Ziemia olkuska z szansą na jeszcze większy rozwój Ze starostwa

O współpracy, możliwościach wsparcia projektów samorządowych i planowanych inwestycjach drogowych rozmawiali...

Kwalifikacja wojskowa 2019 Z powiatu

Od 11 marca na terenie powiatu olkuskiego przeprowadzana jest kwalifikacja wojskowa, która ma na celu weryfikację młodych...

Każda współpraca z agencją SEO w zakresie pozycjonowania strony internetowej zaczyna się od przeprowadzania audytu SEO. Na czym dokładnie polega taka analiza i czy faktycznie jest niezbędna? W tekście przyjrzymy się z bliska roli audytu SEO w skutecznym pozycjonowaniu stron.

Audyt SEO - co to?

To inaczej analiza w formie raportu lub opracowania, której przedmiotem jest strona internetowa. Dokładniej ujmując, analizowana jest jakość strony w kontekście jej pozycjonowania. Sam audyt SEO zawiera najczęściej te same elementy, które mają wpływ na ranking strony w internecie. Profesjonalnie przygotowany zawiera spis mocnych i słabych stron witryny a także wskazówki jakie elementy powinny zostać zoptymalizowane, aby uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwań. Taki audyt przeprowadzany jest zawsze przede rozpoczęciem prac SEO, ale również w trakcie samego procesu pozycjonowania.

Czym jest audyt SEO?

Elementy badane w audycie

Oczywiście nie istnieje szablon analizy stron, dlatego audyty SEO przeprowadzane przez poszczególne agencje mogą znacznie się od siebie różnić. Jest jednak kilka ważnych elementów, które muszą zostać zbadane podczas analizy strony. Oto najważniejsze z nich:

 • Widoczność strony w internecie

Kluczowy element analizy dla wielu stron. Badaniu poddane są frazy i słowa kluczowe oraz pozycję jakie osiąga witryna w wynikach wyszukiwań.

 • Znaczniki title i description

Tytuły i opisy stron internetowych mają ogromne znaczenie przy określaniu pozycji strony w internecie. Audyt SEO wskazuje czy są one zrobione zgodnie z wytycznymi.

 • Frazy i słowa kluczowe na stronie

Żeby strona internetowa mogła pojawić się w wynikach wyszukiwań potrzebne jest odpowiednie nasycenie strony słowami kluczowymi, więc również to bada audyt.

 • Czas ładowania strony

Użytkownicy internetu nie należą do najbardziej cierpliwych, często rezygnując z otwarcia strony, która długo się wczytuje. Zadaniem audytu jest wyłapania czynników spowalniających ładowanie się strony.

 • Linkowanie

Link building to jedna z najpopularniejszych technik SEO. Audyt sprawdzi jakość profilu linków przychodzących a także poprawność linkowania wewnętrznego.

 • Wersja mobilna

Coraz więcej osób przegląda strony internetowe na smartfonach, warto sprawdzić jak wygląda jej wersja mobilna.

 • Zduplikowana treść

Wyszukiwarka Google ceni unikalne treści. Profesjonalny audyt SEO ma za zadanie znaleźć treści, które mogły zostać skopiowane z innych stron.

audyt SEO dla stron firmowych

Kiedy należy przeprowadzić audyt SEO?

Audyt SEO to ważny element badania pozycji firmy w internecie. Powinien być przeprowadzany regularnie, tak by stale kontrolować jakość witryny pod względem jej pozycjonowania. Taki audyt powinien być przeprowadzany przy:

 • Uruchomieniu nowej strony internetowej. Pozwoli to już na początku dostosować ją do wymogów SEO.
 • Przeniesieniu strony, jej przebudowanie czy też rozbudowie o kolejne podstrony.
 • Rozpoczęcie współpracy z agencją SEO. Pozwoli to określić stan wyjściowy oraz nakreślić strategię SEO na najbliższe miesiące.
 • Nieoczekiwanym spadku wejść na stronę lub obniżeniu pozycji na określone frazy. Audyt SEO pozwoli znaleźć przyczyny takiej sytuacji.
 • Przeprowadzonej optymalizacji strony pod kątem technicznym.

