• Policyjna grupa SPEED dziś rozpoczyna działania na małopolskich drogach
  12 lipca br., w KWP w Krakowie podjęto decyzję o powołaniu Wojewódzkiego Nieetatowego Zespołu ds. Przeciwdziałania Niebezpiecznym Zachowaniom na Drogach pod nazwą „Speed”. To pokłosie efektywnych działań warszawskiej grupy „Speed”. Zgodnie z intencją Komendy Głównej Policji takie grupy powstają...
 • Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019
  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem...
 • Wolbromscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i przejęli narkotyki
  Ponad 100 gramów marihuany, 300 gramów amfetaminy, 184 tabletki ekstazy, a także 18 krzaków konopi indyjskiej zabezpieczyli policjanci Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Wolbromiu. Stróże prawa zatrzymali w tej sprawie dwóch mężczyzn. Obaj trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli już...
 • 100-lecie Służb Sanitarnych w Polsce Z powiatu

  W tym roku przypada 100-lecie Służb Sanitarnych w Polsce. Z tej okazji w Państwowym Powiatowym Inspektoracie Sanitarnym w Olkuszu...

  Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu

  informuje, że do 13.09.2019 w godzinach 9-14 trwają zapisy

  do Uniwersytetu III Wieku!!

  Ilość miejsc nieograniczona.

 • Fakt: W weekendy dochodzi do największej liczby wypadków
  Wakacje to upragniony czas relaksu, zabawy, aktywności oraz często dalekich podróży. To okres, w którym na drogach wzmaga się ruch związany ze zorganizowanymi bądź indywidualnymi wyjazdami na wymarzony wypoczynek. Analiza wypadków, do których doszło w wakacje 2018 roku w ujęciu poszczególnych dni...
 • Ogólnopolskie działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz ochrony środowiska "SMOG"
  17 lipca 2019 roku w całym kraju policjanci przeprowadzą wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą reagowali na naruszenia przepisów ruchu drogowego, również te związane z ochroną środowiska.
  Około 5 tysięcy policjantów będzie czuwało nad...
 • P7140939Letni Festiwal Organowy 2019 rozpoczął się 14 lipca o 19.00 koncertem w Bazylice Mniejszej pw. św. Andrzeja Apostoła w Olkuszu.

  Dzisiaj obchodzimy 79 rocznicę tragicznego wydarzenia, które poprzedziło „Krwawą środę”. Dla upamiętnienia ofiar, przedstawiciele władz Olkusza złożyli kwiaty i zapalili znicze pod obeliskami 20 straconych.

 • Seria wypadków i kolizji na drogach powiatu olkuskiego
  Dużo pracy w ciągu ostatnich dwóch dni mieli policjanci. Na terenie powiatu olkuskiego doszło do kilku kolizji i wypadków drogowych. Deszcz i pojawiające się w wielu miejscach burze, spowodowały, że na drogach było ślisko i niebezpiecznie. Takie warunki z pewnością nie sprzyjały kierowcom.
  W...
 • Postawa godna naśladowania. Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy
  46-letni mieszkaniec gminy Klucze odpowie przed sądem za kierowanie samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Do jego zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa dwóch mężczyzn, mieszkańców Kolbarka i Sosnowca. Mężczyźni, widząc jak kierowca opla, swoją jazdą stwarza zagrożenie w ruchu drogowym,...
 • Policjanci z Olkusza zatrzymali poszukiwanego 25-letniego mężczynę
  Policjanci chcieli pomóc mężczyźnie, który pchał samochód. Okazało się, że 25-latek jest poszukiwany przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności.
  Do zdarzenia doszło kilka minut po północy z soboty na niedzielę. Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w...
 • Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – WAKACJE 2019
  Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Dlatego też każdego dnia przez cały okres wakacji Policja prezentuje bieżącą liczbę i lokalizację wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Niestety z każdym dniem...
 • Nowe źródła ciepła i energii elektrycznej (w tym OZE) wraz z magazynami energii, zmniejszenie zużycia surowców pierwotnych, przedsięwzięcia mające na celu poprawę efektywności energetycznej – na takie projekty rolnicy indywidualni będą mogli otrzymać dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Budżet nowego programu pn. Agroenergia, do którego nabór trwa od 8 lipca br., to 200 mln zł.

  IMGP782412 lipca po południu przy Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu zebrał się tłumek dzieci i dorosłych oczekujących na spotkanie ze strażakami z Olkuskiej OSP.

  DSCF015113 lipca na olkuskim rynku odbyła się IV Noc Poetów „Poetyckie cztery pory roku”. Prowadził ją dr hab. prof. UP Marek Pieniążek, opiekun Klubu Literackiego MOK.

