Obchody rozpoczęła uroczysta msza polowa na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino.

Ważna informacja dla mieszkańców Powiatu Olkuskiego Ze starostwa

Zarząd Drogowy w Olkuszu uprzejmie informuje, że aktualnie, w ramach usuwania strat powstałych w wyniku zdarzeń noszących...

Biuro ochrony – istota podpisywanej umowy

Jeżeli decydujemy się już zaangażować agencję ochrony, aby zajęła się naszym domem, biurem lub jakimkolwiek innym obiektem pamiętajmy o tym, by spisać stosowną umowę. Tylko wtedy mamy pewność, że wszelkie słowne ustalenia będą potwierdzone, a nasz dobytek objęty zabezpieczeniem. Najczęściej, spotkamy się z gotowymi formułami umów, które w wypadku poszczególnych firm, podpisują wszyscy klienci. Warto wiedzieć, na jakie elementy umowy zwrócić uwagę, aby uniknąć rozczarowania.

Z uwagi na usilne poszukiwanie oszczędności praktycznie wszędzie, kiedy wybieramy biuro ochrony staramy się znaleźć taką ofertę, która będzie wiązała się z jak najmniejszym wydatkiem. Jest to jednocześnie działanie bardzo oczywiste, ale i nie do końca korzystne, ze względu na ryzyko niskiej jakości usług. Wszystkie agencje ochrony mienia, powinny ze swoimi klientami sporządzać umowy, które jasno określą zakres świadczonych usług. Na co w tym momencie zwrócić szczególną uwagę?

Na jaki okres zawierana jest umowa

Kiedy podpisywana jest umowa z firmą ochroniarską, należy dokładnie ustalić czas, w jakim współpraca będzie obowiązywać. Bez względu na to, czy będzie to umowa na czas nieokreślony, na rok, dwa czy nawet więcej, wszystko zależy od tego, jakie zleceniodawca ma w tej kwestii potrzeby. Nie zaszkodzi też sprawdzić, co się dzieje po tym, kiedy umowa wygasa. Czy po prostu nasz obiekt przestaje być chroniony z dnia na dzień, czy też w związku z ciągłością współpracy, umowa jest kontynuowana automatycznie.

Jakich obowiązków podejmuje się agencja ochrony

Jest to sprawa, której z pewnością nie można bagatelizować. Każda umowa, musi zawierać wyliczone w punktach, dokładne opisy tego co w chodzi w zakres współpracy. Nie zaszkodzi też doprecyzować, jaki typ nadzoru będzie świadczony przez firmę ochrony. Może być to ochrona stała bądź też doraźna, a w takim wypadku jednak, warto też umieścić zapis, w jakim dokładnie wymiarze będzie ona obowiązywać.

Jak szybko firma ochroniarska będzie w stanie zareagować

Należy ubiegać się o to, aby umowa regulowała też ile czasu będzie potrzebował patrol interwencyjny by znaleźć się na miejscu. Musimy o tym pamiętać, gdyż w kwestii bezpieczeństwa każda minuta jest na wagę złota. Jak wiadomo, im szybciej uda się zareagować tym lepiej dla nas, natomiast trzeba do tego podejść rozsądnie, ponieważ nie każde przedsięwzięcie będzie możliwe do realizacji. Jeżeli taki zapis znajdzie się w naszej umowie, jesteśmy w stanie dokonywać weryfikacji, czy dana agencja wywiązuje się ze swoich obowiązków.

Wezwania bezpodstawne

Kiedy zawieramy umowę z jakąkolwiek agencją ochrony w Warszawie, możemy ją wezwać tylko wtedy, kiedy zachodzi taka potrzeba. Często wykonuje się tzw. wezwanie kontrolowane, aby sprawdzić szybkość reakcji patrolu. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie firmy ochroniarskie w Warszawie, zgodzą się na taki zapis.

Zapisy gwarancyjne

Praca w ochronie zakłada też montaż specjalnych urządzeń, które umożliwią odpowiedni dozór danego terenu. Wszystkie te sprzęty powinny być objęte gwarancją, o której zapisy muszą zawierać się w umowie, którą podpisujemy. Zbadajmy też, jakie są jej warunki.

