• MIT: Najbezpieczniej jest na prostej drodze?

  Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że na prostych odcinkach dróg jest najbezpieczniej. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obalimy ten mit już dzisiaj.

  Proste odcinki drogi „prowokują” kierowców, nie zawsze zważających na ograniczenia, do...
 • Wizyta dzieci z Ukrainy Ze starostwa
            Wczoraj Starostwo Powiatowe w Olkuszu odwiedziły polskie dzieci z Ukrainy. Nasi Rodacy przyjeżdżają do nas z...

  Naturalne kosmetyki podobnie jak ekologiczne jedzenie są coraz popularniejsze. Dla wielu osób nie jest to już tylko moda, ale styl życia, do którego podchodzą bardzo poważnie. I dobrze! Naturalne produkty pozytywnie wpływają na organizm. Każdy, kto je stosuje, odczuwa, jak pozytywnie wpływają na jego zdrowie, samopoczucie i wygląd. Coraz bardziej doceniane są produkty lokalne – wytwarzane w Polsce, z rodzimych roślin. Dlaczego warto sięgać po polskie produkty?

  Polskie znaczy lepsze?

  Moda na produkty „z zachodu” nie jest już tak bardzo zauważalna, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Przez wiele lat Polacy chętnie sięgali po produkty wielkich zagranicznych koncernów. Dziś sytuacja ta zaczyna się zmieniać - jesteśmy coraz bardziej świadomi, wiemy co chcemy jeść, jakie wartości są dla nas ważne. Wiemy, że nie wszystkie produkty spożywcze i materiały są dobre dla zdrowia i staramy się je eliminować, stawiając na rodzime produkty. Często sięgamy po zdrowe produkty wprost od rolników. Podobnie jest z kosmetykami. Polacy coraz chętniej kupują naturalne polskie kosmetyki, do których stworzenia pozyskuje się naturalne składniki z wiadomego źródła. Czy polskie kosmetyki naturalne są lepsze niż np. francuskie kosmetyki naturalne? Trudno o takie porównanie, jednak pewne jest to, że w polskich kosmetych, znajdują się składniki pochodzące z polskich, zdrowych upraw. Składniki, które nie musiały być transportowane przez pół Europy lub przez pół świata, składniki świeże – a to bardzo ważne dla jakości kosmetyku, zwłaszcza kosmetyku naturalnego, w których ilość substancji konserwujących powinna być wyeliminowana lub bardzo ograniczona.

  Polskie kosmetyki – czy warto po nie sięgać?

  Runek polskich kosmetyków naturalnych

  Rynek polskich kosmetyków, zwłaszcza kosmetyków naturalnych, powiększa się z roku na rok. Wpływa na to większa świadomość ludzi względem własnego zdrowia, jak i chęć wspierania rodzimych firm – zwłaszcza tych, które ferują produkty najwyższej jakości:zdrowe, nie testowane na zwierzętach, z opakowaniami nadającymi się do recyklingi. Jedną z takich polskich firm, na którą warto zwrócić uwagę jest Yope. Co wyróżnia tę markę? Przede wszystkim skład kosmetyków, w których ponad 90% substancji, stanowią te pochodzenia naturalnego. Ani kosmetyki, ani wykorzystywane do ich produkcji substancje, nie są testowane na zwierzętach. Receptury kosmetyków są doskonale dopracowane, dzięki czemu mają odpowiednią konsystencję i piękne, nieoczywiste zapachy. Co więcej, marka ta tworzy produkty dla całej rodziny, również naturalne kosmetyki dla dzieci, które dbają o delikatną skórę maluszka.

  Polscy producenci zdrowych kosmetyków, oferują szeroka gamę produktów i dopasowują się do różnorodnych potrzeb użytkowników. Każdy może dopasować produkty naturalne do rodzaju cery, wieku, a także problemu estetycznego. Polskie produkty naturalne prezentują bardzo wysoką jakość, a ich skład jest czytelnie prezentowany.

  Bez względu na to, czy szukasz zdrowych szamponów do włosów, zdrowych kosmetyków dla dzieci, czy nieszkodzących zdrowiu domowych środków czystości, warto przejrzeć oferty najlepszych polskich marek zajmujących się produkcją i sprzedaż kosmetyków naturalnych.

  Gdzie kupić kosmetyki naturalne? Najlepiej znaleźć swoją ulubioną firmę kosmetyków naturalnych, z której filozofią oraz wartościami się utożsamiamy. Zakupów można dokonywać w oficjalnych sklepach każdej z marek. Coraz częściej dobre zdrowe kosmetyki naturalne pojawiają się także w drogeriach, przede wszystkim drogeriach ekologicznych.

  Rabkoland świętuje 30 urodziny

  Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland zaprasza na weekend jakiego jeszcze nie było! Pełno atrakcji, koncertów, konkursów i zabaw dla całych rodzin. Okazja jest wyjątkowa! Rabkoland kończy 30 lat i zaprasza wszystkich na swoje urodziny 6 i 7 lipca 2019 roku!