Agencje SEO a profesjonalny audyt SEO

Wpisując w Google frazę ‘pozycjonowanie stron Poznań’ pojawia się kilkanaście stron z wynikami wyszukiwań. Jak w tym gąszczu wybrać najlepszą ofertę? Korzystając z audytu SEO! Jeśli otrzymany przez Nas od agencji audyt SEO jest wykonany profesjonalnie, uwzględnia wiele czynników wpływający na ranking strony i zawiera jasne wskazówki jak poprawić jej pozycję - możemy być pewni, że trafiliśmy na dobrą firmę. Taki audyt niekoniecznie musi być tani, ale warto pamiętać, że do jego wykonania niezbędne jest zastosowanie kilku profesjonalnych narzędzi. Wykonany prawidłowo będzie idealnym wstępem do przeprowadzania skutecznego pozycjonowania, którego rezultaty mogą znacznie przewyższyć koszty.

Pozycjonowanie stron internetowych jest procesem dość złożonym i skomplikowanym, dlatego też bardzo łatwo o pomyłkę. A nawet najmniejszy błąd może spowodować, że cały dotychczasowy trud włożony w to, aby stron rankingowała jak najwyżej w Google, pójdzie na marne. Sprawdźmy więc 6 najczęstszych błędów SEO, których musisz unikać – dzięki temu Twoje szanse na to, by pozycja strony w Google była wysoka, znacznie wzrosną!

Pozycjonowanie stron internetowych – 6 najczęstszych błędów

Błąd 1 – Niewłaściwe dopasowanie fraz kluczowych

Już na samym początku procesu pozycjonowania, niezbędne jest zwrócenie uwagi na najdrobniejsze szczegóły, które mogą zaważyć na całym procesie w kolejnych tygodniach lub miesiącach. Jednym z takich szczegółów, który może całkowicie zniweczyć pozycjonowanie stron internetowych, jest dobór fraz kluczowych. To właśnie dzięki nim użytkownik będzie w stanie znaleźć Twoją witrynę, a Google pod ich kątem ustalać będzie ranking Twojej witryny.

Jednym z najczęściej popełnianych błędów należy wybór zbyt ogólnych słów kluczowych – świadcząc więc usługi informatyczne, nie możesz pozycjonować strony wyłącznie na słowo „informatyk”, ponieważ istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że znikniesz gdzieś w czeluściach Google i przegrasz rywalizację z bardziej doświadczoną konkurencją. Jeżeli więc chcesz, aby słowa kluczowe były dobrane dobrze, korzystaj ze specjalnych narzędzi SEO, np. Keyword Planner (od Google) i korzystaj z fraz z długiego ogona.

Błąd 2 – Zbyt duże nagromadzenie słów kluczowych

Samo wybranie odpowiednich słów kluczowych będzie miało pozytywny wpływ na pozycjonowanie stron internetowych, o ile nie będziesz przesadzał z ich nagromadzeniem. W każdej witrynie powinna znaleźć się odpowiednia liczba słów kluczowych, bo w przeciwnym razie Google może uznać Twoją stronę za spam, co nie tylko wpłynie negatywnie na cały proces SEO, ale również może przynieść Twojej stronie karę, w postaci np. bana.

Pozycjonowanie stron internetowych – 6 najczęściej popełnianych błędów

W jakich ilościach umieszczać słowa kluczowe? Opinie są różne, ale maksymalnie 1-2 wyrażenia na 1000 znaków treści. Pamiętaj, że swoje słowa kluczowe możesz zastąpić podobnymi wyrażeniami lub synonimami, które sprawią, że Twoja pozycja w Google będzie wyższa.

