Nie da się ukryć, że to Uniwersytet Jagielloński jest najpopularniejszą uczelnią wyższą w Krakowie. Jedynie Uniwersytet Warszawski wyprzedza UJ w ostatnich rankingach na najlepszą uczelnię w naszym kraju. Studia w Krakowie to szereg różnych uczelni, które oferują bardzo ciekawe kierunki. Pozostaje tylko kwestia rozeznania się i przemyślanego wyboru. Natomiast zarówno umysły ścisłe jak i Ci czujący się najlepiej w naukach humanistycznych, znajdą tutaj coś dla siebie.

Studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego mają naprawdę duży wybór, jeżeli chodzi o kierunki kształcenia. Najpopularniejsze z nich to:

 • medycyna
 • filologia angielska
 • filologia szwedzka
 • filologia hiszpańska
 • stomatologia
 • japonistyka
 • weterynaria (wspólnie z Uniwersytetem Rolniczym)

Studenci oprócz tych wymienionych kierunków, mają możliwość wyboru spośród szerokiej gamy innych kierunków z piętnastu różnych wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rosnącą popularnością cieszy się pielęgniarstwo, wiedza o teatrze, farmacja, socjologia, oraz literaturoznawstwo.

Uniwersytet Jagielloński nie jest jedyną możliwością studiów w Krakowie http://apeiron.edu.pl/pl/

Warto pamiętać, że w Krakowie oprócz UJ, funkcjonuje też dziewięć innych publicznych uczelni, które posiadają bardzo bogatą i zróżnicowaną ofertę edukacyjną dla przyszłych studentów. Umysły ścisłe najczęściej decydują się na Akademię Górniczo-Hutniczą. AGH kształci studentów m.in. w kierunku metalurgii, energetyki, ceramiki, górnictwa i geologii oraz inżynierii biomedycznej. Warto wiedzieć, że istnieje niewiele uczelni, które oferują takie kierunki studiów.

Akademia Górniczo-Hutnicza, oprócz szerokiej oferty edukacyjnej, pochwalić się może także mianem największej oraz najlepszej w Polsce uczelni technicznej. Pragnąc jednak uzyskać tytuł inżyniera w Krakowie, poleca się nie tylko uczelnię im. Stanisława Staszica (AGH). Ciekawym rozwiązaniem wydaje się też być Politechnika Krakowska. Jeżeli chodzi o najpopularniejsze kierunki tej uczelni, należy wyróżnić inżynierię biomedyczną, architekturę czy też informatykę.

Jednym z najczęściej wybieranych kierunków studiów w Krakowie jest dietetyka na Uniwersytecie Rolniczym. Na wysoką popularność nie może narzekać także gospodarka odpadami, gospodarka przestrzenna czy też odnawialne źródła energii – wszystkie te kierunki to także Uniwersytet Rolniczy. Warto jednak dodać, że na gospodarkę przestrzenną bardzo chętnie decydują się też kandydaci Uniwersytetu Ekonomicznego. W najlepszej trójce pod względem popularności plasują się również administracja oraz finanse i rachunkowość.

Dla artystów

Studia w Krakowie, to również świetne rozwiązanie dla wszystkich rozważających kierunki artystyczne. Oprócz obecności renomowanych uczelni kształcących w tym kierunku, panuje tu przecież wyjątkowy klimat i zaplecze artystyczno kulturalne. Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna proponuje takie kierunki jak reżyseria oraz aktorstwo. Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki zaś, zaprasza na malarstwo, konserwację i renowację dzieł sztuki, grafikę czy też rzeźbę. Pasjonaci muzyczni powinni skorzystać z funkcjonującej w Krakowie Akademii Muzycznej. Udając się tam na studia możemy wybrać kierunki takie jak m.in.: wokalistyka, dyrygentura, muzyka kościelna czy instrumentalistyka.

