• Zbliżają się święta. Uwaga na oszustów i kieszonkowców - apelują policjanci
  Każdego roku przed świętami policjanci przyjmują więcej zgłoszeń o kradzieżach i oszustwach internetowych. Nie trudno się temu dziwić. W tym czasie jesteśmy zaabsorbowani gorączką świątecznych wyjazdów i zakupów. Często tracimy czujność, co może doprowadzić do wielu przykrych zdarzeń. Zadbajmy więc...
 • Harmonogram akcji honorowego krwiodawstwa na rok 2019 Ze starostwa

  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie informuje, że w 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Olkuszu akcje...

  Chociaż telefonia komórkowa zdominowała świat, w wielu przedsiębiorstwach dużą popularnością wciąż cieszą się telefony stacjonarne, takie jak Gigaset DA310. Są one niezwykle przydatne ze względu na różnego rodzaju funkcje, ułatwiające pracę i pozwalające na skuteczniejsze rozwijanie biznesu. Jednak zanim zakupisz odpowiedni telefon stacjonarny do swojej firmy, sprawdź, czym powinien się charakteryzować i kiedy rzeczywiście okaże się on przydatny dla Twojej firmy?

  Telefon stacjonarny w firmie – kiedy rzeczywiście jest przydatny?

  Telefon przewodowy przyda się w wielu rodzajach prowadzonej działalności. Oczywiście pierwsze, co nasuwa się na myśl, to firmy typu call center, w których obsługa klienta albo sprzedaż przez telefon są kluczowymi strategiami osiągania przychodu i realizacji codziennych celów przedsiębiorstwa. Jednak to nie jedyne miejsce, w którym telefon przewody, taki jak Gigaset DA310, znajdzie zastosowanie. Przyda się on także firmom, które świadczą usługi – np. informatyczne albo marketingowe, a także w instytucjach i różnego rodzaju biurach, w których konieczny jest kontakt z klientem. Telefony dla firm są idealne również tam, gdzie pracuje duża liczba osób, które muszą mieć zapewnioną prostą i szybką komunikację.

  Nowoczesny telefon przewodowy dla firmy – 5 najważniejszych cech

  • Najważniejsze funkcje

  Pierwszą cechą nowoczesnego telefonu stacjonarnego jest jego wielofunkcyjność. Tylko kilka funkcji wystarczy, aby sprzęt był przydatny firmie i sprawdzał się każdego dnia, również w sytuacji, kiedy niezbędne jest prowadzenie dziesiątek rozmów z klientami. Do tych funkcji należą przede wszystkim:

  • kilka dzwonków, które można dowolnie przypisywać i tym samym ułatwić sobie pracę, a do tego uczynić ją… przyjemniejszą,
  • regulacja głośności i funkcja wyciszenia, pozwalająca np. zwiększyć natężenie dźwięku w przypadku większego hałasu w biurze,
  • tryb głośnomówiący, dzięki któremu będziesz mógł poszukać ważnych dokumentów i nie będziesz musiał trzymać słuchawki przy uchu,
  • możliwość wybrania ostatniego numeru, z którym rozmawialiśmy,
  • Współpraca z centralkami i siecią telefoniczną

  W przypadku przedsiębiorstw, wykorzystujących telefon stacjonarny do komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej, oraz chcąc podłączyć go np. do centralki PABX, niezbędne są dodatkowe funkcje podłączania. Dzięki temu telefon przewodowy dla firmy można wykorzystywać w różny sposób i tym samym zapewnić sobie pełną elastyczność w zakresie jego użytkowania.

  • Prostota instalacji

  Telefon firmowy powinien być przede wszystkim prosty w podłączeniu oraz konfiguracji, co ma szczególne znaczenie, gdy firma korzysta z wielu urządzeń i zatrudnia sporą liczbę pracowników. Co więcej – nowoczesny aparat telefoniczny powinien mieć opcję montażu na ścianie, dzięki czemu zaoszczędzisz miejsce na biurku. Taką opcję ma wspomniany już model Gigaset DA310, o którym dowiesz się więcej na stronie https://itencio.com/pl/gigaset-da310.html.