Błąd 3 – Słaby content na stronie

Sukces wielu agencji SEO i pozycjonerów tkwi w jakości contentu, w jaki zaopatrują oni witryny WWW. Pozycjonowanie strony byłoby niemożliwe bez wysokiej jakości treści, grafik czy zdjęć, dlatego zadbaj o to, aby umieścić je w witrynie. Dbaj o różnorodność i eksperckość treści, nie zapominaj o nagłówkach, tytułach i meta decription, a także staraj się jak najczęściej aktualizować treści – wtedy pozycjonowanie witryny WWW będzie dużo skuteczniejsze.

Błąd 4 – Niska jakość linków

Usługi pozycjonowania opierają się w dużej mierze na skutecznym linkowaniu – tylko dzięki odnośnikom z innych stron, możesz liczyć na zwiększenie popularności swojej witryny w sieci i tym samym wysokie pozycje w Google. Błędem wielu osób jest pozyskiwanie słabych linków, np. ze stron o niskiej reputacji czy mało popularnych – nawet jeżeli będzie ich dużo, nie będą miały na tyle dużej siły oddziaływania, by pozycjonowanie stron internetowych było skuteczne.

Błąd 5 – Błędne anchory

Bardzo częstym błędem jest brak zróżnicowania anchorów, w których umieszcza się linki oraz brak ich tematyczności. A to, w jakim miejscu w tekście znajdzie się link i czy będzie odpowiednio dopasowany do treści, ma ogromny wpływ na SEO.

Błąd 6 – Pozycjonowanie stron samemu

Wiele osób, chcąc zaoszczędzić, pozycjonuje strony samemu, co zwykle kończy się niepowodzeniem. Okazuje się bowiem, że pozycjonowanie stron internetowych jest procesem niezwykle skomplikowanym i złożonym, w związku z czym jest posiadanie niezbędnej wiedzy oraz dużego doświadczenia. Wyżej wymienione błędy są często spowodowane właśnie tym, że to właściciele witryn chcą samodzielnie pozycjonować swoje strony WWW – a do tego trzeba też czasu, spokoju i cierpliwości. Pamiętaj więc, że jeżeli chcesz osiągać dobre rezultaty w SEO, powinieneś skorzystać z profesjonalnych usług pozycjonowania!

Drogi, jakie prowadzą nas przez życie, bardzo często nie są usłane różami, a licznymi przeszkodami, które musimy pokonywać. Zdarza się, że jedną z przeszkód trudno ominąć i dochodzi do sytuacji, w których np. łamiemy prawo. Wtedy nie powinniśmy pozostawać sami ze swoim problemem, ale skorzystać z pomocy – najlepszą z nich zapewni oczywiście adwokat z Wrocławia, który będzie dla Ciebie wsparciem i sposobem na wyciągnięcie z kłopotów. W jakich sytuacjach możesz liczyć na usługi adwokackie?

Adwokat z Wrocławia – niezbędny na wielu polach

Adwokat z Wrocławia jest specjalistą, który będzie dla Ciebie wsparciem w wielu sytuacjach – zarówno tych mniej skomplikowanych, w których wystarczy wystosować pismo albo niezbędne okazują się jedynie porady prawne, jak również w tych najtrudniejszych – kiedy potrzebna jest odpowiednia reprezentacja przed sądem czy negocjacje. Oczywiście zanim skorzystasz z usług konkretnego specjalisty, powinieneś sprawdzić, czy dana kancelaria adwokacka specjalizuje się w konkretnej gałęzi prawa – jest to bardzo istotne, ponieważ to właśnie odpowiednio duże doświadczenie będzie miało największe znaczenie jeżeli chodzi o ostateczne zakończenie sprawy. W jakich sytuacjach pomoc zapewni Ci adwokat z Wrocławia?