  Napój z zielonej herbaty i jego zdrowotne właściwości

  Zielona herbata jest ceniona na całym świecie w związku ze swoim zdrowotnym działaniem w połączeniu z wyjątkowym smakiem. Obecnie, największą popularność zawdzięcza jednak właściwościom odchudzającym oraz wsparciu procesu oczyszczania organizmu z toksyn. Jeżeli chodzi o picie zielonej herbaty, zalet jest o wiele więcej, a mają one źródło w bogatym składzie tych wyjątkowych liści. Warto dowiedzieć się o niej więcej, a przy okazji nauczyć się ją odpowiednio parzyć.

  Z pewnością każdy amator ziołowych trunków wie, że napój z zielonej herbaty to jedna z najzdrowszych możliwości. Zawartość kofeiny, wygląd liści, a także smak i zapach to coś, co pozwala odróżniać odmiany, spośród wielu dostępnych gatunków zielonej herbaty. Wiele warunkuje też to, o jakiej porze dnia dokonuje się zbiorów, gdyż specjaliści sądzą, że najzdrowsze odmiany powinno się zbierać z samego rana, kiedy na liściach jeszcze znajduje się rosa. Nie mniej istotne są także sposoby zawijania liści oraz miejsce, skąd konkretna herbata pochodzi. Ci, którzy doskonale znają się na tym temacie twierdzą, że najdoskonalszym gatunkiem jest japońska herbata o nazwie Gyokuro.

  Zdrowa herbata – dlaczego zielona jest tak zdrowa?

  Podczas produkcji zielonej herbaty, niezwykle istotne jest, aby do godziny od momentu zerwania liści, zostały one przerobione – doskonale zdają sobie z tego sprawę Ci, którzy zajmują się zbiorami. Działa się w ten sposób, aby nie dopuścić do jej fermentacji. W przeciwnym wypadku, nie ma pewności co do zachowania najważniejszych właściwości zielonej herbaty oraz wszelkich innych jej zalet, a posiada ich ogromną ilość.

  Wspominając o zdrowotnych właściwościach zielonej herbaty, należy wymienić kilka jej istotnych składników, które na nią wpływają, a są to: polifenole, katechiny oraz antyoksydanty. Spożywanie zielonej herbaty sprawia, że nasz organizm zostaje wzbogacony o spore ilości lipidów, teiny, garbików, aminokwasów, witamin oraz mikroelementów. To tylko jeden z kilku przyczyn, z powodu których zielona to najzdrowsza herbata.

  Wpływ na odchudzanie

  Zielona, to z pewnością najlepsza herbata na odchudzanie. Swoje najsilniejsze działanie w tym aspekcie przyjmuje szczególnie wtedy, gdy pijemy ją na chwilę przed snem. Powinno się pić wówczas napar z drugiego parzenia, ponieważ ten nas uspokoi i zrelaksuje. Pijąc jednak herbatę z pierwszego parzenia, możemy mieć problem z zaśnięciem, gdyż efektem będzie pobudzenie i orzeźwienie.

  Obecność wcześniej wspomnianych katechinów, na odchudzanie wpływa najbardziej, aczkolwiek ogromne znacznie ma też tutaj pewna substancja o nazwie- galusan epigallokatechiny. Dość mocno wspiera ona pewne procesy, jak np. wzrost redukcji tkanki tłuszczowej, a dodatkowo znacznie hamuje wchłanianie się tłuszczów i wzmaga trawienne procesy.

  Regularne picie zielonej herbaty, to także spore wsparcie dla aktywności trawiennych enzymów. Miejsce ma wzmożona termogeneza, wsparty zostaje metabolizm wątroby, a utlenianie tłuszczy odbywa się o wiele szybciej. Wszystko to, poparte jest wieloma naukowymi badaniami.

  Jak parzyć zieloną herbatę, aby zachowała swoje właściwości i dobrze smakowała?

  Prawidłowe parzenie zielonej herbaty powinno opierać się na pewnych zasadach. Woda, którą do tego wykorzystamy musi być miękka oraz pozbawiona wapnia i chloru. Płynąca w naszych kranach woda, jest jednak twarda i nasycona chlorem. Jeśli nie mamy jak jej przefiltrować, użyjmy zwykłej niegazowanej wody mineralnej.

  Susz, należy zalać gorącą, aczkolwiek nie wrzącą wodą – najlepiej w temperaturze 80 stopni Celsjusza. Musi być ona świeża i przygotowywana na nowo, za każdym razem. Parzenie nie powinno trwać dłużej niż 3-4 minuty, jednak jeśli się tak stanie, zawsze możemy ją delikatnie rozcieńczyć odrobiną wody. Herbata zaparzona po raz pierwszy, powinna być jednak wylana, jednak później można ją zalać jeszcze kilkukrotnie. Wszystkie te wskazówki to zasady, których trzymają się najwięksi znawcy i koneserzy zielonej herbaty, czyli Chińczycy i Japończycy.

