• Reaguj gdy widzisz zagrożenie. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczenstwa
  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, które funkcjonuje jako platforma wymiany informacji pomiędzy Policją a społeczeństwem. W prosty i przystępny sposób każdy obywatel może reagować na zagrożenie, które występują w danej społeczności lokalnej. Wystarczy tylko, że ma pod ręką...
 • INFORMACJA STAROSTY OLKUSKIEGO Ze starostwa

  Starosta olkuski informuje,

  że w Wigilię tj. 24 grudnia 2019 r. (wtorek)

  Zmiany w organizacji komunikacji miejskiej   w okresie   Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Jak co roku w okresie świąteczno-noworocznym wprowadzone zostaną ograniczenia w kursowaniu autobusów w komunikacji miejskiej: W dniu 23 grudnia 2019 r. autobusy komunikacji miejskiej będą kursować jak w dni robocze – wolne od nauki szkolnej bez dodatkowych ograniczeń. W dniu 24 grudnia

  Bądź ECO - przesiądź się na transport miejski!

  Łukasz Rychlewski, dotychczasowy naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi, od 1 stycznia obejmie stanowisko zastępcy burmistrza ds. społecznych. Zastąpi – odchodzącą na emeryturę – Bożenę Krok, która swoje obowiązki pełniła od lipca 2015 roku.

 • Spotkanie policjantów z młodzieżą w ramach promocji zawodu
  Młodzież z Bolesławia wraz z opiekunami odwiedziła mury olkuskiej komendy. Podczas spotkania uczniowie szkoły podstawowej mieli możliwość przyjrzeć się z bliska codziennej pracy funkcjonariuszy oraz obejrzeć sprzęt wykorzystywany w Policji.
  15 osobowa grupa młodzieży ze Szkoły Podstawowej im....
 • Nietrzeźwy pieszy jest zagrożeniem na drodze
  Nietrzeźwy pieszy stanowi poważne niebezpieczeństwo na drodze. Swoim zachowaniem, nagłym wtargnięciem na jezdnię, zmusza kierowców do podejmowania gwałtownych, często niebezpiecznych manewrów.
  Jak niebezpiecznie może być na drodze, przekonał się 59-letni mężczyzna, który został potrącony przez...
 • Zmarszczki mimiczne są nietypowym problemem, który dotyka wielu kobiet i mężczyzn. Są nietypowym rodzajem zmarszczek, bo na ich pojawianie się ma wpływ nie tylko proces starzenia się, ale również gesty mimiczne – stąd ich nazwa. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czym są zmarszczki mimiczne i jak im skutecznie zaradzić – dowiesz się tego właśnie w tym artykule.

  Czym są zmarszczki mimiczne?

   Czym są zmarszczki mimiczne i jak im zaradzić?

  Jak już wcześniej wspominaliśmy, zmarszczki mimiczne pojawiają się przede wszystkim poprzez regularne wykonywanie konkretnych gestów. Właśnie dlatego jednym z głównych przyczyn ich pojawiania się jest śmiech. Jeżeli śmiejemy się często i długo, wówczas istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że w końcu pojawią się u nas zmarszczki odpowiedzialne za ten gest. To samo dotyczy czoła. Jeżeli często złościmy się, wyrażamy nasze zadowolenie lub po prostu mrużymy oczy – zmarszczki mimiczne mogą bardzo szybko pojawić się na naszej twarzy. Na ich pojawianie się wpływ mają również bardziej specyficzne gesty, jak na przykład palenie papierosów. Tutaj pojawić się mogą tzw. Zmarszczki palacza, które są charakterystyczne dla ciągle wykonywanego tzw. "dzióbka" wykonywanego podczas zaciągania się dymem papierosowym. Zmarszczki mimiczne – tak jak zwykłe zmarszczki są kwestią bardzo indywidualną. U jednym pojawić się mogą już po 20. roku życia, a u innych dopiero przy trzydziestce.