Pomoc w sprawach rodzinnych

Sprawy rodzinne to te, które kosztują zwykle najwięcej zdrowia – wynika to przede wszystkim z tego, że na sali sądowej spotykają się niegdyś bliscy sobie ludzie, którzy w tej chwili mają do siebie wielki żal, a ich spór musi rozwiązać sędzia. Oczywiście najczęstszą sprawą rodzinną jest rozwód, a więc chęć trwałego rozwiązania małżeństwa – wtedy sąd może orzec winę któregoś z małżonków, rozstrzygnąć kwestie finansowe albo przyznać opiekę nad dzieckiem jednemu z rodziców.

Sprawy rodzinne są najczęściej bardzo delikatne, dlatego też adwokat powinien z jednej strony posiadać odpowiednią wiedzę, a z drugiej – właściwe podejście do klienta. Jest też w pewnym sensie psychologiem, którego celem jest wsparcie klienta w całym procesie.

Pomoc dla firm

Pomoc dla przedsiębiorców to również usługi adwokackie, które zwykle polegają na negocjowaniu oraz reprezentowaniu klienta przed sądem. Niekiedy praca kancelarii polega na tym, by odzyskać należności albo odwołać się od jakiejś decyzji, a niekiedy na windykacji należności – już po zakończeniu sprawy sądowej. Oczywiście problemów przedsiębiorcy może być wiele i mogą być one bardzo zróżnicowane, dlatego też usługi adwokackie są tutaj niezwykle szerokie. I oczywiście bardzo istotne.

Pomoc w sprawach karnych

Adwokat z Wrocławia to specjalista, który – w przeciwieństwie do radcy prawnego – może reprezentować klienta przed sądem w sprawach karnych. Te również bywają bardzo trudne, szczególnie w przypadku, gdy klient jest oskarżony o jakiś czyn. Prawo karne dzieli się na prawo:

 • materialne, 
 • formalne lub procesowe,
 • wykonawcze,
 • skarbowe,
 • wojskowe,
 • postępowanie w sprawach nieletnich,
 • wykroczeń.

Pomoc przy odszkodowaniach

Dotyczyć to może zarówno osób prywatnych, jak również przedsiębiorców – musisz wiedzieć, że masz prawo do odszkodowania, nawet kiedy ubezpieczyciel mówi co innego. Oczywiście nie jest tak zawsze, dlatego też niezbędne będą porady prawne i pomoc adwokacka – nie bój się z niej skorzysta

, ponieważ możesz wiele zyskać. A adwokat będzie Twoim reprezentantem, dzięki któremu uda Ci się wygrać sprawę!

Pomoc przy wielu innych problemach

Oczywiście adwokat pomoże Ci również w przypadku innych spraw, dotyczących różnych gałęzi prawa. Grunt, byś zgłosił się po pomoc, bo tylko dzięki niej będziesz w stanie przezwyciężyć wszelkie trudności i poradzić sobie z problemem. Bardzo istotny jest również wybór właściwej kancelarii adwokackiej, dlatego sprawdź najpierw w czym się ona specjalizuje, jakie ma doświadczenie, kogo zatrudnia i jakie posiada opinie w Internecie. Szczególnie ta ostatnia kwestia może być dla Ciebie bardzo pomocna – dzięki niej łatwiej będzie Ci wybrać adwokata, który spełni wszelkie Twoje oczekiwania i wygra Twoją sprawę!

Adwokat we Wrocławiu – w jakich sytuacjach jego pomoc jest niezbędna?

