyć powierzchnię użytkową naszego domu, a w dodatku cieszyć się pięknymi widokami niezależnie od panującej pory roku.

  Ogrody zimowe

  Całoroczny ogród

  Ogrody zimowe stały się powszechnie spotykaną częścią krajobrazu, a widać to doskonale w budynkach mieszkalnych usytuowanych w bardziej ustronnych okolicach poza granicami wielkich miast. Ogród zimowy jest świetnym rozwiązaniem, kiedy chcemy przez cały rok napawać się widokiem rozległych łąk i lasów nieopodal naszej posesji. Tego rodzaju pomieszczenie świetnie nadaje się do hodowania roślin nawet w czasie deszczowej pory jesiennej czy mroźnych zim. Wychodząc z części mieszkalnej do ogrodu zimowego mamy wrażenie, że znajdujemy się w samym środku natury, a to wszystko bez konieczności wychodzenia z domu.

  Ogród zimowy to świetny zamiennik dla tarasu, który może służyć nam jedynie wiosną i latem, kiedy aura zachęca do spędzania wolnego czasu na łonie natury. Ogrody zimowe robią spektakularne wrażenie szczególnie zimą, kiedy warstwa białego puchu przykrywa całą konstrukcję naszej oranżerii. Stanowi to idealny kontrast, kiedy ciepły klimat wnętrza pełnego kolorowych roślin spotyka się z warstwą zimnego śniegu.

  Dobudowa ogrodu zimowego jako części salonu pozwala na wpuszczenie do pomieszczenia większej ilości światła słonecznego aniżeli jest to możliwe przy pomocy tradycyjnych okien. Ponadto w lecie, kiedy pogoda sprzyja przebywaniu na powietrzu w każdej chwili można otworzyć ogród zimowy.

  Konstrukcja ogrodu zimowego

  Elementy konstrukcji ogrodu zimowego powinny być przede wszystkim wysoce funkcjonalne i zapewniać budowli dobrą stabilność i bezpieczeństwo jej użytkowników. Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie materiałów, z których zostanie wykonana konstrukcja. Do najczęściej wybieranych tworzyw do budowy oranżerii są: aluminium, PCV, drewno i oczywiście szkło.

  Szkielet całej konstrukcji budowany jest z wykorzystaniem aluminium, drewna lub PCV. Drewno wydaje się najbardziej naturalnym i najbardziej pasującym materiałem do budowy ogrodu zimowego. Drewno idealnie współgra z zielenią roślin znajdujących się w całorocznej zabudowie, co powoduje stworzenie kameralnej i przytulnej atmosfery. Ponadto drewno jest surowcem, jest stabilne i zapewnia dobrą izolację cieplną. Drewniane belki jednak są dosyć masywne, nie są zbyt odporne na warunki atmosferyczne, a dodatkowo wymagają regularnej konserwacji.

  Z uwagi na minusy zastosowania naturalnego drewna, często stosuje się jego połączenie z wytrzymałym aluminium. Profile aluminiowe stosuje się na zewnątrz konstrukcji, co zdecydowanie niweluje problemy związane ze szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, natomiast w części wewnętrznej dalej możemy cieszyć się drewnianym wykończeniem.

  Zdecydowanie częściej stosuje się konstrukcje w całości wykonane z aluminium, co pozwala na cieszenie się ze stabilnego ogrodu bez konieczności jego renowacji. Dodatkowo aluminium świetnie komponuje się z nowoczesnymi budynkami i montaż oranżerii nie jest zbyt skomplikowany.

  Ogrody zimowe – Warszawa

  Jeśli szukamy firmy, która zapewni nam najwyższej jakości materiały i podejmie się wzniesienia konstrukcji ogrodu zimowego, Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy kilkanaście rekomendowanych firm, które oferują profesjonalne usługi także poza miastem.

