I sesja nowo wybranej Rady Powiatu w Olkuszu - zawiadomienie Ze starostwa

Na podstawie art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2018r. poz. 995, 1000, 1349 i 1432),...

XII Powiatowy Konkurs Muzyczno-Recytatorski Z powiatu

Dnia 15 listopada 2018, w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się XII Powiatowy Konkurs...

Więcej o: ZMIANA TERMINU PRAC REMONTOWYCH DROGI W MIEJSCOWOŚCI ZIMNODÓŁ

Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu informuje, iż nastąpiła zmiana terminu rozpoczęcia wykonania nawierzchni asfaltowej na odcinku przebudowywanej drogi w miejscowości Zimnodół. Linie komunikacyjne „ZZ” i „ZP” będą kursowały zmienionymi trasami w dniach 15, 16, 19 oraz 20.11.2018 r. w godzinach 8:00 – 15:50 (odjazdy z Olkusza). W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych termin rozpoczęcia

banner9Informujemy, że ruszają zapisy do Pracowni Ceramiki dla dorosłych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 793 721 784. 29.11.2018 r. o godz. 18:30 odbędzie się spotkanie organizacyjne. Zajęcia odbywac się będą w MDK Olkusz, ul. Fr. Nullo 29.

DSCF537414 listopada na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu zespół teatralny i chór MOK działający przy OUTW przedstawił wzruszający spektakl poetycko-muzyczny „Wyśpiewana Niepodległa” - historia nutami i wierszem pisana.

Sobotni spacer „Śladami niepodległości” zorganizowany z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zakończył tegoroczny cykl bezpłatnych „Olkuskich Spacerów Historycznych 2018” zorganizowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu we współpracy z partnerami.

Stowarzyszenie Dobroczynne „Res Sacra Miser” w Olkuszu zaprasza na konferencję edukacyjną dotyczącą obserwacji, diagnozy i terapii dziecka ze spektrum autyzmu. Konferencja odbędzie się w dniu 21.11.2018r. od godziny 9:00 w Centrum Kultury przy ulicy Szpitalnej 32 w Olkuszu.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Operacja typu „Ochrona zabytków i budownictwa tradycyjnego” mająca na celu Zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez zabezpieczenie 180 m kw. konstrukcji murów i ostańca skalnego na zamku w Rabsztynie w celu rozwoju lokalnego obszarów wiejskich, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wynikiem operacji będzie 1 zabezpieczony zabytkowy obiekt budowlany służący zachowaniu dziedzictwa kulturowego.

Tytuł zadania: „Zabezpieczenie konstrukcyjne murów i ostańca skalnego na zamku w Rabsztynie w gminie Olkusz”

Całkowita kwota projektu to 888 702,83, kwota dofinansowania 500.000,00 zł, co stanowi 63,63 % poniesionych kosztów kwalifikowanych operacji.

W ramach projektu planowane jest wykonanie stabilizacji i zabezpieczenia ostańca wapiennego pod zamkiem górnym tj. wykonanie robót niwelacyjnych, oczyszczanie skarpy skalnej, wykonanie doraźnych prac stabilizacyjnych (kotwy montażowe), wzmocnienie odspojonych, spękanych fragmentów z zastosowaniem stalowych kotew, oczyszczenie szczelin i wypełnienie pustek metodami specjalistycznymi. Ponadto przewidziano m.in. zabezpieczenie i konserwację północnego muru obwodowego zamku od ostańca skalnego do węzła bramnego, obejmujące w szczególności: oczyszczanie muru, naprawę ubytków, spoinowanie, wzmocnienie osłabionych partii. Wszystkie prace poprzedzone będą odgruzowaniem dziedzińca pomiędzy ostańcem skalnym a murem obwodowym, w wyniku czego odsłonięte zostaną zagruzowane partie muru i ostańca. Wszystko odbędzie się pod nadzorem archeologicznym.

 • Areszt za znęcanie nad rodziną
  Sąd Rejonowy w Olkuszu zastosował trzy miesiące aresztu wobec 27-latka, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną. Mężczyzna został zatrzymany 8 listopada 2018 roku przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.
  8 listopada 2018 roku dyżurny olkuskiej...
 • Policyjne działania „SMOG”
  Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG". Mają one na celu eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub...
 • Ósmy event dla zdrowia Z powiatu

  W dniu 15 listopada 2018 roku o godzinie 10:00 dla uczczenia Światowego Dnia Rzucania Palenia uczniowie oraz grono pedagogiczne z...

  Więcej o: UWAGA!!! WAŻNA INFORMACJA DLA PASAŻERÓW KORZYSTAJĄCYCH Z LINII „ZZ” I „ZP”

  W związku z trwającymi pracami remontowymi drogi w miejscowości Zimnodół, Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu informuje, iż od dnia 14.11.2018 r. aż do odwołania linie komunikacyjne „ZZ” i „ZP” będą kursować zmienionymi trasami. Objazdy będą obowiązywać w godzinach 8:00 – 15:50 (odjazdy z Olkusza). Miejscowości Kogutek i Zederman będą obsługiwane przez linię „ZZ”, natomiast linia

 • Coraz trudniejsze warunki na drogach
  Od wielu dni na drogach występują trudne warunki atmosferyczne – dzień jest krótszy, a opady deszczu i mgła mają wpływ na pogorszenie widoczności. Dodatkowo śliskość nawierzchni powodują spadające z drzew liście. Taka aura stwarza niebezpieczeństwo zarówno dla kierujących jak i dla pieszych.

  Na...
 • Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Święta Służby Cywilnej
  Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk z okazji Święta Służby Cywilnej dziękuje wszystkim pracownikom Policji za sumienną i rzetelną pracę na rzecz polskiej Policji.

 • Uroczyste wręczenie certyfikatu dla Szkoły Podstawowej w Kluczach
  9 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Kluczach odbyła się uroczystość z okazji Odzyskania 100-lecia Niepodległości. W tym dniu Szkoła przystąpiła również do akcji „Dzień dla Niepodległości”. Uroczystość szkolna była również okazją do wręczenia certyfikatu „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo...
 • Obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Ze starostwa

  W tym roku w wyjątkowy sposób mieszkańcy Olkusza uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Po uroczystej mszy świętej w...

  batch batch DSCF532311 listopada 2018 roku to dzień niezwykły dla każdego Polaka - świętowaliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości. Z tej okazji w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się uroczysty koncert.

  sylwesterbis2018.jpg.fill.322x4566 oraz 20 stycznia 2019 roku zapraszamy na wycieczkę do Teatru Rozrywki w Chorzowie na widowisko "Sylwester na bis". Cena biletu wynosi 96 zł. Zgłoszenia oraz wpłaty prosimy kierować do instruktor Stanisławy Szarek.

  Zobacz również