Jeżeli natomiast dziedziną, w której czujesz się najlepiej jest sport, a najlepsze wyniki osiągałeś właśnie na lekcjach w-fu, warto zdecydować się na Akademię Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha i jeden z oferowanych przez nią kierunków.

Studia w Krakowie – jakie wybrać kierunki

Znicz

Z ogromnym żalem i smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego Kolegi śp. Zbigniewa Opiłki.

Rodzinie i przyjaciołom wyrazy głębokiego współczucia składają

Kierownictwo i Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu.

Msza św. żałobna zostanie odprawiona w Kaplicy Domu Przedpogrzebowego w Olkuszu w dniu 17.01.2019 r. o godzinie 12:00.

balUwaga dzieci! 17 stycznia o 17.00 czekamy na was w Miejskim Ośrodku Kultury, będzie...

Wielki Bal Karnawałowy!

Czy strój macie już gotowy?

Chociaż słońce nam nie świeci,

zapraszamy wszystkie dzieci!

teatr ferie plakatWybierzcie się z nami 24 stycznia o 17.00 na wycieczkę do Tajemniczej Krainy.

Będzie... tajemniczo. 

Szybciutko po bilety za jedyne 5zł!

Zapraszamy do MOK.

13 stycznia 2019 był dniem szczególnym, nie do przegapienia, dniem czerwonych serduszek, które nosi się jak ordery. 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 • Dojedź(MY) bezpiecznie do celu – Bezpiecznie ferie
  Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas relaksu i odpoczynku. Aby przebiegły szczęśliwie i wszyscy wrócili wypoczęci do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci, jak co roku, będą dbać o bezpieczeństwo podróżujących po polskich drogach. Już 11...
 • Zatrzymany złodziej, który urządzał się na nowo po wyjściu z więzienia
  Wolbromscy Policjanci ustalili i zatrzymali 45-letniego mężczyznę podejrzanego o włamanie do domu jednorodzinnego i kradzież różnych przedmiotów.
  W piątek tj. 11.01.2019 roku funkcjonariusze otrzymali telefoniczne zgłoszenie o włamaniu do domu jednorodzinnego w Wolbromiu. Zdarzenie miało mieć...
 • Rozpoczęcie działalności nigdy nie jest najprostszą rzeczą do zrobienia, dlatego najlepiej jest szukać rozwiązań, które zmniejszają koszty rozwoju i wspierania naszej działalności. Tworząc nową firmę, potrzebujemy adresu, pod którym zostanie ona zarejestrowana.

  Dobrym rozwiązaniem w tej sytuacji, może być wirtualne biuro. Pozwala nam to obniżyć koszty, ponieważ nie musimy utrzymywać własnego biura. Ponadto, nie każda działalność wymaga stałego miejsca pracy, a jedynie adresu, pod który zostanie zarejestrowana.

  Na co zwracać uwagę podczas rejestracji?

  Wybierając wirtualne biuro, musimy być ostrożni. Przede wszystkim musimy monitorować usługodawcę przed zawarciem z nim umowy. Musimy upewnić się, że możemy korzystać z jego wirtualnego biura przez długi czas, bo ewentualna i przeważnie nagła zmiana adresu firmy pociągnie za sobą dodatkowe koszty rejestracji. Ponadto, to również zajmuje dużo czasu i, w rezultacie, może być bardzo nierentowne.

  Sprawdzenie personelu firmy

  Ważnym elementem każdej firmy są jej pracownicy, a w tej sytuacji ludzie, którzy będą świadczyć usługi, za które zapłaciliśmy. Są to głównie ludzie, którzy są zaangażowani w naszą korespondencję, ponieważ niedostarczenie informacji o jej otrzymaniu może mieć nieprzyjemne konsekwencje, zarówno prawne, jak i finansowe. Podpisując umowę z wirtualnym biurem warto również zapytać obecnych i byłych klientów o ich wrażenia i opinie na temat jakości pracy z tym biurem. Taka wiedza może uchronić nas przed niepotrzebnym nieporozumieniem i frustracją w korzystaniu z wirtualnego biura i znacząco wpłynąć na nasze decyzje.