  • Współpraca z zestawami słuchawkowymi

  To kluczowa funkcja, która wyróżnia nowoczesne telefony firmowe. Dzięki możliwości połączenia ze słuchawkami, pracownik zyska większy komfort codziennej pracy i będzie mieć wolne ręce podczas rozmowy – a to pozwoli mu np. przeglądać dokumenty albo wyszukiwać informacje w komputerze.

  • Wygodna obsługa

  Lekkość słuchawki, intuicyjny panel, wysokiej jakości wyświetlacz, odpowiednio wyprofilowana słuchawka – wszystko to ma znaczenie i da Ci większy komfort podczas codziennej pracy. A to przecież bardzo istotne dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się najwyższą jakością wykonywanych każdego dnia zadań.

  Zależy Ci na prostocie i funkcjonalności? Postaw na Gigaset DA310!

  Jeżeli chcesz postawić na nowoczesny telefon dla firmy, model Gigaset DA310 będzie rozwiązaniem, które z całą pewnością spełni wszelkie Twoje oczekiwania. Jest to urządzenie niezwykle funkcjonalne, łatwe w konfiguracji i pozwalające realizować codzienne zadania z dbałością o rozmówcę. Polecamy zapoznać się z jego funkcjami i poczytać pozytywne opinie użytkowników!

  telefon stacjonarny do firmy

  jak urządzić biuro w domu za pomocą polskich mebli

  Każdy z nas marzy o tym, aby pracować w maksymalnym komforcie, a część osób taki komfort może znaleźć tylko w domu. Dlatego też w dzisiejszych czasach wielu pracowników decyduje się na stworzenie gabinetu w swoich czterech ścianach – my polecamy wykorzystywać do tego polskie meble, które pozwalają osiągać naprawdę wyjątkowe rezultaty! Czym kierować się tworząc taką przestrzeń?

  Najważniejszy – własny styl i odpowiednie polskie meble

  Oczywiście najbardziej istotne jest zadbanie o spersonalizowany styl, a więc dostosowanie wystroju domowego gabinetu do własnych zapatrywań, a także przeznaczenia biura. Jeżeli będzie ono wykorzystywane tylko przez Ciebie, nie musisz dbać o to, by było reprezentacyjne, ale przede wszystkim wygodne. Jeżeli jednak chcesz zapraszać do siebie klientów albo partnerów biznesowych – wtedy musisz postawić na ekskluzywne polskie meble biurowe od grupy pgmeb.com.

  Czym się kierować, dokonując zakupu? Oczywiście ergonomią oraz stylem wykończenia. Najważniejsze do każdego gabinetu będą biurka oraz krzesła. Te pierwsze powinny być przede wszystkim bardzo solidne i duże, by spełniać swoją rolę i jednocześnie służyć Ci przez wiele lat. Jeżeli zaś chodzi o krzesła – szczególną uwagę zwróć na to, czy posiada ono regulowane oparcie, podłokietniki, a także możliwość zmiany wysokości. Krzesło to najważniejszy element wyposażenia domowego gabinetu, dlatego skorzystaj z oferty, którą zapewni Ci profesjonalny producent mebli.

  Oczywiście możesz zainwestować również w inne polskie meble, jak chociażby półki, szafki czy komody – wszystko to zależy od Twoich potrzeb. Pamiętaj o tym, by wszystkie elementy wyposażenia pasowały do siebie i tworzyły spójną, elegancką całość. Jeżeli szukasz nowoczesnego wyposażenia, możesz postawić na sprawdzone meble na eksport.

  Meble na eksport to nie wszystko, czyli kolorystyka i oświetlenie

  Zarówno kolory ścian, jak również rodzaj i intensywność światła, mają ogromny wpływ na Twój codzienny komfort w pracy. Przede wszystkim zadbaj o to, aby Twój gabinet nie był szary lub ciemny – to demotywuje i sprawia, że nie będziesz pracować z taką efektywnością, z jaką rzeczywiście możesz. Ściany powinny mieć jasne, ciepłe kolory, a dodatkowo w pomieszczeniu powinno znajdować się sporo zieleni, która uspokoi Cię w chwilach stresu.