Zawsze warto mieć podpisaną umowę z firmami ochroniarskimi

Spisanie najważniejszych założeń umowy pomiędzy nami, a agencją ochrony to coś w rodzaju podwójnego zabezpieczenia zarówno dla nas, jak i dla usługodawcy. Tylko w takim wypadku, wszelkie warunki współpracy będą możliwie najbardziej przejrzyste i zrozumiałe.

Aktualnie każdy hotel i inne obiekty noclegowe zapewniają swoim gościom ręczniki. Tak naprawdę jednak możemy znaleźć w nich zarówno miękkie, pachnące i świetnie wchłaniające wodę ręczniki, jak również te, które od razu wyrzucilibyśmy do kosza na śmieci. Jak zatem wybierać dobre ręczniki hotelowe?

Ręcznik jest niewątpliwie podstawowym typem tekstyliów hotelowych, czyli artykułów tekstylnych, które hotel albo inny obiekt noclegowy oddaje do dyspozycji swoim gościom.

Kiedyś ręczniki trzeba było wozić ze sobą samodzielnie na wakacje lub w podróż służbową. Dzisiaj nie jest to już konieczne, ponieważ świeży komplet będzie czekał na nas na miejscu.

Aktualnie właściciele obiektów noclegowych mają do wyboru szeroką gamę różnych ręczników do wyboru. Ich dostawcą jest między innymi firma Tomark, w której asortymencie można znaleźć różnego rodzaju tekstyliów.

Czym zatem powinien cechować się dobry ręcznik hotelowy? Zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem na ten temat!

Ręczniki hotelowe – tylko z najwyższej jakości bawełny

Dobry ręcznik przeznaczony do użytku w hotelu powinien być przede wszystkim wykonany z wysokiej jakości materiału – najlepszym wyborem będzie 100% bawełna naturalna, która używana jest najczęściej do produkcji tego typu tekstyliów.

Aby poznać, czy rzeczywiście dany ręcznik jest dobrej jakości, powinniśmy go dotknąć. Powinien być gruby, a także przyjemny w dotyku. Najlepiej, aby na zwilżonej dłoni nie pozostawił małych skrawków włókien.

Gdy chcemy zamówić ręczniki hotelowe przez internet, powinniśmy zwrócić uwagę na ich gramaturę, która określa ilość tkaniny wykorzystanej do wykonania tekstyliów. Im będzie ona wyższa, tym lepiej, ponieważ wtedy ręcznik będzie grubszy i będzie lepiej chłonął wodę. Najczęściej profesjonalne ręczniki hotelowe posiadają gramaturę rzędu 480 g/m2 i 520g/m2.

Ręczniki hotelowe – króluje uniwersalna biel

Najczęściej do obiektów noclegowych wybierane są ręczniki w kolorze uniwersalnej bieli. Taki kolor ma przy tym kilka zalet, w tym między innymi:

 • biel kojarzy nam się z czystością i higieną
 • biały kolor pasuje do każdej aranżacji pokoju hotelowego
 • białe ręczniki mają lepszą chłonność niż te barwione
 • na białym kolorze widać wszystkie zaplamienia do usunięcia
 • ręczniki w tym samym, białym kolorze można prać razem
 • nie blakną nawet wtedy, gdy prane są w temperaturze 95 stopni Celsjusza
 • białe ręczniki łatwiej odplamiać – także z użyciem odplamiaczy chlorowych

Ręczniki hotelowe – jak wybrać najlepsze tekstylia tego typu?

Wobec tego najczęściej ręcznik do hotelu posiada kolor biały. Aby prezentował się jeszcze ładniej, może posiadać różne dekoracyjne tłoczenia albo przeszycia.

Dodatkowo, hotele często decydują się na wykonanie na ręcznikach ozdobnych haftów ze swoim logo oraz nazwą. Takie tekstylia hotelowe prezentują się wtedy jeszcze bardziej ekskluzywnie.

Ręczniki hotelowe – zadbaj o właściwe rozmiary

Gdy zamierzamy zakupić ręczniki do hotelu, pamiętajmy także o tym, aby wybrać te w różnych rozmiarach, aby goście mogli skorzystać z nich zarówno przy myciu rąk, jak również całego ciała.