 • Uroczyste ślubowanie 135 nowo przyjętych policjantów
  14 marca br. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie 135 nowo przyjętych policjantów, w tym 35 kobiet. W uroczystości uczestniczył Wojewoda Małopolski pan Piotr Ćwik, oraz Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta a także...
 • Śmieci w lesie w Niesułowicach. Policja poszukuje sprawcy
  Śmieci w lesie i dzikie wysypiska, które powstają na skutek nieodpowiedzialnego zachowania człowieka, są zabronione prawem. Stanowią również poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego lasów i zwierzyny. Mogą stać się przyczyną powstawania pożarów. Mimo to ludzie wciąż wyrzucaja do lasów śmieci...
 • Podsumowanie policyjnej akcji „Pasy" – działania na drogach powiatu olkuskiego
  Wczoraj od wczesnych godzin rannych 17 funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu prowadziło działania prewencyjno-kontrolne "Pasy". Mundurowi sprawdzali, czy kierujący i pasażerowie pamiętają o zapinaniu pasów bezpieczeństwa w samochodzie i obowiązku używania...
 • Gołaczewy. Zderzenie dwóch samochodów
  Wczoraj tj. 14 marca 2019 roku na drodze wojewódzkiej nr 783 w miejscowości Gołaczewy zderzyły się dwa samochody osobowe. Dwie osoby zostały ranne i trafiły na badania do szpitala w Olkuszu.
  Do zdarzenia doszło około godziny 14 w Gołaczewach. Jak wstępnie ustalono, kierowca volvo skręcał do...
 • Piątkowy przepis drogowy. Odc. 10 – Sposób postępowania podczas zdarzenia drogowego
  W ramach kolejnego odcinka piątkowego przepisu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie na podstawie art. 44 Ustawy Prawo o ruchu drogowym, art. 93 Kodeksu Wykroczeń, art. 162, 178 Kodeksu Karnego opracowali przypomnienie przepisów dotyczących sposobu zachowania się w razie...
 • Stalowe okucia ciesielskie, to już bardzo popularne i stale wykorzystywane przez montażystów, elementy całych konstrukcji więźby dachowej. Ich produkcją, aktualnie zajmują się marki znane na cały świat, ale też lokalni producenci i indywidualni wytwórcy. Kiedy stoimy przed ich wyborem, warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami, ale przede wszystkimi należy posiadać elementarną wiedzę z zakresu ich właściwości i zastosowania.

  Wydaje się, że podstawową kwestią w tym temacie, od której wypada zacząć jest to, że prawo budowlane określa okucia ciesielskie, jako wyrób budowlany. W związku z tym, jak w każdym przypadku tego typu towarów, wymagane są stosowne oznaczenia budowlane „B” lub też oznakowania „CE”. Jeżeli chodzi o złącza ciesielskie, bardzo dużo może zależeć od tego, czy konkretny producent posiada krajową lub europejską aprobatę techniczną, właśnie dla tej grupy produktów. Niestety, w wielu przypadkach, małe i lokalne firmy oferują swoje towary, bez posiadania stosownych aprobat i deklaracji.

  Co ważne, zarówno projektant, inwestor, jak i wykonawca, może zażądać od producenta lub nawet od sprzedawcy, dokumentacji dla zakupionych produktów. Jeżeli dojdzie do sytuacji, że inwestor natrafi na nieprawidłowości związane z faktem wykorzystania złączy niezgodnych z prawem, praktycznie w każdym wypadku, stoimy na przegranej pozycji. W niektórych, skrajnych przypadkach, nadzór budowlany może nawet nakazać, aby obiekt został rozebrany. W związku z tym, należy upewnić się, czy stosowane wyroby są w pełni zgodne z prawem.

  Nośność

  Okazuje się, że nie tylko prawne aspekty w wypadku okuć ciesielskich są bardzo ważne, uwagę należy zwrócić także, na ich deklarowaną nośność. Można to też rozumieć, jako maksymalne obciążenie, jakie jest w stanie przenieść dany element. To pewnego rodzaju gwarancja połączenia, jaką dany producent wystawia swojemu klientowi. Nie można w tym temacie zapominać o tym, że nośność może zależeć od wielu aspektów. Będą to z pewnością:

  • Gatunek stali,
  • grubość blachy,
  • ewentualne przetłoczenia (wzmocnienia),
  • perforacja (układ otworów na gwoździe),
  • kształt,
  • jakość, długość i rodzaj wykorzystanych łączników (gwoździe lub wkręty).