  Ważne jest także odpowiednie oświetlenie pomieszczenia, które również ma wpływ na komfort oraz ergonomię Twojej pracy. Po pierwsze musisz zadbać o to, by odpowiednio dużo światła naturalnego wpadało do gabinetu – zorganizuj więc swoje miejsce pracy tam, gdzie jest dostęp do okna. Po drugie – niezbędne okaże się sztuczne oświetlenie, a więc wszelkiego rodzaju lampki. Najważniejsze będzie to biurkowe – najlepiej sprawdzi się tutaj lampka na ruchomym statywie, którą postawisz w odpowiednim miejscu. Jak doradza producent mebli i oświetlenia, warto również zadbać o główne oświetlenie, najlepiej sufitowe, które pozwoli Ci rozświetlić cały pokój. Co jeszcze? Dla odpowiedniego wyglądu, możesz zainwestować w oświetlenie punktowe np. kinkiety.

  Producent mebli radzi – zadbaj też o dodatki!

  Drugi plan, podobnie jak meble na eksport do gabinetu, ma bardzo duży, o ile nie decydujący wpływ na wystrój biura, dlatego pamiętaj o dodatkach, które tworzą komfortową atmosferę w Twoim miejscu pracy. Pamiętaj więc o odpowiednim oświetleniu – zarówno sufitowym, jak i biurkowym, szafkach ściennych, które będą idealnym miejscem na drobne, ale istotne dla Ciebie przedmioty, tablicy magnetycznej, na której umieszczać będziesz plan działania czy koszu na śmieci. No i zwróć uwagę na wspomniane wcześniej dekoracje, pamiętając jednocześnie, by nie przesadzić z ich ilością lub różnorodnością, ponieważ mogą przynieść efekt odwrotny od zamierzonego.

  Biuro w domu – warto czy nie?

  Jak najbardziej, a stworzenie własnego miejsca pracy w oparciu o zasady ergonomii oraz przy wykorzystaniu najbardziej estetycznych rozwiązań, pozwoli Ci uzyskać wystrój biura, dzięki któremu praca będzie przebiegać efektywnie i bezproblemowo. Pamiętaj, że dla chcącego nic trudnego i nawet jeżeli nie posiadasz całego pomieszczenia na biuro w domu, możesz stworzyć swój mały kącik do pracy. Najważniejsze, by dawał Ci wygodę i odpowiadał Twoim preferencjom.

  Więcej o: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W OKRESIE ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNYM

  Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu informuje o ograniczeniach w komunikacji miejskiej w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku: – w dniu 24.12.2018 r. /WIGILIA/ autobusy komunikacji miejskiej będą kursować jak w dni robocze. Ostatnie wyjazdy z Olkusza będą realizowane do godz. 18:00 (wszystkie powroty z poszczególnych miejscowości do Olkusza po godz. 18:00

  Od kilku tygodni olkuscy seniorzy mogą korzystać z usług oferowanych przez zorganizowany przez Gminę Olkusz Dzienny Dom Seniora. Zadanie zostało współfinansowane przez Małopolski Urząd Wojewódzki, a konkurs na prowadzenie Domu wygrało Caritas Diecezji Sosnowieckiej. W miniony czwartek, podczas wizyty wszystkich środowisk zaangażowanych w utworzenie tego niezwykłego miejsca, odbyło się oficjalne otwarcie.

  Sylwester na olkuskim lodowisku od dwóch lat przyciąga wielbicieli nietuzinkowych sposobów na powitanie Nowego Roku. Ci, którzy jeszcze nie mieli okazji wziąć udziału w tym wydarzeniu, mają szansę nadrobić zaległości w tym roku. Sylwester na lodowisku rozpocznie się o godzinie 19:00 występem łyżwiarzy. Impreza odbędzie się pod patronatem burmistrza Olkusza Romana Piaśnika. Wstęp i wypożyczenie łyżew za darmo!