  Dobry tatuaż to nie tylko taki, który podoba się osobie, która go dla siebie wybrała. To także taki, który będzie wykonany profesjonalnie. Gdy także myślisz o tatuażu, zrób go w takim salonie, który rzeczywiście może zapewnić Ci profesjonalną i kompleksową obsługę!

  Tatuaż to często decyzja na całe życie. Właśnie dlatego należy poświęcić więcej czasu nie tylko na wybranie odpowiedniego wzoru, ale również znalezienie takiego salonu tatuażu, który będzie mógł zaoferować nam najlepszą obsługę.

  Gdy chcemy wybrać najlepsze studio tatuażu Warszawa to miasto, gdzie do dyspozycji mamy wiele różnych ofert. Czy każde studio tatuażu w Warszawie jest godne polecenia? Wśród dostępnych propozycji znajdziemy zarówno prestiżowe, renomowane punkty, jak również takie, które lepiej omijać szerokim łukiem.

  Jak wybrać dobre studio tatuażu Warszawa? Doradza salon 77 Ink.

  Najlepsze studio tatuażu Warszawa – na co zwrócić uwagę?

  Gdy chcemy wybrać studio tatuażu Warszawa to jedno z wielu miast, gdzie można skorzystać z takich ofert. Klienci mają jednak często problem – jak wybrać profesjonalne studio tatuażu Warszawa, które rzeczywiście będzie mogło zapewnić obsługę na najwyższym poziomie?

  Dzisiaj, gdy mamy dostęp do internetu, dobre studia tatuażu Warszawa oraz w innych miastach można wyszukać bez problemu. W tym celu warto sprawdzać opinie, które można znaleźć on-line. Na ich podstawie można dowiedzieć się, jakie studia tatuażu posiadają najwięcej pozytywnych not.

  Warto jednak wskazać, że dobre opinie to jeszcze nie wszystko. Najlepsze studio tatuażu będzie musiało wyróżniać się także szeregiem innych zalet!

  Dobre studio tatuażu:

  • powinno zatrudniać utalentowanych, utytułowanych specjalistów
  • powinno kłaść nacisk na bezpieczeństwo prowadzonych usług
  • powinno móc pochwalić się rozbudowanym, atrakcyjnym portfolio
  • powinno w sposób indywidualny podchodzić do klientów
  • powinno tworzyć tatuaże w stylu wybranym przez klienta

  Warto przy tym wskazać, że jeśli chcemy wybrać dobre studio tatuażu, w takim przypadku cena nie powinna być kluczowym czynnikiem!

  Najlepsze studio tatuażu Warszawa – warto zapłacić więcej

  Gdy przeglądamy salony tatuażu Warszawa czy w innej miejscowości, powinniśmy pamiętać o tym, że mają one zróżnicowane cenniki. Podczas gdy jeden salon tatuażu Warszawa za konkretny tatuaż może zażyczyć sobie 400 złotych, inny może policzyć nawet 600 złotych. Skąd bierze się tak duża rozpiętość cenowa?

  Generalnie, więcej zapłacimy wtedy, gdy wybierzemy polecane studia tatuażu Warszawa, które cieszą się pozytywnymi opiniami oraz zaufaniem wśród klientów. Taki najlepszy salon tatuażu może zapewnić klientom obsługę na najwyższym poziomie – gwarantuje higienę i sterylność, wykorzystanie najlepszych narzędzi i tuszów, a usługi prowadzone są przez utalentowanych, wykwalifikowanych tatuatorów.

  W tym przypadku, jeśli chodzi o miasto Warszawa studio tatuażu może zażyczyć sobie większą sumę. Pamiętajmy jednak o tym, że chodzi tutaj o jakość, dlatego też lepiej zapłacić więcej, aby wzór wykonało najlepsze studio tatuażu w Warszawie.

  Reasumując, gdy chcesz zdecydować się na tatuaż Warszawa to miasto, w którym działa wiele salonów tatuażu. Aby wybrany wzór został zrealizowany profesjonalnie, warto postawić na takie studio, które rzeczywiście zna się na rzeczy i będzie mogło zagwarantować każdemu ze swoich klientów obsługę na najwyższym poziomie!

  Najlepsze studio tatuażu Warszawa – warto zapłacić więcej!