Najczęściej w pokoju umieszcza się ręczniki kąpielowe w rozmiarach takich jak 70 x 140 centymetrów lub 100 x 150 centymetrów, a także ręczniki do rąk w rozmiarach 50 x 100 centymetrów. W pokoju hotelowym mogą znaleźć się także mniejsze ręczniki do twarzy, na przykład w rozmiarze 30 x 30 centymetrów.

Zatem wtedy, gdy chcemy zakupić wysokiej jakości ręczniki do hotelu, warto pamiętać o tych poradach!

DSCF909018 maja, hol Miejskiego Ośrodka Kultury - tyle piękna w jednym miejscu… to wernisaż wystawy Pracowni Ceramicznej MOK – sekcja dorosłych oraz wystawy fotografii „Oblicza ceramiki” Katarzyny Leszczyńskiej-Kaszuby, która tę pracownię prowadzi.

Baner Zuzanny JurkiewiczZapraszamy na recital poetycki Zuzanny Jurkiewicz "Bo ja kocham pana kontrabasistę", który odbędzie się w MDK 29 maja o 18.00.

Spotkanie poprowadzi dr.hab. prof. UP Marek Pieniążek, opiekun Klubu Literakiego MOK. 

 

Marzysz o tym, aby w końcu spędzić miło czas na wakacjach? Chciałbyś gdzieś wyjechać z rodziną lub ze znajomymi? Nie musisz szukać miast i ośrodków turystycznych położonych po drugiej stronie globu. Europa również jest piękna! Ogromną popularnością (nie bez powodu) cieszy się Grecja i przynależące do niej wyspy. Oczywiście najchętniej odwiedzana jest Kreta – największa wyspa Grecji.

Kierunek Grecja!

Kreta na wakacje? Ludzie z całego świata decydują się na wakacje na Krecie, bo doskonale wiedzą, że jest to wyspa magiczna, z doskonałą infrastrukturą, pięknymi hotelami i plażami, a także z niezliczoną ilością atrakcji. Kreta znana jest z tego, że panuje to niezawodna pogoda, zwłaszcza w sezonie: słońce, bezchmurne niebo i bardzo przyjemny wietrzyk od morza przynoszący ochłodzenie w najbardziej upalne dni. Do tego woda o przepięknym kolorze. Jak nie kochać tego miejsca? Kreta jest zróżnicowana pod względem krajobrazu. Doskonale będą czuć się tutaj zarówno osoby kochające plażę i wodę, jak i te, które najlepiej czują się w górach – ponad 80% Krety to tereny górzyste!

Wakacje na Krecie dla każdego!

Wyspa Kreta jest idealnym kierunkiem wakacyjnym absolutnie dla każdego! Wyjątkowej urody plaże i morze, bardzo dużo atrakcji turystycznych, szlaki do pokiwania na pieszo, rowerami, a także konno, sporty wodne, wiele bardzo starych zabytków i świetnie przygotowane hotele – to wszystko sprawia, że wakacje na krecie są idealne zarówno dla singli marzących o wypoczynku, par, całych rodzin z dziećmi, osób starszych. Jest to miejsce, k z którego zadowoleni będą zarówno Ci, którzy uwielbiają wypoczynek aktywny, jak i Ci, którzy preferują wylegiwanie się na plaży.

Kreta – zorganizuj wymarzone wakacje!

Kiedy na Kretę?