 • Postępowanie w przypadku utraty dokumentów. Jak zastrzec dokument?


  Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, mogący doprowadzić do szeregu trudnych do wyjaśnienia sytuacji z wykorzystaniem naszych danych do celów przestępczych.
  Związek Banków Polskich z innymi instytucjami, w tym...
 • Akcja informacyjno-edukacyjna „Bezpieczna Woda”
  Kolejna zimowa edycja akcji uruchomiona!
  Ministerstwo Sportu i Turystyki w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uruchamia kolejną edycję zimowej akcji informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczna Woda”. Jest ona skierowana jest do nauczycieli, wychowawców, funkcjonariuszy policji, ratowników oraz rodziców...
 • Sezon narciarski otwarty! Zachowajmy ostrożność – porady policjantów
  Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Wiele osób i rodzin decyduje się na wypoczynek w górach. Okres świąteczny jest również okazją do rozpoczęcia sezonu narciarskiego, który oficjalnie został otwarty 14 grudnia 2018 roku na Stacji Narciarskiej Słotwiny Aren. W tym dniu Policjanci z...
 • O tolerancji, szacunku i bezpieczeństwie w Internecie
  Dzisiaj tj. 18 grudnia 2018 roku policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu spotkała się z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Witeradowie. Z dziećmi klas I-III rozmawiała o tolerancji i szacunku do drugiego człowieka. Z uczniami klas piątych, o bezpieczeństwie w Internecie.
  Sierż....
 • Policjanci apelują o zachowanie ostrożności - Uwaga na drogach ślisko i niebezpiecznie
  Zima często bywa sprawdzianem umiejętności, zwłaszcza wtedy, gdy trzeba zmierzyć się trudnymi warunkami atmosferycznymi, często z opadami marznącego deszczu lub śniegu. Jak niebezpiecznie może być na drodze, w ubiegły weekend przekonało się dwóch kierowców.
  W Podlesiu Rabsztyńskim kierowca...
 • Informacja Starosty Olkuskiego Ze starostwa

  Starosta Olkuski informuje, że w Wigilię tj. 24 grudnia 2018r. (poniedziałek) Starostwo Powiatowe w Olkuszu,...

  Setki mieszkańców oraz gości Srebrnego Grodu w niedzielę 16 grudnia wzięły udział w spotkaniu wigilijnym, które burmistrz Roman Piaśnik zorganizował na olkuskim rynku. Zgromadzeni chętnie korzystali z atrakcji przygotowanych w tym dniu, wspólnie śpiewali kolędy oraz dzielili się opłatkiem składając sobie bożonarodzeniowe życzenia.

  Wypożyczalnia samochodów dostawczych to rozwiązanie zarówno dla firm, jak i osób prywatnych, które chcą w krótkim czasie uzyskać dostęp do nowoczesnego pojazdu o dużej ładowności, by zrealizować dowolne zadanie transportowe. Jak wybrać najlepszą ofertę i skorzystać z usług wynajmu aut w Warszawie?

  • Wybór najlepszej oferty wypożyczalni samochodów dostawczych w Warszawie

  Pierwszym krokiem jest oczywiście zdecydowanie się na najlepszą w danej sytuacji ofertę, proponowaną na przykład przez wypożyczalnię samochodów dostawczych http://www.dostawczaki.waw.pl. W Warszawie mamy dość szeroki wybór firm tego typu, dlatego warto zapoznać się z kilkoma z nich przed podpisaniem umowy.

  Zazwyczaj możemy wybierać pomiędzy wynajmem krótkoterminowym oraz długoterminowym – pierwsza opcja jest skierowana głównie do osób prywatnych, natomiast na wynajem na dłużej najczęściej decydują się przedsiębiorstwa. Warto dowiedzieć się, czy dana firma oferuje zniżki przy wynajmie na dłużej lub proponuje klientom np. promocje weekendowe, oferujące obniżkę ceny przy rezerwacji auta od piątku do poniedziałku.