  Okazja do świętowania jest szczególna, okrągła rocznica to wspaniała szansa na wspominki przy urodzinowej tablicy ze zdjęciami, które pokażą Rabkoland na przestrzeni lat. A zmian było tyle, że najstarsi goście nie wierzą, że to wciąż ten sam park. Co roku Rabkoland dla swoich gości otwiera nowe strefy, atrakcje i punkty gastronomiczne. W tym roku flagowym przedsięwzięciem najbardziej upamiętniającym zmiany była renowacja Wielkiego Młynu.

  Urodziny Rabkolandu to także masa pokazów, koncertów i zabawy. W całym parku będzie można spotkać Roztańczoną Baletnicę, która poprowadzi dla dzieci warsztaty tańczenia ze wstęgą. Świętując urodziny będzie można pomalować sobie twarz, a także nauczyć się modelować baloniki na specjalnych warsztatach.

  Dla lubiących konkursy dostępna będzie Facebookowa ramka, przy której będzie można zrobić sobie zdjęcia. Występy na żywo zapewni Szczudlarz oraz liczne gwiazdy! Na scenie wystąpią Beti & Bobas z piosenkami dla dzieci, a także Zespół góralski Majeranki z Rabki Zdrój pod przywództwem Doroty Majerczyk.

  Rabkoland zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzinami na swoje urodziny 6 i 7 lipca od 10:00 do 18:00. Ceny wstępu standardowe, czyli maksymalnie 39 zł od osoby za cały dzień zabawy, bez limitu na wszystkie atrakcje, warsztaty i pokazy.

  Niezapomniany weekend pełen atrakcji! Rabkoland świętuje 30 urodziny!

  Czy podczas odgruzowania zasypanych piwnic danego Kwartału Królewskiego w Olkuszu uda się odnaleźć ślady królewskiej mennicy?

  Więcej o: NOWY OPERATOR, NOWY TABOR AUTOBUSOWY

  W związku z wymianą całego taboru autobusowego oraz ze zmianą Operatora wykonującego zadania przewozowe na liniach ZKG „KM” w Olkuszu, serdecznie przepraszamy Wszystkich naszych pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej za wszelkie niedociągnięcia oraz problemy spowodowane wdrażaniem nowych pojazdów i nowych systemów informatycznych. Dziękujemy Wszystkim za życzliwość i pozytywne przyjęcie dotychczasowego efektu naszej pracy – to

  Więcej o: SKASUJ ZAKUPIONY BILET!

  Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu przypomina wszystkim pasażerom o konieczności skasowania biletu zakupionego zarówno w biletomatach, u kierowców czy też w kioskach. Bilet nieskasowany jest nieważny, a pasażer podlega karze finansowej za jazdę bez ważnego biletu.

  DSC 0072Przemarsz i prezentacja bractw rycerskich rozpoczęły XV Turniej Rycerski w Rabsztynie, który odbył się w ostatni czerwcowy weekend.

  Turniej Rycerski na zamku w Rabsztynie był niezwykle gorący – nie tylko dzięki żarowi lejącemu się nieustannie z nieba, ale również za sprawą spektakularnych pokazów walk w wykonaniu niczym niezmordowanych rycerzy. Każdy, kto zdecydował o spędzeniu dwóch ostatnich dni czerwca w Rabsztynie, może pochwalić się cudowną opalenizną, zdjęciami oraz fantastycznymi wspomnieniami!

 • nasz dzielnicowy w plebiscycie na „Policjanta Małopolski Roku 2019”
  Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu mł.asp. Przemysław Szeląg bierze udział w plebiscycie na „Policjanta Małopolski Roku 2019”.Trzymamy kciuki za Naszego kolegę i życzymy zwycięstwa.
  Od 2008 roku pełni służbę w policji. Zawsze chciał pracować z ludźmi wykazywał dużą umiejętność ich...
 • Uciekł z miejsca zdarzenia drogowego. Posiadał zakaz prowadzenia pojazdów
  Wczoraj, na drodze powiatowej łączącej Olkusz z Bukownem, miało miejsce zdarzenie drogowe, po którym 39 – letni kierowca rozbitego samochodu oddalił się z miejsca. Policjanci, sądząc że mężczyzna znajduje się w szoku i może potrzebować pomocy rozpoczęli jego poszukiwania. Jak się okazało,...
 • IMGP770028 czerwca w świetlicy w Troksie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu odbyło się zakończenie roku sekcji plastycznej połączone z wystawą prac.

  Więcej o: – WAKACJE 2019 – DARMOWA KOMUNIKACJA DLA UCZNIÓW!!!