  Urządzając swoje nowe miejsce zamieszkania, często zastanawiamy się nad tym, jakie oświetlenie dobrać do pozostałej aranżacji. To wszystko zależy od rodzaju umeblowania, kolorów ścian, jakich użyliśmy, czy wielkości pomieszczeń. W większości przypadków decydujemy się na najprostsze i, można powiedzieć, najbardziej bezpieczne rozwiązanie, jakimi są lampy wiszące. Jednak chcąc się wyróżnić, warto też zwrócić uwagę na inne opcje, jakie producenci oświetlenia mają do zaoferowania. Jedną z nich są chociażby lampy podłogowe stojące. W naszych domach często są one niedoceniane, gdyż uważa się, że mogą zajmować dużo miejsca, a więc nie są praktyczne, szczególnie w małych pomieszczeniach. W rzeczywistości jest to jednak błędne przekonanie. Tworzący lampy podłogowe producent dokłada wszelkich starań, żeby takowe lampy nie odgrywały jedynie roli oświetlenia danego pomieszczenia, ale żeby także spełniały funkcję dekoracyjną.

  Dlaczego warto zdecydować się na oświetlenie podłogowe?

  Lampy stojące mogą z początku wydawać się mało praktyczne, ponieważ zawsze trzeba zorganizować jakąś część naszego pomieszczenia, by ją ustawić. Jednak mimo to, takie oświetlenie ma wiele zalet, przy których ten jeden mankament często traci na znaczeniu. Warto zwrócić uwagę chociażby na różnorodność ich wykorzystania. Światło w takiej wersji nadaje się zarówno do salonu, sypialni, jak i do gabinetu. W zależności od potrzeb, w każdym z tych pomieszczeń może odgrywać odmienną rolę. Lampy podłogowe okażą się doskonałym rozwiązaniem do rozświetlenia całego pomieszczenia w pokoju dziennym, lub do stworzenia kameralnej atmosfery sprzyjającej wypoczynkowi po ciężkim dniu. Swoją funkcję doskonale spełnią również jako dodatkowe oświetlenie podczas czytania, czy wieczornej pracy. Oprócz funkcjonalności, jaką możemy uzyskać decydując się na lampy podłogowe, producent chcąc zachwycić swoich potencjalnych klientów, łączy użyteczność z najwyższej klasy designem. Takie rozwiązanie daje nam możliwość uzyskania nowoczesnego oraz perfekcyjnego stylu w naszym domu. Dlatego też firmy oświetleniowe projektują i wykonują lampy stojące tak, aby mogły sprostać oczekiwaniom i zachwycać swoją oryginalnością nawet najbardziej wymagających klientów. 

  Producenci lamp podłogowych oferują najlepsze rozwiązanie dla twojego mieszkania. Sprawdź, jakie

  Warto wspomnieć również o niezwykłej praktyczności oraz mobilności tego rodzaju oświetlenia. Wynika to z faktu, że lampy podłogowe stojące mogą być bez problemu przenoszone z jednego miejsca na drugie oraz umieszczone dokładnie tam, gdzie aktualnie są nam potrzebne. Ustawiona w salonie, przy fotelu, może sprawdzić się jako dobre doświetlenie podczas czytania ulubionej książki, czy wieczoru filmowego. Natomiast ulokowana w sypialni wpłynie na powstanie relaksującego oraz przytulnego klimatu. Jednak lampy podłogowe to nie tylko dobre oświetlenie dla większości pomieszczeń w naszym domu, ale też element dekoracyjny. W szczególności, jeśli zdecydujemy się na nietuzinkowe, oryginalne modele. Dobrze dobrana lampa stojąca okazuje się być doskonałym rozwiązaniem zarówno jako główny element wystroju wnętrza, ale też jako jego dyskretna ozdoba. 

  Decydując się na taki rodzaj oświetlenia, jakim są lampy podłogowe, możemy być pewni nie tylko ich praktyczności oraz mobilności, ale także różnorodności zastosowania i elementu dekoracyjnego, jaki wprowadzą do naszych wnętrz. 