  Oznacza to, że nawet najprostsze złącza, jakimi są chociażby kątowniki, które wydają się być bardzo do siebie podobne, a nawet i identyczne, mogą przejawiać bardzo różne nośności. Przed samym zakupem, należy się zorientować, czy konkretny producent udostępnia swoim klientom dane dotyczące nośności złączy, tylko wtedy będziemy mogli odpowiednio dostosować złącza do konkretnych połączeń. W związku z tym, że w wielu przypadkach ciężko o uzyskanie takich informacji, wybór właściwych elementów zostaje znacznie utrudniony.

  Okucia ciesielskie – podstawowa wiedza na ich temat

  Wybór złączy

  Kiedy chcemy być pewni, że okucia ciesielskie, które stosujemy posiadają istotne dokumenty gwarancji nośności i są w pełni zgodne z wymaganiami prawnymi, przed nami czas na podjęcie ważnej decyzji – jakie dobrać złącze do konkretnego połączenia? Teoretycznie odpowiedź mogłaby być bardzo krótka – takie, jakie zaleca projektant.

  Realia pokazują jednak, że to jak w praktyce wygląda budowa, często odbiega od teorii. Nie oznacza to jednak, że jeżeli zajdzie taka potrzeba, wykonawca nie powinien kontaktować się z projektantem, aby specyfikacja mogła być doprecyzowana. Bardzo niebezpieczne może być dobieranie złączy ciesielskich samodzielnie – szczególnie, kiedy nie posiadamy dokładnych danych dotyczących obciążeń oraz schematów konstrukcji. Od tego może bowiem zależeć stabilność konstrukcji, a w niektórych przypadkach nawet zdrowie i życie ludzi.

  Ostrożnie należy też podejść do wykorzystywania tzw. odpowiedników złączy, które są wyspecyfikowane w projekcie. Może to być bardzo zgubne, ponieważ jak było wcześniej wspominane, z pozoru podobne złącza od różnych producentów, mogą charakteryzować się inną nośnością. Wszelkie wątpliwości, należy konsultować zatem z inżynierami wsparcia technicznego firmy, która produkuje złącza lub z samymi projektantami.

  Baner Olimpii RychlińskiejSerdecznie zpraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury 27 marca o 18.00 na spotkanie autorskie z Olimpią Rychlińską oraz promocję jej najnowszej książki "Tkane z milczenia". Spotkanie poprowadzi dr hab. prof. UP Marek Pieniążek. 

  "idźże chłopie do lekarza" to pierwsza biała sobota skierowana do mężczyzn z gminy Olkusz. Wielu Panów zapomina o badaniach okresowych, nie sprawdza poziomu cholesterolu czy nawet ciśnienia tętniczego. Choroby układu krążenia, miażdżyca, otyłość, rak płuc, czy rak prostaty to jedne z najczęstszych "męskich" chorób.
  W związku z tym, radni z Komisji Zdrowia i Opieki Społecznej serdecznie zapraszają 16 marca 2019 r. na bezpłatne badania, które odbędą się w przychodni OLMED przy ul. Nałkowskiej 1

  Idźże!

  Akcja zorganizowana jest pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz przy wsparciu znanego grafika Andrzeja Mleczki.

  Wystarczy zabrać ze sobą dowód osobisty.

  Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz informuje o terminach oraz lokalizacjach odbywających się w najbliższym czasie wyborów sołtysów, rad sołeckich oraz przewodniczących i zarządów osiedli w Gminie Olkusz.

  Prawo do głosowania mają mieszkańcy, którzy w dniu zebrania wiejskiego ukończyli 18 lat i są zameldowani na terenie danego sołectwa lub osiedla.