Na Kretę można pojechać o każdej porze roku. Najlepiej znaleźć ofertę typu: Kreta last minute, a jeszcze lepiej Kreta last minute all inclusive. Zwłaszcza ta ostatnia opcja bywa bardzo ciekawa i bardzo korzystna pod względem ceny. Skąd biorą się tego typu oferty? Kiedy biuro podróży organizuje wyjazd do konkretnego hotelu na Krecie i przed samym wyjazdem okazuje się, że zostało kilka wolnych miejsc, nie chcąc być na nich stratnymi, biura podróży dają do sprzedaży ofert last minute – znacznie tańsze od innych. Dlatego, warto przeglądać oferty biur podróży, aby znaleźć najbardziej korzystna ofertę. A które miesiące są najlepsze na wypoczynek na Krecie? Wiele zależy od tego, co chcemy robić na wakacjach. Jeżeli zależy nam na błogim lenistwie i plażowaniu, oczywiście najlepiej wybrać się na Kretę w sezonie, a więc od maja do września. Trzeba być jednak przygotowanym na to, że w tym okresie na plażach, w restauracjach i klubach będzie dość gwarno – w końcu Kreta to jedna z najchętniej odwiedzanych wysp Grecji! Jeżeli jednak nie zależy Ci na tym, aby wylegiwać się w słońcu, a wolałbyś jak najwięcej zwiedzić, zobaczyć i pospacerować po górzystych terenach wyspy, możesz przyjechać na Kretę poza sezonem, a więc w kwietniu i na początku maja, pod koniec września i na początku października. Wtedy pogoda jest jeszcze całkiem ładna, a turystów znacznie mniej! Z pewnością może zadziwić fakt, że na Krecie można jeździć na nartach! I wcale nie chodzi o narty wodne – bo ten sport na wyspie jest bardzo popularny, ale o narty do zjeżdżania po śniegu! Jeżeli chciałbyś wypróbować swoje umiejętności na Krecie, może warto wyjechać tam zimową porą?

Kreta to wyjątkowe miejsce dla każdego turysty. Bez względu na to, co lubisz robić w wolnym czasie, Kreta Ci to zagwarantuje. Nie czekaj i już dziś sprawdź oferty! Być może znajdziesz idealne miejsce dla siebie i swojej rodziny na wakacje!

Agencja SEO w Warszawie – jak wypromuje Twoją firmę?

Promowanie biznesu jest w dzisiejszych czasach trudniejsze, niż jeszcze kilkanaście lat temu. Choć przedsiębiorcy mają dostęp do większej liczby narzędzi oraz metod promocji, konkurencja jest tak duża, że skuteczne rywalizowanie z nią wymaga odpowiednio przemyślanej strategii. Dlatego chcąc wybić się ponad przeciętność, warto skorzystać z usług specjalistów, jak np. agencja SEO w Warszawie, która zaoferuje Ci kompleksowe pozycjonowanie stron internetowych. Czy ta metoda okaże się skuteczna? Sprawdźmy!

Czym zajmuje się agencja SEO w Warszawie?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto przede wszystkim wyjaśnić sam termin „SEO”. Search Engine Optimization, czyli optymalizacja stron internetowych pod kątem wyszukiwarek internetowych to proces, który pozwoli Twojej firmowej witrynie znaleźć się na wysokich pozycjach w wynikach wyszukiwania Google. Co to daje? Przede wszystkim widoczność strony, a tym samym firmy – użytkownicy Google szybciej znajdą Twoją ofertę niż ofertę konkurencji i większa będzie szansa na to, że z niej skorzystają. Skuteczne pozycjonowanie stron zwiększa ruch na stronie, pozwala spopularyzować markę i zbudować jej pozytywny wizerunek.

Agencja SEO w Warszawie jest więc grupą specjalistów, odpowiedzialnych za pozycjonowanie, czyli szereg działań, dzięki którym możliwe będzie promowanie witryny w Google. Warto zwrócić uwagę na to, że proces ten jest skomplikowany i czasochłonny, dlatego też cierpliwość i wybór odpowiedniej agencji interaktywnej odgrywają tutaj ogromną rolę.

Jakie działania prowadzi agencja reklamowa, by pozycjonować stronę?

Pozycjonowanie stron to kilka etapów, do których należy podejść z największą dokładnością i w trakcie których niezbędne jest korzystanie z szerokiej wiedzy oraz bogatego doświadczenia. Niewielka pomyłka czy pominięcie któregoś z kluczowych elementów może bowiem wpłynąć na to, że efekt końcowy nie będzie zadowalający. Co składa się na proces skutecznego pozycjonowania?