  Zarząd Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu pragnie poinformować, że za zgodą członków Zgromadzenia Związku, już od najbliższego poniedziałku, tj. od 1 lipca do 1 września br., wprowadza bezpłatne przejazdy wakacyjne komunikacją miejską. Wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ich oddziałów gimnazjalnych z terenu czterech gmin – Olkusza, Bukowna, Bolesławia i Klucz, będą mogli korzystać

  Więcej o: ZMIANA ROZKŁADU JAZDY LINII „SŁ”

  W związku z brakiem możliwości zawracania na pętli przy ulicy Jasnej, od 1 lipca 2019 r. trasa linii „SŁ” ulegnie zmianie. Linia nie będzie realizować połączeń do Pętli, lecz zostanie skrócona do przystanku Jasna I, będzie kursować łącznikiem do ul. Nowowiejskiej i dalej obecnie realizowaną trasą. Rozkład jazdy będzie realizowany jak dotychczas trzema wariantami tras:

  Więcej o: WYKAZ ZMIAN W ROZKŁADACH JAZDY LINII KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ Z DNIEM 01 LIPCA 2019

  Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu uprzejmie prosi wszystkich pasażerów o zapoznanie się z wykazem zmian wprowadzonych do rozkładów jazdy linii komunikacji miejskiej z dniem 01.07.2019 r.

  Niedawno nasze miasto ponownie odwiedził redaktor Jan Stępień z Radia Kraków, który przeprowadzał wywiady do ukazującej się na antenie od przeszło 20 lat niedzielnej audycji "Pejzaże Regionalne". Dzięki wieloletniej współpracy, w tym popularnym programie do tej pory zostało zaprezentowanych prawie sto wywiadów z olkuskimi twórcami, poetami, malarzami, pisarzami, a także animatorami kultury oraz pasjonatami historii i tradycji. To jednak nie wszystkie wizyty mediów w Olkuszu z ostatniego czasu.

  1 lipca na olkuskie ulice wyjadą nowoczesne autobusy, które zastąpią stary tabor Związku Komunalnego Gmin „Komunikacja Międzygminna”. W tym dniu wszystkie przejazdy komunikacją miejską będą bezpłatne. Oficjalnej prezentacji nowych pojazdów wraz z systemem dynamicznej informacji pasażerskiej dokonano 27 czerwca. Ta komunikacyjna rewolucja była możliwa dzięki uzyskanemu dofinansowaniu na działania popularyzujące niskoemisyjny transport publiczny. Wartość projektu to 28 mln złotych brutto, z czego około 19,4 mln zł stanowi uzyskane dofinansowanie.

  Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz ogłasza nabory na wolne stanowiska urzędnicze (pełny etat):

  Jak co roku mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży na letnie miesiące przygotowały gminne jednostki organizacyjne: Miejski Ośrodek Kultury, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu. Postarały się one, żeby oferta wakacyjna była jak najlepsza. Przedstawione niżej zestawienie to tylko część przygotowanych atrakcji w Olkuszu. Więcej informacji znajdziecie na stronach internetowych organizatorów.

  Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu

  Miejski Ośrodek Kultury zaprasza najmłodszych i tych nieco starszych na cykliczne warsztaty kuglarskie, zajęcia plastyczne, gry i zabawy ruchowe, zajęcia taneczne oraz zajęcia przybliżające olkuskie muzea.

  W poniedziałki i piątki MOK zaprosi również na seanse „bajkowe niespodzianki”. Dużą atrakcją będą spektakle teatralne dla dzieci.

  Szczegóły oferty MOK Olkusz: https://www.mok.olkusz.pl/index.php/imprezy/1695-wakacja-z-mok-olkusz

  Wakacje MOK

  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu

  Równie interesująco przedstawia się oferta Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. MOSiR przez całe wakacje zaprasza na swoje obiekty, między innymi na turnieje triobasketu, siatkówki plażowej, piłki nożnej i mini golfa, animacje sportowe dla dzieci oraz szkółkę jazdy na rolkach, deskorolce i hulajnodze.

  Stęsknionych za wodnymi atrakcjami zapraszamy przede wszystkim na olkuski Kompleks Basenowo – Rekreacyjnego OSW „Czarna Góra”.

  Szczegóły oferty MOSiR Olkusz: http://mosir.olkusz.pl/2019/06/24/wakacje-z-mosir-em-2019/

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

  Wakacyjne atrakcje przyszykowała również Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu. Już w lipcu startują warsztaty dla dzieci, realizowane pod hasłem „Wakacyjny Festiwal Zawodów i Pasji” oraz warsztaty kodowania. Biblioteka zaprasza również na spotkania z prawdziwymi pasjonatami w "Wakacyjnym Festiwalu Pasji i Zawodów". W sierpniowe wtorki będą się natomiast odbywały spotkania „Klubu Gier Planszowych”.

  Szczegóły oferty olkuskiej biblioteki: https://www.biblioteka.olkusz.pl/

  Wakacje biblio