  Domowe sposoby na zmarszczki mimiczne

  Najprostszym sposobem, a zarazem najtrudniejszym do skutecznego i regularnego egzekwowania – jest po prostu kontrola odruchów mimiki twarzy. Postaram się o odpowiednią dawkę relaksu w ciągu dnia. Masowanie i gimnastyka twarzy również będzie skuteczne na zmarszczki mimiczne i te zwykłe zmarszczki również. Codziennie poświęć kilka minut na masaż twarzy, a efekty będą na pewno widoczne. Najważniejsze są tutaj ruchy okrężne. Koniecznie musisz również dbać o uzupełnianie niedoborów witaminy E. Staraj się spożywać naturalne i zdrowe produkty bogate w tę witaminę. Jeżeli to zawiedzie to możesz sięgnąć po tabletki lub kremy z dodatkową dawką witaminy E. Bardzo ważny jest również zdrowy tryb życia. Staraj się jeść i pić zdrowo. Zdecydowanie unikaj alkoholu i innych używek w tym koniecznie papierosów, które odpowiadają zmarszczkom palacza. Picie odpowiedniej ilości wody dziennie również ma nieoceniony wpływ na stan i jakość naszej skóry. Poza tym stosować możesz również kremy na zmarszczki mimiczne. Dogłębnie nawilżają i regenerują one skórę wpływając na kurczliwość komórek skóry. Dzięki temu uelastyczniają one skórę i wypełniają zmarszczki. Dobrym sposobem może być również wspomaganie się różnymi suplementami diety. Na przykład ciekawym pomysłem jest Collagenics: http://zdrowieija.pl/redukcja-zmarszczek/ 

  Inne sposoby na zmarszczki mimiczne

  Jak się jednak okazuje, na proces starzenia się nie mamy wpływu – a właśnie przez to prędzej czy później dotknie nas problem zmarszczek mimicznych. Wówczas sprawdzić się mogą bardziej radykalne sposoby. Możesz zdecydować się na zabieg, który polegać będzie na wstrzyknięciu botoksu lub kwasu hialuronowego, który uzupełni braki tego związku w naszej skórze. Właśnie te substancje eliminują zmarszczki mimiczne na czole, wokół ust i oczu.

  Odchudzanie najczęściej kojarzy nam się z licznymi wyrzeczeniami, bardzo rygorystyczną dietą i intensywnymi, wycieńczającymi ćwiczeniami fizycznymi. Nic bardziej mylnego. Skutecznie można odchudzać się zarówno bez diety – jak i bez ćwiczeń. Jeżeli chcesz poznać skuteczne sposoby odchudzania bez diety i wysiłku – tutaj poznasz wszelkie tajniki tego zagadnienia.

  Skuteczne odchudzanie bez wysiłku

  Przede wszystkim musisz pić więcej wody. Z tego względu codziennie powinieneś lub powinnaś wypijać przynajmniej dwa litry wody. Szklanka wody wypita przed jedzeniem zmniejsza aptetyt, dlatego jesz mniej – czyli chudniesz!

  Obiad zacznij od dobrej sałatki. Dzięki zawartemu w nich błonnikowi pokarmowemu doznasz uczucia sytości i nie będziesz miał już takiego apetytu.

  Wybieraj mniejsze talerze do posiłków. Dzięki temu, po spożytym posiłki będziesz miał wrażenie, że zjadłeś tyle samo – skutecznie oszukasz swój apetyt. Jedz powoli i nie śpiesz się, gdyż wiadomość o zjedzonym posiłku dociera do mózgu dopiero po 20 minutach. Jedząc powoli szybciej odczujesz sytość i przez to zjesz mniej.

   W jaki sposób odchudzać się bez diety i ćwiczeń

  Poza tym warto zrobić w kuchni porządek. Wszelkie niezdrowe przekąski usuń z zasięgu swojego wzroku, a najlepiej w ogóle się ich pozbądź. Produkty w lodówce czy na półkach ustaw w takiej kolejności, aby te najzdrowsze pojawiły się na pierwszym planie. Dzięki temu chętniej będziesz sięgać po zdrową żywność. Niezdrowe przekąski zastąp owocami, warzywami czy orzechami.

  Jedz częściej i mniej. Dzięki takim działaniom będziesz zdecydowanie rzadziej sięgać po przekąski. Postaraj się jadać przynajmniej 4-5 posiłków dziennie w miarę regularnych odstępach czasu. Niezwykle przydatny może się okazać suplement AfricanMango900.

  Psychika też jest ważna

  Badania dowiodły, że stres ma ogromne znacznie jeżeli chodzi o podjadanie słodyczy. Po prostu – stresując się częściej sięgamy po niezdrowe przekąski, w tym słodycze właśnie. Dlatego zadbaj o to, aby w ciągu dnia mieć odpowiednią ilość relaksu tylko i wyłącznie dla siebie. Ważne jest również wysypianie się. Aktualne badania wykazują, że osoby, które śpią przynajmniej 8 godzin dziennie mają tendencję do szybszego gubienia zbędnych kilogramów. Jak widać sen ma również ogromne znacznie.