  Dobrze zwrócić także uwagę na to, jakimi pojazdami dysponuje dana wypożyczalnia samochodów dostawczych – najlepiej wybrać firmę, która proponuje nowe auta, maksymalnie kilkuletnie. Jest to bowiem gwarancją ich niskiego przebiegu i świetnego stanu technicznego. Dodatkowo firma, która decyduje się na wynajem pojazdu dostawczego, może zyskać nowoczesne auto, które będzie świetnym uzupełnieniem jej floty i wpłynie pozytywnie na wizerunek marki.

  wypożyczalnia samochodów dostawczych krok po kroku

  • Rezerwacja samochodów dostawczych na stronie wypożyczalni

  Wiele wypożyczalni aut dostawczych umożliwia obecnie dokonanie rezerwacji już z poziomu ich stron internetowych, co jest dużym ułatwieniem dla klientów i pozwala na sprawne zamówienie usługi. W pierwszej kolejności warto zapoznać się ze wszystkimi modelami pojazdów, dostępnymi w ofercie – dobrze zwrócić uwagę nie tylko na model i rocznik, ale także dodatkowe wyposażenie, parametry techniczne oraz ładowność, by dobrać samochód dostosowany do wszystkich potrzeb i wymagań, który najlepiej sprawdzi się przy realizacji danego zadania.

  Następnym krokiem jest rezerwacja wybranego modelu auta – należy sprawdzić, czy jest on dostępny w wybranym przez siebie czasie i zająć go w zależności od potrzeb. Jeśli dana wypożyczalnia umożliwia wynajem krótko- oraz długoterminowy, najczęściej można zarezerwować samochód dostawczy już od jednego dnia do nawet kilku miesięcy. Rezerwacja pojazdów jest możliwa nawet kilka tygodni wcześniej, co daje pewność, że będą dostępne w wymaganym czasie.

  • Odbiór samochodu dostawczego z wypożyczalni

  Po rezerwacji wystarczy poczekać na potwierdzenie od wypożyczalni samochodów dostawczych – przygotuje ona pojazd w wybranym terminie i przekaże wszystkie szczegóły odnośnie realizacji usługi. Zazwyczaj można odebrać pojazd w siedzibie wypożyczalni lub w wybranym przez klienta miejscu. Niektóre firmy umożliwiają także pozostawienie swojego pojazdu na czas wynajmu na ich terenie, co ułatwia skorzystanie z usług.

  Dodatkowo można także zdecydować się na wynajem pojazdu wraz z kierowcą – jest to świetna opcja w przypadku, kiedy klient nie chce samodzielnie prowadzić dużego auta lub potrzebuje dodatkowego pracownika na czas realizacji zlecenia.

  Podsumowując, obecnie skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów dostawczych w Warszawie jest bardzo proste i wymaga jedynie kilku chwil spędzonych na stronie wybranej firmy. Wystarczy wybrać interesujący nas pojazd oraz zarezerwować go w wybranym terminie, a zostanie on przygotowany do drogi pod każdym względem i udostępniony w żądanym czasie.

  DSCF6140Ani mru-mru, kiedy wychodzą na scenę. Tylko oklaski i śmiech. Tak było 15 grudnia, gdy olkuszanie wspaniale bawili się podczas występu w Miejskim Ośrodku Kultury jednego z najlepszych polskich kabaretów.

  ortodoncja nie jest tylko estetyką

  Wiele osób uważa, że wizyta u ortodonty https://dobryortodontawarszawa.pl oraz aparat na zęby mają jedynie wpłynąć na estetykę wyglądu. Miedzy innymi dlatego tak wiele osób, które powinny odwiedzić ortodontę tego nie robią. Leczenie ortodontyczne nie jest jednak wyłącznie skierowane na estetykę. Wręcz przeciwnie – aparat na zęby nosi się ze wskazań medycznych, a poprawienie estetyki to tylko pozytywny efekt uboczny leczenia.

  Dobry ortodonta leczy – nie tylko poprawia urodę

  Jeżeli zęby po leczeniu z krzywych zrobią się proste, estetyka twarzy znacznie się podniesie. Często zmienia się wygląd twarzy, cofa się broda, lub zostaje nico wypchnięta – twarz wygląda znacznie lepiej. Ale czy to o to chodzi w leczeniu ortodontycznym? nie tylko! Przede wszystkim chodzi o zdrowie pacjenta.