 • Małopolska policja bliżej mieszkańców  Umowę gwarantującą 500 tys. zł na zakup telefonów komórkowych dla dzielnicowych podpisali Witold Kozłowski, marszałek Małopolski i Łukasz Smółka, wicemarszałek regionu oraz nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie.
  Pół miliona złotych trafi na Fundusz Wsparcia...
 • CHWAŁA BOHATEROM! CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!
  1 sierpnia, obchodziliśmy 75. rocznicę Powstania Warszawskiego i akcji „Burza”. Punktualnie o godzinie 17:00, w całym kraju zabrzmiały syreny, by symbolicznie okazać pamięć rodakom, dla których Ojczyzna do ostatniej chwili życia pozostała dobrem najwyższym.
  Organizatorami uroczystości byli: ...
 • Nowoczesne przedszkole – na przykładzie Baby English Academy

  Prawidłowy rozwój dziecka jest bardzo ważny dla każdego rodzica, dlatego tak istotny jest wybór przedszkola, które powinno posiada odpowiednie cechy. Coraz więcej rodziców bierze pod uwagę przede wszystkim prywatne przedszkola, takie jak baby English Academy na Wilanowie, które posiada dobre opinie i zawdzięcza je przede wszystkim zaangażowaniu w rozwój i szczęście dzieci. Sprawdźmy na przykładzie tej placówki, jak powinno wyglądać nowoczesne przedszkole – dzięki temu, jako rodzic, łatwiej podejmiesz ostateczną decyzję.

  Baby English Academy – jak powinno wyglądać nowoczesne przedszkole?

  Współczesne przedszkola w Warszawie i całej Polsce rozwijają się bardzo prężnie, dostosowując do aktualnie panujących, światowych standardów opieki oraz zapewniając dziecku odpowiednie warunki do nauki oraz zabawy. Baby English Academy jest przykładem takiego właśnie miejsca, ponieważ posiada cechy, jakich od tego rodzaju placówki wymagają rodzice. Przede wszystkim – posiada wykwalifikowaną i szeroką kadrę specjalistów, w skład których wchodzą również wykwalifikowani terapeuci integracji sensorycznej, psychologowie czy logopedzi. To zespół fachowców dba o poczucie bezpieczeństwa i odpowiedni rozwój Twojego dziecka, co ma ogromny wpływ na to, jakie postępy robi ono każdego dnia.

  Bardzo istotny jest również plan zajęć – zarówno ten standardowy, dla każdego dziecka, jak również zajęcia dodatkowe. Przedszkole prywatne powinno zapewniać je wszystkim dzieciom, a do tych najważniejszych zwykle zaliczamy zajęcia taneczne, gimnastykę, z zakresu integracji sensorycznej, ćwiczenia mowy i oczywiście z języka angielskiego (przedszkole językowe). W ten sposób masz możliwość rozległego rozwijania umiejętności i talentów swojego dziecka, dzięki czemu łatwiej będzie mu dostosować się do późniejszych etapów edukacji.

  Na przykładzie Baby English Academy możemy również powiedzieć, że współczesne przedszkole powinno posiadać także doskonałą infrastrukturę. Pomijamy tu już nawet kwestię odpowiedniego dostosowania budynku do potrzeb użytkowników, w tym dzieci (BHP, bezpieczeństwo przeciwpożarowe, sanepid itd.), ale również doskonale wyposażony, bezpieczny plac zabaw czy monitoring, dzięki któremu możliwe jest uniknięcie różnego rodzaju zagrożeń. Przedszkola prywatne na Wilanowie i w innych dzielnicach Warszawy często nie posiadają wystarczającej jakości jeżeli chodzi o infrastrukturę, a to może uniemożliwić prawidłowy rozwój Twojego dziecka.

  Co jeszcze powinno mieć/oferować nowoczesne prywatne przedszkole?