 1. Audyt strony internetowej i analiza konkurencji – to działania niezwykle istotne, ponieważ pozwalają na zapoznanie się z sytuacją i opracowanie strategii. W większości przypadków strony internetowej wymagają odpowiedniego zoptymalizowania, a analiza konkurencji, którą wykona agencja SEM, pozwoli wybrać słowa kluczowe i wdrożyć najlepsze rozwiązania.
 2. Optymalizacja strony – aby proces SEO przebiegał pomyślnie, niezbędne jest dostosowanie strony firmowej do potrzeb użytkowników, a także wymogów wyszukiwarki. Konieczna jest więc optymalizacja nagłówków, meta tagów, zadbanie o odpowiednią prędkość wczytywania, stworzenie i publikacja wysokiej jakości treści i wiele innych. Bez tego pozycjonowanie strony nie będzie możliwe.
 3. Linkowanie – zarówno wewnętrzne, w obrębie strony, jak również zewnętrzne – z innych stron, najlepiej takich o wysokim autorytecie. Linki są niezbędne w procesie budowania popularności i autorytetu strony, a bez nich nie jest możliwe zaistnienie w Google – nawet pomimo posiadania profesjonalnej, nowoczesnej witryny.

To oczywiście podstawowe działania, o które zadba agencja SEO w Warszawie. Specjaliści zapewnią Ci również raporty z prowadzonych działań i osiąganych wyników, dzięki czemu zyskasz pewność, że wszystko co związane ze zwiększaniem widoczności Twojej strony w sieci idzie w dobrym kierunku.

Poszukujesz kompleksowych działań? Postaw na agencję SEM!

Pozycjonowanie to nie jedyny sposób promocji firmy w sieci – dochodzą do tego również kampanie linków sponsorowanych, które firma SEO również powinna Ci zapewnić. SEO i PPC tworzą kampanie SEM, które umożliwią Ci szybkie zaistnienie w Internecie. Co więcej – wiele agencji SEM oferuje również projektowanie stron, tworzenie multimediów, a także wiele innych działań związanych z marketingiem w Internecie. Wybierz więc właściwie, a zyskasz kompleksowe strategie, które przybliżą Cię do upragnionego sukcesu!

DSCF890614 maja w MOK-Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy „Historia Biblii - księga, która przetrwała wieki".

DSCF898817 maja, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Muzeów, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu zorganizował Noc Muzeów.

Szanowni Państwo,

pragnę stanowczo zdementować wszelkie informacje dotyczące rzekomej likwidacji galerii sztuki, która znajduje się przy ulicy Szpitalnej w Olkuszu. Planowana w najbliższym czasie zmiana struktury organizacyjnej olkuskich instytucji kultury nie wpłynie negatywnie na ofertę Galerii Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych. Wręcz przeciwnie – jej działalność zostanie utrzymana oraz rozwijana w ramach struktur Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.

W przyszłym roku zakończona zostanie – warta blisko 20 mln złotych – rewitalizacja Kwartału Królewskiego: dawnego starostwa oraz podziemi olkuskiego ratusza. W ramach tego przedsięwzięcia Olkusz zyska nie tylko nową ekspozycję muzealną, ale również reprezentacyjne obiekty, które znacznie podniosą jakość naszej oferty kulturalnej oraz turystycznej.

Ta historyczna inwestycja oznacza nowe wyzwania, dlatego już teraz należy zadbać, by Olkusz był przygotowany na to, aby efektywnie zarządzać tak dużym potencjałem, w skład którego wejdą: nowoutworzone multimedialne muzeum w podziemiach ratusza, odrestaurowany budynek dawnego starostwa, istniejące już muzea – afrykanistyczne i Wołkowskiego, kolekcja minerałów, kino, czy rozbudowany w najbliższym czasie zamek w Rabsztynie.

Pora spojrzeć na olkuską ofertę kulturalną z szerszej perspektywy. Podkreślić jej istniejące atuty, rozwinąć potencjał, zacząć koordynować działania, by nasze najcenniejsze wartości stanowiły wizytówkę Olkusza i wszystkich mieszkańców. Temu służyć ma inicjatywa włączenia działalności obecnej Galerii Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu w strukturę Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu.

Reorganizacja struktury zarządzającej pozwoli wykorzystać – znacznie większe – możliwości kadrowe, lokalowe i finansowe Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu do kontynuacji działalności galerii sztuki, a wręcz szerszego jej upowszechnienia. Galeria pozostanie w tym samym miejscu, dzięki czemu zachowa swój charakter. Otworzą się natomiast nowe możliwości: organizacji inicjatyw na terenach dotychczas niedostępnych, takich jak dziedziniec Centrum Kultury, czy dawne starostwo. Pracę zachowają obecnie zatrudnieni w GSW BWA fachowcy, których doświadczenie jest nieocenione dla środowiska artystycznego.