  Sołectwa:

  Bogucin Mały – 24 marca 2019 r. godz. 16:00 – Świetlica Miejskiego Ośrodka Kultury w Bogucinie Małym

  Gorenice – 31 marca 2019 r. o godz. 16:00– Klub Rolnika w Gorenicach

  Niesułowice – 24 marca 2019 r. o godz. 17:00 – Wiejski Dom Kultury w Niesułowicach

  Pazurek – 31 marca 2019 r. godz. 15:00– działka gminna przy Kapliczce na Pazurku

  Rabsztyn – 17 marca 2019 r. o godz. 16:00 – budynek Miejskiego Ośrodka Kultury „Chata Kocjana” w Rabsztynie

  Sieniczno – 31 marca 2019 r. godz. 16:00 – Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Sienicznie

  Troks – 17 marca 2019 r. o godz. 16:00 – Świetlica Miejskiego Ośrodka Kultury w Troksie

  Miasto:

  Osiedle Czarna Góra – 4 kwietnia 2019 r. godz. 17:00 – Ośrodek MOSIR Czarna Góra „Basen”

  Osiedle Centrum – 5 kwietnia 2019 r. godz. 17:00 – Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Francesco Nullo

  Bożena Krok

  Zastępca Burmistrza ds. Społecznych

 • Ogólnopolskie działania kontrolno - prewencyjne pn. PASY
  Dzisiaj w całym kraju Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno - prewencyjne pn. PASY. Mają one na celu egzekwowanie od kierujących i pasażerów pojazdów obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz stosowania fotelików bezpieczeństwa lub innych urządzeń przytrzymujących dla dzieci....
 • Zatrzymany z narkotykami
  W niedzielę (10.03.br.) funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kluczach zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy, który posiadał narkotyki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Może mu grozić do 3 lat pozbawienia wolności.
  Do zatrzymania mężczyzny doszło w niedzielę po godzinie 20, na...
 • Spotkanie dzielnicowych z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Bolesławiu
  Dzielnicowi podejmują działania i zadania, które mają na celu zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Zadania te wynikają m.in. z Zarządzenia Komendanta Głównego Policji. Do nich należy w szczególności, ściganie sprawców przestępstw i wykroczeń, kontrolowanie przestrzeganie prawa powszechnie...
 • DSCF762613 marca w MDK w Olkuszu odbyły się Eliminacje Powiatowe do 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zorganizowane przez Starostwo Powiatowe i Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu. Na scenie zaprezentowała się młodzież szkół średnich powiatu olkuskiego.

 • Spotkanie z klasą mundurową
  Dzisiaj tj. 13 marca 2019 roku uczniowie klas drugich o profilu mundurowym, ze szkoły Zakład Doskonalenia Zawodowego po raz trzeci, odwiedzali mury olkuskiej komendy. Młodzież podczas spotkania miała możliwość przyjrzeć się z bliska codziennej pracy funkcjonariuszy, obejrzeć broń, która znajduje...
 • O głównych wyzwaniach stojących przed gminami z terenu powiatu olkuskiego rozmawiali włodarze miast z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego. Delegacji z Krakowa przewodniczyli wicemarszałkowie Łukasz Smółka i Tomasz Urynowicz. W spotkaniu, które odbyło się 11 marca w olkuskim starostwie powiatowym, wziął udział również minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Wcześniej jednak wicemarszałek Smółka miał okazję zapoznać się z planowanymi i wykonanymi pracami w obrębie budynku dawnego starostwa oraz podziemi ratusza.

 • Spotkanie z policjantami w Zespole Szkół nr 1 w Olkuszu
  Dzisiaj (12.03.2019 roku) w Zespole Szkół nr 1 w Olkuszu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu spotkali się uczniami klas drugich, by porozmawiać z nimi o odpowiedzialności karnej i o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W trakcie spotkania policjanci zwracali szczególną uwagę na...