  Zalety korzystania z wirtualnego biura

  Posiadanie adresu wirtualnego jest bardzo przydatne. Osoba, która płaci za abonament może również korzystać z usługi poczty elektronicznej. Cała poczta firmowa jest przekierowywana na adres e-mail, wtedy klient jest powiadamiany telefonicznie lub mailowo, a następnie może odebrać ją z wirtualnego biura. Niektóre z wirtualnych biur oferują również skanowanie całej korespondencji i przekierowanie jej do klienta drogą elektroniczną. Większość tego rodzaju biur znajduje się w centralnych punktach największych miast i, jak się okazało, największą zaletą korzystania z wirtualnego biura jest jego autorytet właśnie wynikający z takiej prestiżowej lokalizacji. Ma to ogromny wpływ na pozytywny wizerunek firmy prowadzącej działalność gospodarczą.

  Zalety korzystania z wirtualnego biura

  Możliwość korzystania z pomieszczeń

  Kolejną zachętą do korzystania z wirtualnych biur jest fakt, że często mają one do wynajęcia własne pomieszczenia różnego typu. Dzięki temu możemy z nich korzystać, gdy potrzebujemy spotkać się z partnerami lub klientami. A wiadomo, że kiedy prowadzimy jakąś działalność gospodarczą, może pojawić się tego rodzaju konieczność. Ciekawą i często przydatną zaletą rejestracji w wirtualnym biurze jest możliwość umieszczenia w nim logo firmy, co pozwala naszym klientom dowiedzieć się, czy przybyli do naszej siedziby. Recepcjonista może zgłosić nam tę sytuację, abyśmy mogli odpowiednio zareagować.

  Dodatkowe informacje

  Pod adresem https://www.wirtualne-biuro-mickiewicza.pl/ znajdziesz usługę adresu wirtualnego. Sprawdź!

  Jeśli skończyłeś 30. roku życia, szukasz pracy, jesteś osobą niepracującą masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył bowiem nabór do nowego projektu „Kierunek PRACA!”, stanowiącego wsparcie dla osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.

  Paweł Adamowicz

  Sz.P. Aleksandra Dulkiewicz – Wiceprezydent Miasta Gdańska

  Sz.P. Agnieszka Owczarczak - Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska

  Rodzina św. pamięci Pawła Adamowicza

  Mieszkańcy Gdańska

  Jesteśmy głęboko wstrząśnięci tragiczną śmiercią świętej pamięci Pawła Adamowicza – Prezydenta Miasta Gdańska. Ta niewyobrażalna tragedia pogrążyła w żałobie Jego rodzinę, bliskich i współpracowników, ale także wszystkich nas, wstrząśniętych tym, co wydarzyło się w Gdańsku. To tragiczne, kiedy śmierć dotyka człowieka, który tak gorąco umiłował wolność i poświęcił się dla swego ukochanego miasta i jego mieszkańców. Prosimy o przyjęcie szczerych wyrazów współczucia w imieniu mieszkańców i władz Olkusza. Niech spoczywa w pokoju.

  Roman Piaśnik – Burmistrz Olkusza

  Łukasz Kmita – Przewodniczący Rady Miejskiej w Olkuszu

 • Bezpieczne ferie 2019 w Małopolsce
  W województwie małopolskim rozpoczynają się ferie. Zimowy wypoczynek to okres wzmożonej pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. „Bezpieczne ferie dla dzieci i młodzieży 2019 r.” – temu tematowi poświęcone było posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które zwołał na...
 • Sprawca rozboju zatrzymany przez olkuskich policjantów
  Funkcjonariusze z Olkusza zatrzymali sprawcę rozboju. Mężczyzna wszedł do sklepu „Żabka” w Olkuszu z nożem w ręku i zażądał od ekspedientki wydania pieniędzy, gdy je otrzymał uciekł. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

  Do napadu doszło w niedzielę 6 stycznia 2018 roku wieczorem około godziny 17.20...
 • Dojedź(MY) bezpiecznie do celu – Bezpiecznie ferie
  Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas relaksu i odpoczynku. Aby przebiegły szczęśliwie i wszyscy wrócili wypoczęci do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci, jak co roku, będą dbać o bezpieczeństwo podróżujących po polskich drogach. Już 11...
 • Pokój Jego duszy Ze starostwa

  Wstrząśnięci tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku, łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi Prezydenta Pawła...

