DSCF458719 października w MOK-Centrum Kultury odbył się wspaniały wieczór satyr Mariana Załuckiego w wykonaniu Witolda Olejarczyka.

 • XII Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
  18 października obchodzony był Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. W tym roku były to już XII obchody. Szczególnie tego dnia organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starały się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się ustrzec, aby nie zostać...
 • Przedszkolaki poznają zawód policjanta
  W budynku Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu kolejny raz zrobiło się głośno i radośnie. Wszystko to za sprawą wizyty przedszkolaków, którzy odwiedzili miejscowych mundurowych w ich miejscu pracy. Funkcjonariusze przygotowali dla młodzieży szereg atrakcji, dzięki którym tematyka spotkania cieszyła...
 • Ostatnia sesja V Kadencji Rady Powiatu w Olkuszu Ze starostwa

  W środę 17 X odbyła się XXXIX sesja Rady Powiatu w Olkuszu...ostatnia w takim składzie personalnym. W tym miejscu pragniemy...

  Więcej o: CIĄG DALSZY UTRUDNIEŃ NA LINII „BP”

  W związku z prowadzoną przebudową drogi powiatowej Troks – Braciejówka – Jangrot – Trzyciąż informujemy, że w dniu 22 października 2018 r. w godzinach od 8:00 do 19:00 linia BP nie będzie dojeżdżać do Troksa. W tych dniach będzie wykonywana warstwa ścieralna nawierzchni w miejscowości Troks. W pozostałych godzinach ww. dniu Troks będzie obsługiwany bez zmian.

  DSCF455018 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbyły się kolejne zajęcia w ramach Akademii Niepodległości, projektu Instytutu Pamięci Narodowej.

  DSCF457318 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się wernisaż wystawy poplenerowej „Zamek Rabsztyn z duchem czasów". To już VI Plener Plastyczny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn” w partnerstwie MOK Olkusz.

  BANER PIKNIKZapraszamy do Chaty Kocjana w Rabsztynie 21 października o 15.00. Odbędzie się tam piknik promujący wydawnictwo "W Kocjanowej Chałupie".

   

  W środę 17 października odbyły się obchody jubileuszu 50-lecia istnienia Szkoły Podstawowej Nr 5 w Olkuszu. Z tej okazji na placu przed szkołą został odsłonięty pamiątkowy obelisk. Zgromadzeni na uroczystości chętnie dzielili się swoimi wspomnieniami i doświadczeniami związanymi z Piątką. Życzenia z okazji okrągłej rocznicy złożył burmistrz Roman Piaśnik.

  Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę jest doskonałą okazją, aby przypomnieć sylwetki mieszkańców Olkusza, którzy przyczynili się do powstania wolnej Polski. Dlatego zapraszamy do udziału w internetowym konkursie „100 flag na 100-lecie niepodległości”. Konkurs jest częścią projektu „Olkusz - przystanek Niepodległość” realizowanego przez Urząd Miasta i Gminy w Olkuszu we współpracy z partnerami przy wsparciu Fundacji BGK w ramach konkursu „Na 100 Niepodległa”.

  Już niebawem w trzech sołectwach Gminy Olkusz pojawią się nowe obiekty, które uatrakcyjnią lokalną infrastrukturę rekreacyjną i sportową. Gmina Olkusz zdobyła kolejne środki zewnętrzne na realizację swoich planów. Kwota 1,3 miliona złotych dofinansowania pomoże wykonać projekty, których wartość szacowana jest na 2,2 miliona złotych. Burmistrz Roman Piaśnik otrzymał właśnie z rąk wicemarszałka Województwa Małopolskiego Stanisława Sorysa promesy na dofinansowania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

  18 października 2018 roku w Centrum Kultury Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników piątej już edycji Budżetu Obywatelskiego Olkusza. Mieszkańcy, w głosowaniu trwającym blisko dwa tygodnie, wybrali 18 projektów, które będą realizowane w 2019 roku. Publikujemy pełną listę zwycięskich zadań.

 • Francuzka młodzież z wizytą w KPP Olkusz
  Młodzież z Francji wraz z opiekunami odwiedziła dzisiaj mury olkuskiej komendy. Podczas spotkania młodzi ludzie mieli możliwość przyjrzeć się z bliska codziennej pracy funkcjonariuszy oraz obejrzeć sprzęt wykorzystywany w polskiej policji.
  Dzisiaj (17.10.18 r.) grupa młodych Francuzów ze szkoły...
 • Już 17 paźd43218837 2377067815641958 172454189748715520 nziernika o godz. 16:30 serdecznie zapraszamy na premierę filmu "DZIEJE OLKUSKIEGO HARCERSTWA 1915-1960". Film ze specjalnym udziałem harcmistrzów Ryszarda Kowala oraz Eugeniusza Forysia w roli narratorów.
  Wejściówki na pokaz do odbioru w kasie biletowej MOK. ILOŚĆ WEJŚCIÓWEK OGRANICZONA!

  Wypożyczalnia strojów czynna od 5.11.2018 r. do 6.03.2019 r.

  Godziny otwarcia:

  Poniedziałek - 14:00 - 16:00

  Czwartek - 13:00 - 15:00

  Piątek - 13:00 - 15:00

  Komunikat PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa sp. z o.o. w Zamościu o zamknięciu przejazdu kolejowego na ul. Partyzantów w Olkuszu w dniu 24.10.2018 r. w godz. 8.00 -18.00

 • Wypadek śmiertelny w miejscowości Krze
  Policjanci z olkuskiej komendy wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło na dk 94 w miejscowości Krze. 31-letni mężczyzna znajdujący się na nieoświetlonej drodze został potrącony przez kierowcę Iveco. Najprawdopodobniej pieszy nie miał żadnych elementów odblaskowych. W wyniku...