  Ok 80% ludzi w Europie ma problem z wadami uzębienia. Niekiedy są to wady genetyczne, bardzo często jednak nieprawidłowości są nabyte. Co może do nich prowadzić? Zbyt wczesne wypadanie zębów mlecznych, nieprawidłowe nawyki żywieniowe, ssanie kciuka, zbyt długie ssanie smoczka, zaburzenia laryngologiczne, urazy i wiele, wiele innych.

  Jeżeli wada zgryzu nie jest leczona, mogą pojawić się bardzo niebezpieczne komplikacje. Po pierwsze, przy trudnych wadach zgryzu, osoba chora może mieć duże problemy z jedzeniem, przeżuwaniem pokarmów i ich przełykaniem. Może również mieć problemy z oddychaniem, co jest niezwykle niebezpieczne zwłaszcza podczas snu. Ponadto, problemy ortodontyczne mogą powodować bardzo niewyraźną mowę i nieestetyczny wygląd twarzy. To z kolei może doprowadzić do zaburzeń na tle psychicznym: depresji, obniżonego nastroju, niechęci w kontaktach z innymi ludźmi, zamykanie się w sobie. Jeżeli zatem ktokolwiek myśli, że ortodoncja zajmuje się jedynie estetyka – jest w wiekiem błędzie. Po leczeniu ortodontycznym, wielu pacjentów odzyskuje po latach chęć życia, radość, przestaje bać się kontaktów z innymi ludźmi. Dobry ortodonta jest wielkim wsparciem dla wszystkich, którzy walczą o pozytywna zmianę, a walka ta nie zawsze jest łatwa – często trwa długimi miesiącami i okraszona jest wieloma wyrzeczeniami.

  Wady uzębienia prowadza do ubytków

  Niestety, wady uzębienia prowadzą często do ubytków zębowych. Dlaczego? Ponieważ krzywo rosnące zęby lub żeby bardzo mocno ściśnięte utrudniają mycie – dostanie się do przestrzeni międzyzębowych jest bardzo trudne. Prowadzi to do powstawania próchnicy, ale nie tylko. Zagrożone są dziąsła oraz mogą pojawić się dolegliwości stawów – skroniowo – żuchwowych.

  leczenie wady zgryzu

  Współczesna ortodoncja rozwija się w bardzo szybkim tempie. W Warszawie, jak i wielu innych miastach, znajdują się specjalistyczne kliniki, w których lekarze zajmują się pacjentami w sposób kompleksowy: przeprowadzają diagnozę, leczenie, zakładają aparaty, zajmują się utrzymaniem odpowiednich efektów. Dlatego mając problem z zębami, warto znaleźć naprawdę dobrego, polecanego ortodontę, który w sposób profesjonalny pomoże rozwiązać problem i będzie też dużym wsparciem dla pacjenta. Ceny aparatów ortodontycznych nie są niskie, jednak warto pamiętać, jak wiele leczenie potrafi zmienić w życiu pacjenta.

  Każda nieprawidłowość w obrębie uzębienia i twarzo-czaszki powinna zostać obejrzana przez dobrego ortodontę. To on postawi diagnozę i zasugeruje leczenie, albo uspokoi mówiąc, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, a leczenie aparatem na zęby nie jest konieczne. Sprawdzenie uzębienia ważne jest przede wszystkim u dzieci – leczenie wad ortodontycznych w młodym wieku jest znacznie szybsze i przynosi lepsze efekty. Zadbaj o piękny i zdrowy uśmiech – to naprawdę się opłaca!

  Próchnica, problemy z mleczakami, profilaktyka – wszystko to problemy, którymi zajmuje się dentysta dla dzieci w Warszawie. Jednak nie wszystkie problemy z uzębieniem i wymową, kwalifikują się jako problemy stomatologiczne – bardzo ważną rolę w wielu przypadkach odgrywa również ortodoncja dziecięca w Warszawie. Jest to dziedzina, obejmująca wiele kwestii i pozwalająca rodzicom oraz ich pociechom, poradzić sobie z wieloma problemami.