  Przebywanie w zimniejszych pomieszczeniach również dobrze działa na osoby odchudzające się. Przebywanie w temperaturze 17-19 stopni Celsjusza znacznie przyspiesza metabolizm – nawet o 30% .

  Znacznie ma również oświetlenie w pomieszczeniu w którym spożywamy posiłek. Badania wykazały, że osoby przebywające w pomieszczeniu z miękkim i ciepłym oświetleniem zjadły średnio o 175 kalorii mniej od osób przebywających w mocno i jasno oświetlonych pomieszczeniach.

  Jak widać te wszystkie szczegóły mają ogromne znaczenie jeżeli chodzi o odchudzanie się. Jeżeli chcesz skutecznie zgubić tkankę tłuszczową bez rygorystycznej diety i ćwiczeń fizycznych – dostosuj się do powyższych wskazań! Dzięki temu uzyskasz atrakcyjną i satysfakcjonującą figurę o której marzysz od dawna. Zacznij od dzisiaj i trzymaj się tego rygorystycznie i konsekwentnie, a rezultaty przyjdą same – bez wysiłku!

  IMGP029315 grudnia na olkuskim rynku odbyło się spotkanie wigilijne zorganizowane przez Romana Piaśnika, Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Licznie uczestniczyli w nim mieszkańcy miasta.

  Prawdziwe tłumy mieszkańców oraz gości Srebrnego Grodu w niedzielę 15 grudnia wzięły udział w spotkaniu wigilijnym, które burmistrz Roman Piaśnik zorganizował na olkuskim rynku. Zgromadzeni chętnie korzystali z atrakcji przygotowanych w tym dniu, wspólnie śpiewali kolędy oraz dzielili się opłatkiem, składając sobie bożonarodzeniowe życzenia.

  Zapraszamy po świąteczną choinkę! Ze starostwa
  Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym Z powiatu
  7 grudnia w Zespole Szkół Nr im. Antoniego Kocjana w Olkuszu pod okiem koordynatora Wojciecha Panka odbył się wojewódzki finał Olimpiady Wiedzy o...

  IMGP022814 grudnia w MOK-Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy rzeźby zmarłego w tym roku Józefa Liszki.

  IMGP0367Tegoroczny koncert papieski w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się pod hasłem XIX Dnia Papieskiego „Wstańcie, chodźmy!”. Jest to również tytuł książki napisanej przez Jana Pawła II w 2002 r.

 • Sprawdź zanim pomożesz …
  Warto upewnić się czy charytatywna paczka świąteczna, którą chcemy ofiarować innej osobie, faktycznie trafi „w odpowiednie ręce”.
  Zanim włączymy się w akcję udzielania pomocy potrzebującym np. w formie paczki świątecznej warto uprzednio zweryfikować potrzeby jej adresata. Kilka lat temu jedna z...
 • Zbliżają się święta, zachowajmy czujność – uwaga na oszustów i kieszonkowców!
  Każdego roku przed świętami policjanci przyjmują więcej zgłoszeń o kradzieżach i oszustwach internetowych. Nie trudno się temu dziwić. W tym czasie jesteśmy zaabsorbowani gorączką świątecznych wyjazdów i zakupów. Często tracimy czujność, co może doprowadzić do wielu przykrych zdarzeń. Zadbajmy więc...
 • Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Kluczach spotkali się z seniorami z Dziennego Domu „Pustynna Oaza”
  Policjanci, prowadzą liczne działania informacyjno-edukacyjne, których celem jest przeciwdziałanie przestępstwom i wykroczeniom oraz zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu olkuskiego. Istotne znaczenie ma tu profilaktyka, która jest jednym z ich priorytetowych zadań.

  W środę tj. 11...
 • Uwaga kierowcy! Na drogach ślisko i niebezpiecznie – apelują policjanci
  Przy szybko zmieniających się warunkach koła szybko tracą przyczepność. Wykonywanie wszelkich manewrów w taką pogodę - wyprzedzania, wymijania, wchodzenia w zakręt z nadmierną prędkością może skończyć się wypadkiem lub kolizją.
  W środę tj. 11 grudnia 2019 roku około godziny 18.25 w Kosmolowie na...