Ostatecznie powinno liczyć się to, by oferta galerii była coraz lepsza. Odwiedzający galerię doceniają wartościową inicjatywę: wystawę czy koncert, a nie formalną strukturę jej organizacji. Również dotacje, np. z Urzędu Marszałkowskiego, przyznawane są na konkretne przedsięwzięcia, bez względu na to, która instytucja występuje w roli organizatora.

Dlatego uspokajam wszystkich zatroskanych losami olkuskiej galerii - jej działalność będzie kontynuowana i rozwijana. Odbiorców treści obecnej GSW BWA w Olkuszu zapewniam, że kieruje nami dążenie do rozwoju oferty kulturalnej i turystycznej Olkusza. Przed nami nowe wyzwania – będziemy na nie gotowi.

Z wyrazami szacunku

Roman Piaśnik

Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz

VII sesja Rady Powiatu w Olkuszu – zawiadomienie Ze starostwa

Działając na podstawie art. 15 ust. 7 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017r., poz. 1868),...

Loga

W dniu 01.06.2019 r. na Rynku w Olkuszu planowany jest piknik ekologiczny. Tematyka pikniku związana jest z ochroną powietrza oraz niską emisji.

Jeżeli Państwa firma chciałaby zaprezentować swoje wysokoefektywne, ekologiczne piece na tym wydarzeniu, serdecznie zapraszam. Służymy powierzchnią na placu Rynku w Olkuszu, gdzie mogłyby być zaprezentowane kotły.

W przypadku zainteresowania w/w zaproszeniem proszę o kontakt najpóźniej do dnia 20.05.2019 r. z Panią Kingą Grela – Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu tel.032 6260176, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..

W ostatni weekend maja na olkuskim rynku odbędzie się Święto Srebra – Dni Olkusza 2019. W programie przewidziano moc atrakcji, a gwiazdami tegorocznych Dni Olkusza będą: zespół PECTUS, Blue Café oraz Kuba Molęda. Wśród atrakcji towarzyszących znalazły się m.in. występy lokalnych artystów, korowód ulicami miasta, jarmark produktów rękodzielniczych i lokalnych oraz silent party.

11 maja na olkuskim Rynku odbył się Festyn Stowarzyszenia Inicjatyw Młodzieży Olkuskiej SIMO „Dni Europy”. Olkuszanie świętowali 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej.

ARiMR: składanie wniosków o dopłaty przedłużone do końca maja

W Małopolsce brakuje jeszcze 28 tys. wniosków

O dwa tygodnie przedłużony został termin składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich oraz obszarowych z PROW 2014-2020 za rok 2019. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski do 31 maja 2019 r.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, ARiMR przyjmuje wnioski za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Co roku w Małopolsce o dopłaty ubiega się ponad 117 tys. rolników. Do 10 maja, wraz z oświadczeniami, do Agencji wpłynęło blisko 89 tys. formularzy.

 • Uczniowie klasy ósmej z Bukowna poznali tajniki policyjnego zawodu
  Dzisiaj tj. 15 maja br. w auli Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu gościli uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bukownie. Młodzież zwiedziła mury olkuskiej komendy i zapoznała się z funkcjonowaniem tutejszej jednostki. Spotkanie z uczniami odbyło się w ramach przedmiotu edukacja dla...
 • Uwaga ślisko na drogach. Kierowco zachowaj ostrożność!
  Niekorzystna pogoda może przyczynić się do złego samopoczucia kierowców. Dodatkowo opady deszczu powodują, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. W takich warunkach znacznie wydłuża się droga hamowania. Wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do wypadku czy kolizji.
  Wczoraj tj. 14 maja 2019...
 • Z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów i na podwójnym gazie
  Blisko dwa promile alkoholu miał kierowca motoroweru, którego zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Bukowanie. 39-latek poza prowadzeniem motoroweru w stanie nietrzeźwości miał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, orzeczony przez sąd.
  Do zdarzenia doszło w poniedziałek tj. 13...