  • Indywidualne podejście do przedszkolaków – na przykładzie Baby English Academy widać, jak tworzenie niewielkich grup i skupianie się na rozwoju każdego malucha z osobna, jest korzystne dla rozwoju dziecka.
  • Regularne informowanie rodziców o postępach i problemach dziecka, a także poszukiwanie rozwiązań, dzięki którym te problemy będą mogły zostać rozwiązane.
  • Zdrowe, zróżnicowane posiłki, które będą przygotowywane w oparciu o specjalistyczną wiedzę (i oczywiście przez specjalistów).
  • Darmowe zajęcia dodatkowe, a także te płatne dla rodziców, którzy chcą dodatkowo zadbać o rozwój swoich pociech na różnych płaszczyznach.
  • Doskonała atmosfera, porządek organizacyjny oraz jasny plan na rozwój każdego dziecka – to coś, czego brakuje bardzo często w przedszkolach publicznych i to nie tylko w Miasteczku Wilanów czy Warszawie, ale i całej Polsce.

  Znajdź nowoczesne przedszkole i daj radość swojemu dziecku!

  Okres dzieciństwa jest tym, które stanowi fundament dalszych losów każdego z nas. Dlatego też odpowiednia opieka nad dzieckiem, zapewnienie mu doskonałych warunków do rozwoju i zabawy to absolutny priorytet dla każdego rodzica. Baby English Academy pokazuje Ci jak powinno wyglądać profesjonalne, nowoczesne przedszkole i czym kierować się podczas jego wyboru – odszukaj je i w ten sposób zadbaj o swoje dziecko!

  Dolina Trzmiela Tańczy 3-4 sierpnia

  Tańczą trzmiele, pszczółki, biedroneczki, a oprócz nich – tańczą też dzieciaczki! Na niesamowity, pełen przyjaznych robaczków, muzyki i tańców weekend dla najmłodszych zaprasza Rabkoland – już 3 i 4 sierpnia.

  Jak pracują pszczółki? Czy owca iRena umie tańczyć tango? Skąd bierze się miodek? Czy trudno jest zrobić własną, prawdziwą, ekologiczną zabawkę, kiedy ma się kilka lat? Czy krokodyl Oskar lubi podjadać z ula? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w najlepszym parku rozrywki dla dzieci podczas tej niezwykłej imprezy!

  Dolina Trzmiela – czyli jedna z 5 niezwykłych stref tematycznych Rabkolandu – roztańczy się dzięki koncertom zespołu Beti & Bobass Dla Dzieci, który zagra znane wszystkim piosenki Majki Jeżowskiej i inne hity dla najmłodszych. Roztańczone maluchy z pewnością pokochają też Trzmielowe Disco z nagrodami, które odbędzie się kilka razy w ciągu obu dni imprezy.

  Weekend na imprezie Pana Trzmiela zapowiada się zielono! Na najmłodszych czekają ciekawe, kreatywne warsztaty, które doskonale połączą frajdę z ekologii. Dzieci przekonają się, jak łatwo mogą stworzyć własną eko-zabawkę!

  Przez całą imprezę będzie nam towarzyszyło stoisko z ulem, w którym można zobaczyć pracę prawdziwych pszczół. Dzieci usłyszą pasjonujące opowieści o pszczółkach, ich pracy i środowisku, w którym żyją te kochane, bzyczące owady. Będzie także możliwość zakupienia ekologicznych miodów prosto ze swojskiej pasieki.

  Nie zabraknie też stałych artystów Rabkolandu – iluzjonista Łukasz Podymski popisze się magicznymi sztuczkami, a Teatr Bajdurka zaprasza na premierę 2019: spektakl „Krucabomba i kwiatek cioci Maryni!”. Mali aktorzy teatrzyku i najmłodsi asystenci magika na świecie zostaną

  Zabawa Dolina Trzmiela Tańczy trwa 3 i 4 sierpnia (sobota i niedziela) od 10:00 do 18:00, a wszystkie dodatkowe atrakcje są wliczone w cenę biletu do parku rozrywki (39 zł za cały dzień zabawy).

  Dolina Trzmiela Tańczy 3-4 sierpnia! Roztańczony weekend dla maluchów w Rabkolandzie

  Rabkoland

  Zdjęcie z Rabkolandu

  Widoki w Rabkolandzie

  Jezioro w Rabkolandzie