  Więcej o: „ZASTANÓW SIĘ DWA RAZY, ZANIM COŚ ZROBISZ”

  Nowe, piękne autobusy to chluba dla każdego miasta. Niestety stanowią one także pole do popisu dla zwykłych wandali. ZKG ”KM” w Olkuszu już w pierwszym tygodniu odnotował trzy przypadki „artystycznych projektów” wykonanych przez pasażerów autobusu linii 457. Teraz prezentujemy wszystkim sceptykom zapis z monitoringu wizyjnego, który został zabezpieczony w owym autobusie. SYSTEM MONITORINGU DZIAŁA POPRAWNIE,

  Kolejna inwestycja zakończona Z powiatu
  Kolejna inwestycja zakończona.

  Kolejna inwestycja w powiecie olkuskim, tym razem w budynku przy ul. Piłsudskiego, zakończona.
  Od wczoraj wszyscy...

  Wynajem toalety przenośnej to usługa, która pozwala na uzyskanie dostępu do toalety także w tych miejscach, w których nie ma standardowego węzła sanitarnego. Wówczas przenośne WC może idealnie spełnić tę rolę!

  Na placach budów, podczas różnego rodzaju imprez, przy parkach i plażach, w trakcie zawodów sportowych – to tylko niektóre przykłady zastosowania przenośnej toalety.

  Nowoczesna przenośna toaleta doskonale sprawdzi się wtedy, gdy konieczne jest zapewnienie użytkownikom możliwości korzystania z toalety. Jej wynajem jest wtedy najkorzystniejszym cenowo rozwiązaniem, które umożliwia uzyskanie toalety wybranego typu. Dodatkowo, klient może skorzystać wtedy z dodatkowych usług serwisowych.

  Profesjonalny wynajem i serwis przenośnych toalet świadczony jest obecnie przez wiele firm. W Warszawie usługi te świadczy między innymi firma WC Chatka, która od lat specjalizuje się w kompleksowej obsłudze w tym zakresie. Więcej informacji o jej ofercie można znaleźć na stronie.

  Jak dokładnie serwisuje się przenośne WC? Czy warto zdecydować się na dopłatę do tego rodzaju usługi? Zapraszamy do sprawdzenia naszych porad!

  Przenośna toaleta – kompleksowy serwis

  Aby toaleta przenośna mogła działać niezawodnie, powinna być regularnie serwisowana. W tym celu serwis najlepiej powierzyć specjalistom w tej zakresie!

  Kompleksowy serwis sprawi, że toaleta będzie zawsze czynna, świeża, czysta, a także bezpieczna i komfortowa dla użytkowników.

  W ramach serwisu świadczy się poniższe usługi:

  • systematyczne opróżnianie zbiornika toalety z zanieczyszczeń, jego mycie i dezynfekowanie
  • zastosowanie w toalecie specjalnego preparatu odkażającego i chroniącego przed nieprzyjemnymi zapachami
  • kompleksowe mycie i dezynfekcja kabiny WC
  • uzupełnienie materiałów eksploatacyjnych, na przykład papieru toaletowego, płynu do dezynfekcji rąk, mydła, wody
  • wykonanie niezbędnych napraw

  Po takich zabiegach przenośne toalety są znów gotowe do użytkowania!

  Częstotliwość prowadzenia serwisu toalet jest zależna przede wszystkim od liczby osób, które z nich korzystają. W przypadku dużych eventów serwis prowadzi się praktycznie codziennie, natomiast w przypadku umieszczenia toalety na placu budowy rekomenduje się prowadzenie serwisu co kilka tygodni. Systematyczny serwis gwarantuje, że toaleta będzie działać niezawodnie.

  Przenośna toaleta z serwisem – kompleksowa obsługa!

  Przenośna toaleta – czy warto dopłacać do serwisu?

  Najczęściej wypożyczalnia toalet przenośnych daje swoim klientom możliwość wynajmu bez usługi lub też z usługą polegającą na serwisie. W pierwszym przypadku cena będzie niższa, natomiast w drugim odpowiednio wyższa, niemniej jednak nie jest to bardzo wysoki wydatek.

  Cena za toalety przenośne jest wtedy kalkulowana indywidualnie na podstawie liczby osób mających korzystać z wyposażenia oraz czasu wynajmu. Wycenę można otrzymać także przez internet, wysyłając do firmy prośbę o przygotowanie wyceny lub też korzystając ze specjalnych kalkulatorów.

  Ze względu na komfort oraz bezpieczeństwo wynajem toalet przenośnych najlepiej wybrać wraz z serwisem. W ten sposób każda toaleta będzie cały czas spełniała swoją rolę i zapewniała użytkownikom maksymalny komfort!

  Podsumowując, gdy potrzebna jest przenośna toaleta wynajem wraz z usługą serwisową będzie najlepszym rozwiązaniem – wtedy toaleta będzie zawsze przygotowana dla użytkowników!