  Ortodoncja dziecięca w Warszawie – czym się zajmuje?

  Ortodonta to specjalista, który zajmuje się przede wszystkim:

  • wadami zgryzu,
  • wadami szczękowo-twarzowymi,
  • korygowaniem nieprawidłowości związanych z uzębieniem.

  Jest to więc pewnego rodzaju gałąź stomatologii, która jednak zajmuje się nieco innymi problemami i ma na celu wyeliminowanie różnego rodzaju wad, związanych ze zgryzem i niewłaściwym położeniem zębów, których nie podejmuje się warszawska stomatologia. Bardzo często profesjonalna klinika stomatologiczna, nastawiona na kompleksową obsługę młodych pacjentów, oferuje również zakres usług, w których specjalizuje się ortodonta dziecięcy.

  Ortodonta dziecięcy w Warszawie – jakimi problemami zajmuje się najczęściej?

  Ortodoncja dziecięca https://dentystadladzieciwarszawa.pl, podobnie jak stomatologia, to tematyka niezwykle szeroka, podejmująca się leczenia różnego rodzaju wad i nieprawidłowości. Bardzo często problemy natury ortodontycznej, spotykają człowieka już w bardzo wczesnych latach, a ich skuteczne zdiagnozowanie i stworzenie odpowiedniego planu leczenia, ma fundamentalny wpływ na późniejszy komfort życia.

  Ortodonta dziecięcy w Warszawie jest specjalistą, do którego należy zgłosić się jak najszybciej, gdy – jako rodzic - zauważysz u swojego dziecka następujące problemy:

  • różnego rodzaju zaburzenia mowy,
  • asymetrię twarzy albo nieprawidłowe ułożenie zębów,
  • za bardzo wysuniętą albo schowaną brodę,
  • odwrotny zgryz, objawiający się tym, że górne zęby chowają się za tymi dolnymi,
  • problemy z oddychaniem, objawiające się tym, że dziecko oddycha przede wszystkim ustami.

  Jak przebiega leczenie ortodontyczne w Warszawie?

  Po tym, jak zauważysz, że Twoje dziecko ma jedno z wyżej wymienionych problemów i udasz się z nim na leczenie ortodontyczne w Warszawie, ortodonta przeprowadzi niezbędny przegląd zębów i badania, dzięki którym będzie miał możliwość dokładnego zdiagnozowania problemu i oczywiście rozpoczęcia leczenia. Ortodoncja dla dzieci w Warszawie wymaga specjalistycznego podejścia i pełnego profesjonalizmu ze strony specjalisty, ponieważ przebieg leczenia ma wpływ na to, czy w przyszłości problemy nie powrócą.

  Ortodoncja dziecięca wymaga przede wszystkim dopasowania odpowiedniego aparatu na zęby, który będzie dopasowany do rozmiaru, kształtu oraz pozycji zębów. Tylko dzięki niemu możliwe będzie skuteczne wyleczenie wad zgryzu i uzębienia. Ortodonta dziecięcy tworzy kilkumiesięczny plan, który obejmuje wszystkie wizyty, a także działania związane z leczeniem – oczywiście Ty, jako rodzic, musisz dostosować się do tego planu i zadbać o to, by dziecko pojawiło się na każdej wizycie, a także nosiło aparat ortodontyczny.

  Jak znaleźć dobrego ortodontę?

  Przede wszystkim poprzez zapoznanie się z opiniami innych rodziców, a także sprawdzenia oferty i galerii zdjęć. Zarówno stomatolog, jak i ortodonta w Warszawie, powinien zapewnić przyjazne warunki dziecku, dostosować do jego potrzeb swój gabinet, a także posiadać opisany zakres usług – dzięki temu Ty, jako rodzic, masz pewność tego, że powierzasz leczenie swojego dziecka odpowiednio wykwalifikowanemu, zaufanemu specajliście.

  ortodonta dziecięcy Warszawa

  Zobacz również