  W związku z awarią linii stacjonarnej w MDK, prosimy o kontakt pod numerem tel. 508 281 997!
  Pracujemy nad usunięciem usterki.

  Informujemy, że usterka została usunięta, telefony w MDK już działają!

  DSCF658313 stycznia 2019 był dniem szczególnym, nie do przegapienia, dniem czerwonych serduszek, które nosi się jak ordery. 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  Więcej o: OGRANICZENIA W KURSOWANIU AUTOBUSÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W OKRESIE FERII SZKOLNYCH – 14-25 STYCZNIA 2019

  Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu w dniach od 14.01.2019 r. do 25.01.2019 r. wprowadza następujące ograniczenia w komunikacji miejskiej z uwagi na przerwę w pracy szkół w okresie ferii szkolnych. W tym czasie autobusy kursują jak w dni robocze z wyłączeniem „kursów szkolnych”. Szczegóły przedstawia poniższa tabela:

  Więcej o: ZMIANY W ROZKŁADZIE JAZDY LINII „WK”

  Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu informuje, iż z dniem 13.01.2019 r. /niedziela/ ulega zmianie rozkład jazdy linii „WK” obowiązujący w niedziele i święta. Prosimy o zapoznanie się ze zmienionymi rozkładami jazdy zamieszczonymi na tabliczkach przystankowych. Szczegółowy rozkład jazdy jest dostępny również na naszej stronie internetowej: http://zkgkm-olkusz.pl/rozklad/index.php?rozklad=WK

  Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 13 lat na ferie w Bibliotece. W tym roku przygotowaliśmy zajęcia pod hasłem: "Jestem bezpieczny, jestem skuteczny" we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Olkuszu, Strażą Miejską w Olkuszu oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu.

  Doskonale bawili się wszyscy ci, którzy zdecydowali się spędzić ostatnią noc 2018 roku na olkuskim rynku. To właśnie na lodowisku, które zlokalizowane jest w sercu Srebrnego Miasta, odbyła się sylwestrowa zabawa w rytm najlepszych hitów. Życzenia wszystkim olkuszanom złożył burmistrz Roman Piaśnik, a zgromadzonych w zachwyt wprowadził pokaz łyżwiarzy.

  Podsumowanie minionego roku i przedstawienie planów na nowy rok. Takie były główne tematy 28. Olkuskiego Forum Organizacji Pozarządowych. W spotkaniu, jakie odbyło się w minioną środę w olkuskim magistracie wzięło udział przeszło 20 przedstawicieli stowarzyszeń działających na terenie Miasta i Gminy Olkusz.

  12.01 w sobotę zajęciami na lodowisku rozpoczynają się ferie zimowe z MOSiR`em, przeznaczone dla dzieci i młodzieży mieszkających lub uczących się na terenie miasta i gminy Olkusz. Naukę i doskonalenie jazdy na łyżwach, tak jak rok temu poprowadzą trenerzy z klubu Walley z Krakowa. W każdym tygodniu odbędzie się 5 godzinnych spotkań: o godz. 9.00 dla dzieci z rocznika 2009 i starszych, a o godz. 10:00 dla dzieci urodzonych w 2010 i młodszych. Zapisy na zajęcia rozpoczynają się w poniedziałek 7 stycznia.

  Zapraszamy na ferie z Miejskim Ośrodkiem Kultury! Dla każdego coś fajnego!